Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Не викликає сумнівів твердження, що освіта та повсякденні поведінкові практики міцно пов’язані між собою.
Освіта та здоров’я також є взаємодоповнюючими компонентами успішного повсякденного буття дітей і молоді. Результати різноманітних досліджень дозволяють стверджувати, що традиційна система освіти більшою мірою орієнтована на здобування знань чи інформації,
а формування життєвих умінь і навичок недостатнє, рівень підготовки дітей до самостійного життя не відповідає сучасним вимогам. Підліткам потрібні не лише знання, а й життєві навички, що допомагають зробити життєвий вибір, досягти мети, коригувати поведінку, оцінювати ризики й покращувати здоров’я та якість життя.
Для ефективного охоплення дітей і підлітків такими освітніми послугами доцільно об’єднати зусилля школи та позашкільних закладів, залучати батьків, використовувати потенціал громадських організацій.
Чому саме ця тема є актуальною для України? Спостерігається загальна тенденція погіршення стану здоров’я населення в цілому, учнів і молоді зокрема. Загрозливих масштабів набирає епідемія ВІЛ/СНІДу (у Кривому Розі кожний сотий — інфікований).

Процес реформування освіти в Україні являє собою спробу застосування нових форм роботи в межах старої системи. Розглядаючи інтерактивні технології навчання як інновації, слід пам’ятати, що будь-яка технологія буде мертвою, якщо реальні люди, котрі її втілюють, не сприймуть її як цілісну систему в єдності компонентів і взаємозв’язків. Розроблена й описана технологія — це одне, а її реалізація — зовсім інше, бо несе відбиток особистості, інтелекту конкретного педагога.
Головним у системі інноваційного навчання в ПНЗ є ситуація спільної продуктивної та творчої діяльності педагога й дитини, педагога та групи, що впливає на навчання як на процес становлення особистості, її усвідомленої активності, її самоорганізації.
Інноваційність передбачає зміну форм і змісту контролю, оцінок, наслідків НВП. Перед педагогічним колективом ПНЗ постає завдання збереження успішності НВП. Навчання та виховання — дві невід’ємні ланки цього процесу. Провідною метою виховання залишається ідеал особистості, дієздатної приймати рішення в ситуаціях морального вибору, нести відповідальність за ці рішення перед собою, оточенням, державою.
Кожна дитина — гарна, талановита. І коли вона прийшла до нас, до центру — має досягти успіху. І не обов’язково перші місця в конкурсах, хоча це теж важливо. Прийшовши до нас, вона має відчути себе «своєю», частинкою великої, дружної, позитивної родини незалежно від того, з якого середовища вона походить. А завдання керівника — якомога більше пізнати кожного учня. За можливістю та необхідністю корегувати стосунки дитини та батьків, дитини й учителів, дитини та ровесників, учити дитину відвертості, адекватній поведінці, незалежно від виду занять (танці чи різьблення по дереву). І допомогою в цьому є інтерактивні методи навчання.
Є три основні стратегії нововведень.
1. Стратегії локальних змін — раціоналізація, оновлення окремих ланок діяльності (наприклад, програмного забезпечення мережі гуртків, секцій, творчих об’єднань тощо). Цих змін може бути кілька, але всі вони реалізуються незалежно одна від одної.
В умовах нашого центру це:
• робота над авторськими програмами та над робочими трирівневими програмами;
• модернізація навчально-виховного процесу. Використання на заняттях психологічних вправ, завдань, які взяті з превентивних програм. Ведеться моніторинг, пошук шляхів для більш повного застосування в навчальному закладі цих програм, їх адаптація до умов позашкільного навчального закладу («Рівний — рівному», «Партнери проти СНІДу»). Це освіта на основі життєвих навичок, яка підтримує основні права людини, що включені до Конвенції про права дитини, незалежно від виду творчої діяльності;
• інновації-трансформації, котрі змінюють форму занять. Приклад: методична програма «Конструктор занять» — нетрадиційні форми проведення занять і виховних заходів.
2. Стратегія модульних змін — реалізація кількох комплексних нововведень одночасно на різних рівнях: навчального, виховного, організаційного.
Це співпраця гуртків «Вербове мереживо» — «Клаптик», «Ексцентрик» — «Криниця», «Зернятко» — «Художня студія» та ін.
Народознавча тематика органічно введена у структуру гуртків декоративно-прикладного напрямку.
Упровадження глибокого теоретичного вивчення основ образотворчого мистецтва («Різьбляр», «Папірус», «Зернятко»).
Уведення початкових знань із сучасного дизайну відповідно до профілю гуртка (усі гуртки декоративно-прикладного відділу).
3. Стратегія системних змін — докорінна реконструкція закладу, його ланок, змісту й організації, діяльності, мети та завдань, технології тощо.
Це перспектива для педагогічного колективу нашого позашкільного закладу.
Центру дитячої творчості «Дивосвіт» усього 10 років. Багато це чи мало? Для освітнього закладу, звісно, мало, але й за такий короткий час у закладі сформувався колектив педагогів та учнів, який набув певного авторитету серед освітян міста, області.
Система науково-методичного забезпечення, підвищення кваліфікації педагогів, створення творчого педагогічного колективу передбачає залучення педагогів до інноваційної діяльності. Ми розглядаємо інноваційні технології методичної роботи з педкадрами як стимулюючий процес, що характеризується прагненням педагога репрезентувати власне розуміння мети навчання та виховання. Самих теоретичних знань не достатньо. Необхідно, щоб кожний педагог оволодів уміннями та навичками, наприклад, тренінговими методиками, умів застосовувати їх у своїй практичній діяльності. Із цією метою більшість методичних заходів проходять у нетрадиційних формах. Перш за все це тренінги, які добре прижились у закладі. Тренінговими методиками успішно оволодівають усі працівники закладу, елементи тренінгів використовуються при проведенні гурткових занять, виховних заходів.
Розпочата в закладі робота над проектами. Із цього навчального року вся навчально-виховна діяльність націлена на впровадження проектних технологій. Педагоги центру є учасниками конкурсу проектів «Дивосвіт творчості», підсумки якого будуть підбиті у травні. Розгорнута апробація «Інноваційної моделі НВП», метою якої є:
• розвиток художньо-естетичної освіченості та вихованості дітей і підлітків;
• формування художньо-естетичної культури засобами національно-культурних надбань;
• підготовка до свідомого вибору професії, забезпечення духовного розвитку школяра;
• виховання в учнів загальноприйнятих людських цінностей, підготовка їх до життя в соціумі;
• змістовно організоване дозвілля дітей, яке дає змогу спілкуватися з однолітками в різних формах ігрової діяльності.
Серед нетрадиційних форм проведення занять особливе місце займають інтегровані заняття та виховні заходи, які стимулюють різноманітні форми творчої співпраці гуртківців.
Великі можливості розкривають тематичні тижні, кількість і тематика яких постійно зростає. У цьому навчальному році до традиційних тематичних тижнів «За здоровий спосіб життя», «Батьківський тиждень», «Тиждень художника» додались «Тиждень блоку сучасної української культури», «Тиждень сучасної та естрадної хореографії», «Тиждень бального танцю», «Тиждень молодого спеціаліста». Тематичні тижні досить насичені, добре організовані та дають змогу проявити себе як педагогам, так і учням закладу. Інформація про тематичні тижні широко висвітлюється в засобах масової інформації.

e-max.it: your social media marketing partner