Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Особливістю роботи з батьківським колективом у позашкільному закладі, на відміну від загальноосвітніх шкіл, є постійна і тісна співпраця батьків з педагогами й учнями закладу. До традиційних організаторської, дорадчої та стимулюючої функцій батьківського колективу в позашкільному закладі додається ще й величезна за обсягом батьківська практична допомога центру і різнобічна та багатогранна творча складова партнерської співпраці.

Одинадцять років потому, коли відкрився заклад ЦДТ «Дивосвіт» м. Кривого Рогу співпраця з батьківським колективом починалась з важливих, але досить прозаїчних речей: переобладнання навчальних кабінетів, перебудови і реконструкції роздягалень, холів та виставкового залу. Спільна праця об’єднала і працівників центру, і учнів, і їх батьків. Без підтримки та допомоги батьківської громади в нас не було б ні затишних охайних приміщень, ні яскравих концертних костюмів, ні виїздів на численні концерти та фестивалі.

За ці роки тісної співпраці педагогів, учнів та батьків ЦДТ «Дивосвіт» в закладі склалася певна система партнерської роботи, з’явилися сталі традиції. Якщо в перші роки існування закладу основною формою спілкування з батьками були збори, відкриті заняття, індивідуальні співбесіди, то сьогодні спілкування відбувається на якісно новому рівні.

Вивчаючи запити батьків, їх родинний досвід, естетичні вподобання та моральні пріоритети, кожен керівник будує свої відносини з батьківським колективом відповідно до напрямку роботи гуртка, свого професійного і педагогічного досвіду.

Сімейні свята, які вже стали доброю традицією проводяться й у вигляді посиденьок у невимушеній обстановці, й у вигляді веселих конкурсів «Ну-мо, бабусі», «Танцююча родина», вітальних концертів. Роль батьків у цих заходах як вдячних глядачів і активних учасників не задовольняла в повній мірі найбільш творчо налаштованих і завзятих татусів, бабусь і мам. Невдовзі до сімейних свят у закладі додалися й цікаві екскурсії – до міського виставкового залу, краєзнавчого музею, ботанічного саду, майстерні художника. І батьки, і діти, і педагоги, спілкуючись під час екскурсій, і духовно збагачувались, і більш пізнавали один одного. Педагоги ж, зі свого боку, запрошували на сімейні свята цікавих людей – народних майстрів, поетів, художників, акторів, обирали цікаві об’єкти екскурсій.

Дуже природним і логічним стало виникнення в ЦДТ «Дивосвіт» жіночого клубу – потреба в спілкуванні трансформувалась саме в таку форму роботи. На відміну від сімейних свят, у клубі спілкуються тільки батьки, обговорюючи «дорослі» проблеми. Щотижневі зустрічі у жіночому клубі відкриті для нових членів і гостей – тут побували і дитячий психолог, і лікарі різного профілю, і журналіст, і письменник, і спеціалісти з шейпінгу.

Вивчаючи батьківський колектив, ми зазначили, що серед причин, з яких батьки привели дітей до нашого центру 48 % респондентів назвали бажання реалізувати свій творчий потенціал. Інтерес батьків до занять у гуртках центру виявлявся завжди – часто вони просили дозволу відвідати занятті не тільки в ролі глядача, але й учня. Так підхопивши модну та актуальну ідею, батьки, діти та керівники ансамблю бального танцю втілили творчий потенціал колективу в яскраве шоу «Танці з батьками», де показали, що недарма так активно цікавилися хореографічними заняттями. А в художній студії нерідко можна побачити поряд за мольбертами батьків і дітей; в гуртках декоративно-прикладного відділу мами, бабусі, рідше татусі, залюбки займаються різьбленням по дереву, лозоплетінням і вишивкою. У гуртку крою та шиття учениці шиють вбрання для випускного вечора разом з матусями. Поряд з традиційною щорічною виставкою робіт гуртківців і педагогів центру «Від учня до майстра» вже третій рік поспіль ми проводимо виставку робіт учнів та їх батьків «Талановита родина». Виховний ефект таких заходів важко переоцінити для створення теплої, комфортної атмосфери дружньої родини «Дивосвіту», де кожного помічають, заохочують і просто люблять.

Театралізовані свята та вистави – ще одна добра традиція «Дивосвіту». Якщо в перших таких заходах батьки були тільки глядачами, то зараз вони співавтори і тексту, і костюмів, і декорацій.

Тут уже творчий потенціал батьків реалізується в повній мірі та надихає і дітей, і педагогів. Після роботи, у вихідні дні артисти-аматори з числа батьків завзято репетирують з педагогами та власними дітьми. Звісно, це додаткове навантаження на керівника гуртка, але результат такої співпраці – позитивна мотивація учнів, підвищення ефективності навчальних занять, творча атмосфера в колективі.

Спочатку батьки залучалися до інсценування окремих епізодів у масових заходах, пізніше освоїли «великі форми» – театралізовані вистави. Як правило це були казкові сюжети – дотепні та веселі віршовані сценарії з традиційними героями в сучасних реаліях.

Минулого року ці театральні захоплення батьків і дітей набули нових рис. Справа в тому, що колектив закладу почав опановувати проектну діяльність. Кожен гурток творчо підійшов до цієї справи – у конкурсі навчальних проектів було представлено низку найрізноманітніших робіт. Батьки, що долучилися до проектної діяльності, вже маючи театральний аматорський досвід, запропонували дослідити та інсценувати тему «Український ярмарок – історія та сучасність». Це довготривалий творчий проект, до якого залучені не тільки діти та батьки одного колективу народного танцю, але й учні гуртків декоративно-прикладного напрямку. Із нетерпінням очікуємо презентації проекту в кінці навчального року.

Ніколи не буває порожньою «Скринька пропозицій, зауважень і побажань», яка розміщена на інформаційному стенді поряд із розкладом занять.

За принципом «долаємо проблеми разом» працює й адміністрація закладу, організовуються конференції для батьків та круглі столи за участю і дітей, і батьків, і педагогів.

Останньою інноваційною формою роботи з батьківським колективом є тренінгові сесії в рамках проекту «Покращення громадського здоров’я шляхом підвищення потенціалу місцевих громад». Тематика тренінгових занять: «Усвідомлене батьківство як умова повноцінного розвитку дитини», «Виховання на основі здорового глузду», «Ранній розвиток дитини» відповідає інтересам та запитам батьків, їх визначенню в соціокультурному середовищі як особистості відповідальної за майбутнє своїх дітей.

На святкуванні 10-річного ювілею центру дитячої творчості «Дивосвіт» уперше пролунав гімн закладу з такими словами:

Тут море сонця і тепла,
І мрія в нас у всіх єдина –
Щоб пишним цвітом розцвіла
Вся Дивосвітова родина.

Тут в світі творчості й краси
Батьки і діти, батьки і діти.
Тут в хор вплетуться голоси
В «Дивосвіті», в «Дивосвіті».

Всі ми разом одна родина
І бажання у нас єдине –
Щоб цвіла наших мрій країна,
Дивосвітова родина.

Авторами цих слів є батьки наших гуртківців, і ми пишаємося, що вони відчувають себе повноправними членами нашої дружньої родини.

 С. Бойко

e-max.it: your social media marketing partner