Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Методичні рекомендації  щодо підготовки до II-ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

 У ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання беруть участь учні 8, 9, 10, 11 класів; ІІІ етапі – учні 9, 10, 11 класів; ІV етапі – учні 9, 11 класів як з обслуговуючих так із технічних видів праці. 
ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання проводитиметься згідно графіка ОІППО (28-29 жовтня – 8, 10 класи; 30-31 жовтня – 9, 11 класи) і складатиметься з теоретичного туру та комплексної роботи.
На теоретичному турі учасникам за 1 год. (тут і надалі береться астрономічний час) буде запропоновано розв'язати тестові завдання, що включатимуть також питання з креслення.

Завдання для теоретичного туру розробляє Чернівецький ОІППО і розміщує на сайт (www.cvoippo.edu.ua). В день олімпіади о 9.00 буде повідомлено пароль для доступу до завдань. Максимальна кількість балів за теоретичний тур –50.
Завдання для комплексної роботи розробляють самостійно (кожен район (місто)  залежно від матеріальної бази).Комплексна робота повинна включати в себе поєднання практичної роботи з творчою. Спочатку учні виготовлятимуть виріб (або його частину) за визначенимирозмірами та умовами, а потім оздоблюватимуть його або ж дороблятимуть іншучастину у довільній формі. Для виконання зазначеного завдання дівчатам потрібномати набір для рукоділля (швейну машинку, голки, нитки, нитки для вишивання та в'язання, гачок для плетіння, шпиці для в'язання, матеріали тощо). Хлопці матимуть можливість користуватися ручними інструментами і матеріалами для оздоблення (різці, випалювачі, штампи тощо).         
На виконання завдання відводитиметься 4години (8, 9 класи) та 6 годин (10, 11 класи). Робота оцінюватиметься в 90 балів.        
Критерії оцінювання:         
А) дівчата:
­   якість технологій обробки (шви, застібка, обробка горловини, обробка
з'єднань тощо – 8 позицій) – 40 б.;   
­   привабливість (акуратність, естетична цінність) виробу – 30 б.;
­   відповідність заданим розмірам – 5 б.;
­   функціональність виробу – 5 б.;
­   культура праці – 5 б.;          
­   технологія розкрою виробу – 5 6.
Б) хлопці:
­   відповідність заданим розмірам (деталей виробу – 7 позицій) – 35 б.;
­   привабливість (акуратність, естетична цінність) виробу – 30 б.;
­   якість технологій обробки – 10 6.;
­   функціональність виробу – 10 б.;
­   культура праці – 5б.
Порушення правил техніки безпеки при роботі матиме наслідком зняття до п'яти балів.
Під час роботи дівчата можуть використовувати власні швейні машини, а хлопці – ручний інструмент.
Для ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання обов’язковим є виконання домашньої творчої роботи, яку учасники представлятимуть у вигляді захисту проекту. Учні мають виготовити вироби за такими напрямами:
­   хлопці 9 клас – підставка під гарячий посуд;
­   хлопці 10-11 клас – сувенір свого краю;  
­   дівчата 9 клас – модний аксесуар;
­   дівчата 10-11 клас – сувенір свого краю.        
До виробу учасники додають пояснювальну записку в друкованому та електронному виглядах.
У часі презентація має тривати до 10 хвилин.
Презентація проекту (пояснювальна записка) починається з висвітлення проблеми, яка є мотивацією до роботи над проектом. Якщо проект був замовленням, його розробник повинен вказати, які проблеми чи практичні завдання можна вирішувати за допомогою даного проекту.
У змісті проекту мають бути представлені зображення зразків, які коротко розкривали б еволюцію об'єкта проектування. Розвиток форми, конструктивних елементів, використовуваних матеріалів чи інструментів є свідченнями еволюції техніки на прикладі даного об'єкта проектування. Учасник проекту повинен це розуміти, і обов'язкову представити щонайменше один-два зразки виробів, що були прототипом його об'єкту. Під час презентації учень може показати, чи відбулись еволюційні зрушення в його об'єкті відносно їхніх історичних попередників. Якщо об'єкт не і технічним (наприклад вишивка чи інший декоративно-прикладний виріб), то принцип історичної детермінації реалізується через розкриття історико-культурних основ того регіону, для якого даний виріб є характерним.
Також пояснювальна записка (портфоліо) проекту має містити зображення зразків виробів (вироби-аналоги), на основі яких відбувалося комбінування конструкції чи форми проектованого виробу. Об'єкти, обрані для комбінування, не обов'язково можуть бути однотипними чи з однієї галузі. Щодо методу фокальних об'єктів вироби можуть бути випадково обраними,
У змісті портфоліо також мають бути представлені чорнові замальовки та ескізи, на основі яких було обрано остаточний варіант форми чи конструкції об'єкту проектування. Ця частина процесу проектування на виробництві називається клаузурою. Клаузура створюється на основі зразків аналогів і показує безпосередньо процес народження форми майбутнього виробу, що   його проектують.
Об'єкт проектування повинен мати елементарне економічне обґрунтування. Тобто має бути доведено, що існує потенційний ринок збуту для таких об'єктів. Отож, якщо спроектований виріб ставити на серійне виробництво, то він знайде свого споживача. Звідси – проект в цілому повинен бути недорогим. Однак, якщо проект все-таки потребує значних коштів, то має бути зазначено у який спосіб можна знайти спонсорів чи інвесторів для такого проекту, які аргументи можуть переконати інвесторів вкладати кошти у даний проект тощо. Для Цього можна презентувати результати мінімаркетингового дослідження (опитування), яке б переконувало, що виріб матиме свого споживача, або рекламу, яка зацікавить потенційних інвесторів.
Пояснювальна  записка повинна містити проектно-технологічну документацію (креслення, ескіз, технічний рисунок тощо) не більше, ніж на 4 аркушах формату А4.
60 балів будуть нараховуватися за виконання та захист проекту за такими критеріями:
­   відповідність вимогам умов проекту (напрям, пояснювальна записка,
захист) – 10 б.;
­   функціональність виробу та зручність у користуванні – 20 б.;
­   привабливість (естетична цінність) виробу – 20 б;
­   оригінальність роботи та новизна у підході до вирішення завдань – 10 б.
Учні повинні мати при собі на ІІ-ІІІ етапи Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання:
­   заявку на участь та звіт;
­   учнівський квиток;
­   медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб та контакту з інфекційними хворими;
­   довідку про допуск до роботи на обладнанні навчальних майстерень (його може видати школа);
­   спецодяг.
 

Методист ОІППО                                                                                  Ю.М. Воскобойник

e-max.it: your social media marketing partner