Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

 
i 500x186Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №38 одна із 32 відібраних шкільних команд із всієї України, яка стала учасником Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” 2016-2018 рр.

Програму розроблено у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки системних реформ у сфері середньої освіти в Україні. Програма фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.
Трирічна Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає поглиблення суспільної єдності та діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.
Програмна діяльність ґрунтується на Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки.
Команда школи взяла участь у тренінгах, які проводилися у місті Львові (березень 2016 р.)
11-12 квітня 2016 р. у Чернівецькій ЗОШ № 38 відбувалася презентація Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства і прав людини “Демократична школа”. Двоє досвідчених тренерів Герасим Н.П. та Маркус Н.І. зустрілися із шкільною родиною, провели вступний тренінг, учасниками якого були учні, батьки школи, вчителі, адміністрація та представники громади. Громаду представляли: Сірман Д.О. – приватний підприємець, керівника органу самоорганізації, і помічник народного депутата Рудика Сергія, Бочулинський В.П. – член ГО «Майдан», Савіна Г.М. – голова ЧМГБО «Батьківський оберіг», Казимірович В.В. – депутат Чернівецької міської ради. До роботи у тренінгу долучилися головні інспектори управління освіти Чернівецької міської ради Воробець Г.П. та Кізіма С.С. Учасники тренінгу відстоювали свою громадянську позицію, висловлювали власні думки, поважаючи погляди інших. Адже розвиток демократії в школі потребує різностороннього залучення зацікавлених осіб та їхньої активної співпраці на шляху до змін в системі організації навчально-виховного процесу. Учасники зустрічі мали можливість ознайомитися із напрямками розвитку демократичної школи: зв’язки, партнерство та співпраця з місцевою громадою та батьками; демократичне середовище і демократичне врядування; освіта для демократичного громадянства і прав людини у навчально-виховному процесі.
Сучасна школа – це значно більше, ніж традиційна передача знань. Сьогодні школи повинні допомагати учням вчитися, як керувати власним життям, критично мислити, здобувати навики для розв’язання проблем, брати на себе відповідальність, розвивати навики, необхідні для життя у демократичному суспільстві. Сподіваємося, що запал та енергію, здобуті на тренінгу, кожен учасник навчально-виховного процесу використає у своїй щоденній практиці. Демократичний розвиток школи – це процес, а не результат.
Програма ,,Демократична школа,, майже рік тому завітала до 38 школи. Вже сьогодні вчимося на помилках і активно впроваджуємо певні зміни в наше шкільне життя. Зроблено чимало роботи в даному напрямку, співпрацюємо з колегами із шкіл учасниками даного проекту.
Приємно відмітити, що на засіданні «круглого столу» на тему: «Демократія та права людини в новій українській школі», який проводився 9 грудня 2016 року в Міністерстві Освіти і Науки України спільно з Європейським центром імені Вергеланда та координатором проектів ОБСЄ в Україні були представлені успішні практики шкіл учасниць проекту серед яких і робота нашої школи.
У Стразбурзі Світовому форумі за демократію 2016 «Демократія та рівність – роль освіти». Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд звернув увагу на «соціальну роль школи в розвитку демократичної культури і верховенства права». І результати нашої участі в програмі «Демократична школа» протягом першого року презентовані на такому поважному зібранні.
"Get the Flash Player" "to see this gallery."
Гіперпосилання на відео ДЕМОКРАТИЧНА ШКОЛА - https://youtu.be/CJLCm649oPQ
e-max.it: your social media marketing partner