Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

 lit.zax.24.11.14.07   Літературне краєзнавство як засіб формування мовно-літературної освіти школярів
  Зміна епох диктує свої пріоритети, незмінною ж цінністю, етичною й логічною необхідністю залишається відчуття рідного краю. Рідний край – той, що народжує, той, що навколо нас, той, що постійно відлунює в нашій душі. Він частка тієї сили, яку особистість зберігає протягом усього життя. Рідний край викликає особливі почуття. Але мало любити свій край – його ще треба добре знати. Знання рідного краю не просто збагачує і звеличує людину, воно служить своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями прийдешніми.

Софія Русова відзначала: «Ми можемо любити тільки те, що ми знаємо, і треба дати змогу дітям глибоко знати рідний край, його історію і культуру».

  Шляхи реалізації слів видатної діячки обговорювалися на міському семінарі-практикумі вчителів української мови та літератури, який відбувся 21 листопада 2014 року на базі Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №22, на тему «Літературне краєзнавство як засіб формування мовно-літературної освіти школярів».
  З нагоди відзначення в Україні Дня гідності і свободи семінар розпочався вшануванням пам’яті Героїв Небесної сотні, які є прикладом ЛЮДИНИ З ВИСОКОЮ НАЦІОНАЛЬНОЮ ГІДНІСТЮ для підростаючого покоління.
  Після відкриття семінару методистом міського методичного кабінету Аллою Ткач директор закладу Любов Яворська розповідала про навчальний заклад, керівник шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури ЗОШ №22 Єлизавета Гречко презентувала присутнім основні діяльності роботи кафедри словесників, результативність роботи її членів.
  Методист міського методичного кабінету управління освіти Чернівецької міської ради Алла Ткач своїм виступом на тему «Літературне краєзнавство в системі мовно-літературної освіти школярів» окреслила основні теоретичні аспекти цієї проблеми, розкрила найефективніші форми і методи роботи учителя щодо впровадження літературного краєзнавства як на уроках української мови, так і на уроках української літератури, звернувши при цьому особливу увагу на особливості проведення уроків літератури рідного краю.
  Учасники семінару-практикуму відвідали демонстраційні уроки: української мови в 5-му класі на тему «Узагальнення та систематизація знань про звертання, вставні слова, однорідні члени речення та складне речення» (вч. Ольга Балицька), української літератури (літератури рідного краю) в 6 класі на тему «К.Малицька. Оповідання «Малий гуцулик» (вч. Любов Жураковська). Уроки відзначалися глибокими  знаннями вчителів методики викладання, літератури рідного краю, багатством форм і методів роботи учнів, їх мовленнєвою творчістю.
  На засіданні шкільної літературної кав’ярні учасники мали змогу зустрітися з талановитою буковинською поетесою Оленою Логіновою, детальніше пізнати глибину її творчості, насолоджуватися її незабутніми поетичними рядочками, послухати вірші юних поетів-студійців. Всі учасники були вражені й розчулені, бо молоде покоління, як і Олена Логінова, своїми віршами засвідчило, що йому «болить»: любов до матері, повага до людей, які борються на Сході України; небайдужість до проблем сьогодення.
  Під час засідання круглого столу учителі Чернівецької гімназії №1 Лілія Слюсар, Чернівецького ліцею №3 Дарія Семчук поділилися досвідом роботи щодо формування в учнів гуманістичного світогляду засобами літератури рідного краю, проведення уроків словесності на матеріалі творів письменників  рідного краю.
  Під час проведення «Вільного мікрофона» учасники семінару все побачене і почуте високо оцінили й висловили вдячність адміністрації та педагогічному колективу СЗОШ №22.
  На завершення семінару, після прийняття рекомендацій, Алла Ткач зауважила: «Часто трапляється так, що десь поруч живе неординарна, талановита людина, а школярі того й не знають. У їхній уяві складається враження, що десь далеко, жили чи живуть відомі митці, про яких знає вся Україна, Європа, світ — тут же, у малій батьківщині, таких немає. Саме використання літературного краєзнавства на уроках української мови та літератури, проведення зустрічей з митцями буковинського краю дають можливість школярам пишатися тими, хто живе зовсім поруч, спонукатимуть школярів до самостійної творчої діяльності».


e-max.it: your social media marketing partner