Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Атестація спрямована на підвищення кваліфікації та професіоналізму вчителя. Вона покликана стимулювати ріст учителя. А в цьому повинна відігравати важливу роль у результативності навчально-виховного процесу освіти. Термін атестації — 5 років. Як спрямувати роботу вчителя так, щоб через 5 років учитель отримав бажаний результат?

  Обов’язковим і необхідним фактором перед проходженням атестації є курсова фахова перепідготовка вчителя. Це дає можливість учителю закріпити здобуте в роботі, почути нове, зануритись у теорію навчально-виховного процесу, ознайомитися з новими методиками, прийомами роботи, зустрітися з практиками, науковцями, прочитати багато необхідної літератури.

  Безумовно, це вже озброює вчителя, дає поштовх до нового, до експериментування. І це відчутно, коли відвідуєш уроки вчителів з метою вивчення результативності з курсової перепідготовки. Це дає можливість краще побачити й оцінити працю вчителя перед атестацією.

  У свою чергу вчитель після курсової перепідготовки знову вливається в навчально-виховний процес педагогічного кол-ективу, який цілеспрямовано працює над методичною, педагогічною проблемою.

  У розрізі даної проблеми кожен учитель визначає свою тему самоосвіти, працює над нею й обов’язково виступає перед колегами на методичних семінарах, педагогічних радах, надає консультації колегам з даної проблеми (теми самоосвіти), виступає перед батьками, на засіданнях методичних об’єднань учителів і т. ін. Таким чином, перший рік після атестації вчитель поглиблено (теоретично) вивчає обрану тему самоосвіти і працює над нею.

  Розвиваючи цю тему, учитель втілює певні теоретичні аспекти в практику своєї роботи на уроці. Експериментує, корегує свою працю і таким чином досягає покращення результативності роботи на уроці або в позакласній виховній роботі, ділиться успішним результатом з колегами, запрошує на свій відкритий урок.

  Найціннішим є те, що вчитель доступно формулює колегам мету, якої він хоче досягти, використовуючи певні інноваційні прийоми, а потім ходом свого уроку показує, як саме він цього досягає і яка в цьому результативність його роботи.

  Таким чином другий і третій рік після пройденої атестації вчитель працює над створенням свого власного досвіду або системи в роботі.

  Відвідування уроків у такого вчителя адміністрацією школи дає можливість з кожного уроку винести родзинки цікавого з його досвіду, сказати про це колегам, показати відкритий урок учителя.

  І це та сходинка росту вчителя, яка підводить його до нової атестації.

  Учитель морально готовий до атестації, відчуваючи силу успіху, він охоче ділиться своїм досвідом, описує його разом з адміністрацією, готує матеріали до нової атестації.

  Звичайно, на шляху до успіху вчитель обов’язково впроваджує передовий досвід кращих учителів школи, міста, але робить це по-своєму, тому що чужий досвід перенести не можна. Його можна лише змоделювати і зробити своїм, бо саме це складне й багатогранне мистецтво і називається діяльністю вчителя.

  І саме цю багатогранну діяльність і вивчає атестаційна колегія школи, щоб дати експертну оцінку роботі вчителя за 5 років від попередньої атестації. Допомагають у цьому керівники експериментальної роботи А. С. Полянок, В. В. Клименко (Інститут психології АН України), бо колектив школи співпрацює з ними; оцінка колег, анкетування учнів, батьків, їх відгуки про роботу вчителя, який атестується. Методична рада школи знайомиться з досвідом роботи вчителя і затверджує його.

  Прикладом такої роботи є творчий портрет учителів початкової школи, учителів, які атестуються в даному навчальному році.

  Перед атестацією вчитель обов’язково звітує про свою роботу в міжатестаційний період, розповідає про те, як працював по підвищенню свого фахового, професіонального росту, які має результати в роботі, яким досвідом своєї роботи може поділитися.

  Такий звіт переходить у свято атестації вчителя. Тут і представлення кожного вчителя адміністрацією школи, і коротка характеристика власного досвіду вчителя, і привітання учнів, виступи батьків, і оцінка роботи вчителя колегами. Батьки й учні готують газети для кожного вчителя про його творчу діяльність і дарують їх на згадку. Учителі показують своє хобі, кожен з них розкривається як людина, як особистість. Учні присвячують і дарують їм свої вірші, співають пісні.  Таким святом школа живе довго.

  А найголовніше — теплом переповнюється серце вчителя, готове до нових звершень, нових знахідок, до пошуків нових сходинок у своєму рості.

 ПОРАДНИК ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ: Я І АТТЕСТАЦІЯ

  1. Умію оцінити свою психологічну готовність до роботи в сучасній школі.

  Цілі й завдання сучасної школи не вступають у протиріччя з моїми внутрішніми переконаннями.

  2. Умію оцінити власну технологічну готовність до роботи за обраним фахом.

  Володію своїм навчальним предметом досконало.

  Знаю зміст навчального предмета, програму, основні нормативні документи.

  Володію основними формами організації навчальних занять.

  Моя методична підготовка дає змогу досягти гарних результатів, оптимально впроваджувати інноваційні/власні прийоми та методи організації навчально-виховного процесу.

  Маю необхідну педагогічну та психологічну підготовку, щоб зацікавити учнів, створити на уроці атмосферу довіри, взаємоповаги та задоволення від спілкування.

  Умію працювати з технічними засобами навчання, застосування комп’ютерних технологій.

  Бачу перспективу розвитку свого предмета.

  3. Умію оцінити спроможність планувати свою діяльність, прогнозувати результати роботи.

  Плани відбивають оптимальний комплекс праці вчителя, ураховуючи аналіз своєї попередньої діяльності з класом, рівень підготовленості учнів до сприйняття нового матеріалу, усунення попередніх недоліків у роботі з цим класом.

  4. Умію оцінити свою викладацьку діяльність.

  Даю оцінку своєї викладацької діяльності спочатку за результатами праці і лише потім оцінюю якість своїх уроків.

  Умію глибоко розкривати зміст і показую практичне значення свого предмета.

  Створюю на уроках «ситуацію успіху», стимулюю активність учнів.

  Створюю проблемні ситуації, спрямовані на самостійну пошукову роботу, що викликає в учнів захоплення пізнавальними і практичними заняттями, потребу в творчій переробці засвоєного.

  Умію оперувати на уроці активними формами навчання, створюю партнерські стосунки «учитель—учень» у пошуках істини, будую навчально-виховний процес на особистісно зорієнтованих засадах.

  Використовую можливості навчального предмета для морального виховання учнів.

  Домагаюся в роботі з кожним класом і з кожним учнем максимально можливих результатів.

  Удосконалюю вміння обґрунтовано оцінювати навчальні досягнення учнів, рівень підготовки класу, окремих учнів до уроку.

  Знаю і застосовую на уроці норми й вимоги безпеки життєдіяльності дітей.

  5. Умію оцінювати свою позаурочну організаційно-виховну роботу в класі.

  Активно і плідно впливаю на становлення особистості учня, ураховуючи особливості виховання в сім’ї.

  Умію цілеспрямовано вибирати форми організації позаурочної діяльності.

  Допомагаю іншим членам колективу школи досягати бажаних результатів у роботі з учнями класу.

  Знаю й використовую сучасні форми виховної роботи, розділяючи з ними їх інтереси, потреби, побажання.

  Умію об’єднати учнів навколо цікавої колективної справи.

  6. Умію оцінити свою роботу над підвищенням професійного рівня.

  Постійно цікавлюся різними джерелами інформації для ознайомлення з новинками педагогічної науки і практики.

  Працюю над удосконаленням методики викладання, постійно шукаю нові форми і прийоми організації занять з учнями.

  Розширюю й поглиблюю свої знання з предмета викладання.

  Прагну бути ініціатором у застосуванні новаторських технологій, що спрямовані на підвищення результативності роботи.

  Обґрунтовано використовую досвід своїх колег, конструктивно реагую на зауваження колег та адміністрації.

  7. Умію оцінювати свої особистісні якості, дотримання норм професійної етики, культурні інтереси.

  Маю сформовану життєву позицію, що не суперечить нормам професійної етики.

  Маю зовнішній вигляд, стиль спілкування, що завжди відповідають моральним, етичним та естетичним вимогам.

  Не допускаю випадків розбіжності між словом і ділом.

  Прагну бути взірцем для своїх учнів, еталоном поведінки на роботі і в побуті.

  Не залишаю поза увагою факти антигромадянських учинків інших людей.

  Пропагую здоровий спосіб життя, прагну бути прикладом у цьому для учнів.

  Маю розвинені культурно-естетичні інтереси до літератури, музики, кіно, театру.

  8. Умію оцінити результативність своєї громадської роботи.

  Виявляю активність у роботі громадських організацій.

  Прагну ініціювати важливі й корисні справи в колективі.

  9. Умію оцінити своє життя і роботу в колективі.

  Прагну погоджувати свої дії з інтересами і діями колективу.

  Ціную колективний досвід, підтримую прогресивні традиції й досягнення колективу.

  Відчуваю особисту відповідальність за стан морального мікроклімату в колективі, не порушую норм спілкування і співпраці.

  Прагну оберігати колег від впливу негативних явищ: безтактності, нетерпимості тощо.

  10. Умію оцінити організацію своєї праці.

  Виконую правила внутрішнього трудового розпорядку школи.

  Дорожу своїм часом і часом учнів.

  Оптимально, не заважаючи іншим, організую своє робоче місце і свою працю.

  Дотримуюсь техніки безпеки під час занять, виконую санітарно-гігієнічні вимоги, персонально відповідаю за збереження життя й здоров’я дітей.

 

В. Бабенко

e-max.it: your social media marketing partner