Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Національний інститут стратегічних досліджень опублікували аналітичну записку, яка містить пропозиції по створенню ефективної системи оцінювання якості вищої освіти

Фахівці Національного інституту стратегічних досліджень при ПУ, аналізуючи Європейський досвід системи контролю і оцінювання якості вищої освіти, відмічають, що проблема якості освітніх послуг є однією з ключових для системи утворення будь-якої країни.

"Україна в цьому сенсі не є виключенням. Швидше навпаки - кожний із численних українських вищих навчальних закладів не потрапили у 500 кращих університетів світу згідно з провідним світовим рейтингом", - говориться в документі.

Фахівці інституту відмічають, що хоча впопередньому році намітились позитивні певні зрушення, назвати їх показовими навряд чи можливо. "Так, 2-а українські ВНЗ - НТУУ " КПИ" і ДНУ - попали в рейтинг ТОП-700 кращих університетів світу за оцінками британського агентства QS World University Rankings. Проте усього лише в сьому сотню".

У Україні контроль і оцінювання якості освіти повністю покладається на державу, передусім, на підпорядковані Міністерству утворення Державну акредитаційну комісію і Державну інспекцію учбових закладів.

"Зараз абсолютно очевидно, що система виключно державного контролю і оцінювання якості освіти в сучасних умовах є застарілою і неефективною", - відмічають фахівці.

Європейська практика оцінювання якості освіти іде шляхом створень акредитаційних спеціалізованих агентств - організацій, які займаються розробкою інструментарію і методик оцінювання якості, а також здійснюють перевірки якості освіти. У компетенцію цих агентств входить також відбір і навчання експертів, які проводять перевірки, а також періодичні публікації матеріалів перевірок, аналіз результатів діяльності, проблем і перспектив систем якості у сфері освіти.

В Національному інституті стратегічних досліджень відмічають, що незалежність акредитації полягає у тім, що здійснюється вона незалежними організаціями, такими, які не є породженням інтересів сторін. "Інакше кажучи, не є вони організаціями, які засновані зацікавленими сторонами, а є способом прояву приватної ініціативи в сфері діяльності освітніх послуг на ринку .

А саме - в оцінюванні якості і забезпеченні гарантій якості, які включають акредитацію вищих навчальних закладах та освітніх програм, і також консалтинг та контроль в окремих аспектах і елементах освітньої діяльності".

Очевидно, говориться в документі, що ефективний консалтинг та аудит в будь-якому секторі ринку, у тому числі і на ринку освітніх послуг, повинен мати ознаки незалежності. "Слід підкреслити, що незалежність акредитаційного агентства від зовнішньої дії повинна проявлятися в його стосунках з кожним із зацікавлених учасників ринку освітніх послуг - не лише з державою, але і з вищими учбовими закладами, студентами і працедавцями".

Необхідно відмітити, що серед професійного співтовариства, яке займається забезпеченням якості, існують досить серйозні розбіжності в поглядах на те, якими мають бути стосунки між вищими учбовими закладами і тими, хто здійснює зовнішнє оцінювання їх діяльності.

Аналізуючи європейську практику оцінювання якості освіти, фахівці відмічають, що в основному, агентства, що займаються акредитацією програм або освітніх установ, дотримуються тієї точки зору, що зовнішнє забезпечення якості - це, в основному, "захист споживача", який вимагає встановлення чіткої дистанції між агентством по забезпеченню якості і вищим учбовим закладом, роботу якого воно оцінює.

Україна на відміну від інших розвинених Європейських країн, практики забезпечення якості освіти шляхом участі в цьому процесі незалежних акредитаційних агентств не існує, успішне впровадження такої практики, по укладенню фахівців Національного інституту стратегічних досліджень, повинне проходити у декілька етапів, зокрема законодавчо-нормативного забезпечення діяльності акредитаційних агентств, створення і початку діяльності таких агентств, а також контролю їх діяльності.

Нагадуємо, що з метою стимулювання підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної освіти, у кінці 2011 року Міносвіти було затверджено Положення про національну систему рейтингового оцінювання діяльності вищих учбових закладів.

Згідно з положенням, управління національною системою рейтингових оцінювань здійснюватиметься Міністерством освіти, а організаційне забезпечення - Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти і вищими учбовими закладами.

e-max.it: your social media marketing partner