• Свято нагородження переможців фінальних етапів олімпіад та конкурсів

    Свято нагородження переможців фінальних етапів олімпіад та конкурсів

  • Вітаємо переможців  ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

    Вітаємо переможців ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

  • Вихованка ДЮСШ №4 Шелепюк Наталія - Чемпіон Європи з рогейну

    Вихованка ДЮСШ №4 Шелепюк Наталія - Чемпіон Європи з рогейну

  • Он-лайн конкурс

    Он-лайн конкурс "Школобачення 2012" в Україні!

  • Виховуємо маленьких патріотів

    Виховуємо маленьких патріотів

Свято нагородження переможців фінальних етапів олімпіад та конкурсів

21.05.2012 р. на літньому майданчику ратуші, в галереї відбулась урочиста церемонія нагородження переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких  робіт  МАН, фінальних етапів Всеукраїнських і Міжнародних учнівських конкурсів та конференцій.

Детальніше...

Вітаємо переможців ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

15 травня у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка м. Києва відбулося урочисте закриття ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців. Турнір ініціював 2000 року відомий громадський діяч і бізнесмен українського походження з Канади Петро Яцик, на честь якого нині іменовано цей унікальний, найпопулярніший серед української молоді мовно-національний проект.

Детальніше...

Вихованка ДЮСШ №4 Шелепюк Наталія - Чемпіон Європи з рогейну

З 4 по 7 травня 2012 року 2 спортсмени-вихованці ДЮСШ № 4 у складі збірної команди України взяли участь у 9-му чемпіонаті Європи зі спортивного орієнтування-рогейну. Наталія Шелепюк  у парі зі спортсменкою з Вінниці посіла І місце серед жіночих юніорських команд, та Сергій Сисолетін  разом з товаришами по команді Хоменко Вадимом та Ожеговою Валеріею з Чернівців вибороли ІІ місце серед змішаних юніорських команд.

Детальніше...

Он-лайн конкурс "Школобачення 2012" в Україні!

Чернівецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №22 бере участь в он-лайн конкурсі "Школобачення 2012".

Цього року, вперше в історії он-лайн конкурсу «Школобачення», Україна – серед країн-учасниць, а учні Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 22 представляють Україну в «Школобаченні» 2012 з кліпом на пісню «Карпати» Н. Бучинської.

Детальніше...

Виховуємо маленьких патріотів

У дошкільному навчальному закладі № 45 вже стало гарною традицією на честь великого свята Перемоги проводити зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни з дітьми та колективом установи.    На святі були присутні ветерани Пудло М.В. та Бодруг С.І.

У живому коридорі слави, під урочисту музику та оплески повільно крокували ветерани. Їх радо вітали і гостинно запрошували до святкової зали всі присутні.

Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Журналісти тижневика "Дзеркало тижня" стверджують, що "стопроцентного забезпечення" підручниками учнів 11-х класів вдалося досягти шляхом маніпуляцій

."Тепер уже ні в кого не викликає сумнівів: бравурні заяви керівництва Міносвіти про те, що дефіциту підручників у школах нинішнього року не буде, не що інше як примітивний самопіар", - зазначають журналісти Дзеркала тижня в статті "Віртуальні підручники".

Автори стверджують, що за інформацією з достовірного джерела, у міністерстві, щоб імітувати "стопроцентне забезпечення" підручниками одинадцятикласників, Міністерство освіти занизило кількість навчальної літератури для шкіл.

І стосується це фактично всіх шкільних дисциплін.

Журналісти порівняли дані нинішнього та попереднього років. Так, наприклад, з української мови для 11 класу випущено чотири підручники загальним накладом понад 256 тисяч примірників, тоді як торік для 10 класу їх було видрукувано понад 476 тисяч. Зрозуміло, що торішні десятикласники тепер навчаються в 11 класі, і на двох учнів нерідко припадає один підручник.

Аналогічна ситуація спостерігається і з підручником "Українська література": у 2011 році для потреб загальноосвітніх шкіл спрямовано 320 тис. примірників (у 2010-му - 570 тис.), що становить 56 відсотків від показника минулого року. Приблизно таке ж співвідношення спостерігається щодо накладів підручників з інших шкільних предметів - світової літератури (52,6% від торішнього показника), всесвітньої історії (54%), алгебри (57,8%), геометрії (57,8%), фізики (56,4%), біології (58,5%), історії України (62,5%).

"До речі, ця хитра арифметика тримається в освітньому відомстві за сімома замками і доступна лише вузькому колу "посвячених", - наголошують автори статті.

Натомість для публічного вжитку подається інформація, що план забезпечення шкіл підручниками міністерством виконано. Але при цьому, навчальної літератури у школах все одно не вистачає.

Ще однією причиною нестачі підручників у навчальних закладах є те, що замовлення на їх випуск формувалися за принципом "вінегрету". Тобто якщо потрібно, скажімо, надіслати до школи 30 підручників з української мови для 10 класу, то вона отримує цю кількість (а інколи й менше), але з них десять - одного автора, п’ятнадцять - іншого і п’ять - третього.

Зрозуміло, що забезпечити повноцінне навчання всього класу з таким "комплектом" неможливо. Ось і доводиться вчителю посилати батьків до книгарень докуповувати підручники, яких не вистачає, зазначають автори статті.

Зазначимо, що на початку навчального року міністр освіти повідомив, що державне замовлення на випуск підручників для учнів 11 класів виконане в повному обсязі.

Ще в перших числах вересня з приводу критичної ситуації з забезпечення шкіл підручниками заявляв В'ячеслав Кириленко, який звернувся з депутатським запитом до прем’єр-міністра Миколи Азарова. У своєму запиті він привернув увагу до незадовільної роботи освітнього відомства на чолі з міністром Дмитром Табачником у галузі друкування та доставки підручників.

Однак Міністерство освіти спростувало інформацію про нестачу шкільних підручників, повідомивши, що "станом на 9 вересня до обласних книжкових баз доставлено 99,75% підручників від плану завозу".

Як повідомлялося раніше, прем’єр Микола Азаров під час розширеного засідання уряду, що відбулося за участі Президента, аналізуючи діяльність Міністерства освіти заявив, що міністр освіти часто показухою підміняє роботу, зокрема щодо забезпечення шкіл підручниками

Додати коментар


Захисний код
Оновити