Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Тумак А.Ф., методист ммк


В рамках проведення заходів рекомендуємо:

1) Провести єдиний урок 12 квітня присвячений Дню космонавтики.
2) Відвідати  міський музей авіації й космонавтики (вул. Головна, 224,  т4-48-32, завідуючий музеєм – Яценко Віталій Васильович)
3) Взяти участь у міській виставці-конкурсі « Космос -2011»
4) Провести тиждень фізики й астрономії, учнівські конференції, диспути, позакласні заходи, виставки малюнків й літератури.

При підготовці заходів можна використати:

Друковані матеріали газета « Фізика» видавництво «Шкільний світ»:
1) «Дорога в космос» усний журнал, В.Чистух;  №5 (449), лютий 2011;
2) «Перший колумб Всесвіту», А.Козак; №11 (419), квітень 2010 ;
3) Інформацію Яценка В.В. (додається).
Робота учнів гімназії № 3 (презентація) « Ю. Гагарін, якого ми не знали» (додається)
Відеофільм харківського планетарію « Гагарінський політ» (додається)
Сценарій позаурочного заходу «Космічні таємниці» (з відео й презентацією), розроблений Коблянською Ф.Г., вчителькою фізики ЗОШ №1(додається) 
Інформацію до уроку з фотографіями й відео можна підібрати на сайтах:

tvroscosmos. ru ;     ru.wikipedia.org

 

 

 

2011 рік-рік багатий на космічні ювілеї.

Самий значущий-це 50-а річниця ПЕРШОГО ПОЛЬОТУ ЛЮДИНИ В КОСМОС.

З польоту Юрія Гагаріна на космічному кораблі «ВОСТОК» 12 квітня 1961 року почалося опанування Космосу людиною. Людство піднялося на наступну сходинку свого розвитку.

 За ці 50 років понад 500 землян перетнули межу Космосу. Багато з них здійснив не один політ. Якщо імена перших космонавтів в 60-ті роки ХХ століття знала  кожна людина, то тепер перерахувати всіх космонавтів  без довідника зможе не кожний спеціаліст з історії космонавтики.

Професія космонавт – стала звичайною. Запуск чергового космічного корабля з екіпажем на борту є вже буденною, а не значущою  подією.

Жінки і тут довели, що не існує професії, яку вони не спроможні опанувати. В списку жінок космонавтів та астронавтів їх налічується 53.

Україна, як незалежна держава, теж має свого космонавта. Ми пишаємося тим, що Леонід Костянтинович Каденюк, поки-що єдиний космонавт незалежної України, – наш земляк з с.Клішківці,  Хотинського району, Чернівецької області.

Наступною подією є 90-річчя з Дня народження льотчика-космонавта СРСР Георгія Тимофійовича Берегового, який народився в Україні.

 Г.Т.Береговий – єдиний в світі льотчик-космонавт, який приймав участь у Великій Вітчизняній війні. Як льотчик-штурмовик (літав на славетному Іл-2) був нагороджений медаллю Золота зірка, присвоєно звання Герой Радянського Союзу.

Після війни-льотчик-випробувач. З 1964 року – в загоні космонавтів, а з 1972 по 1977 рр. – начальник Центру підготовки космонавтів ім..Ю.Гагаріна.

Третім значним ювілеєм є 100-річчя з дня народження Михайла Кузмича Янгеля - Головного конструктора КБ «Південне», м.Дніпропетровськ, людини, завдяки зусиллям якої було створено «ядерний щит» колишнього СРСР. Ракети, створені під керівництвом М.К.Янгеля створили рівновагу між двома ядерними «колосам» - США та Радянським Союзом, що стало запобіжним фактором у розв’язанні ядерного конфлікту та початку нової війни.

Відзначення 50-ї річниці польоту Ю.Гагаріна в нашому місті почалося із проведення Міської  освітно-наукової конференції учнівської молоді «Всесвіт-2011» на початку лютого. Переможці та призери в конкурсі наукових робіт конференції «Всесвіт» мають змогу прийняти участь у Космічних форумах всеукраїнського рівня.

1.     Відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії».

До участі у фіналі було відправлено роботи переможців та призерів Міської освітно-наукової конференції учнівської молоді «Всесвіт-2011», яка відбулася на початку лютого цього року.

Конкурс «Космічні фантазії» проходив по 4-м напрямкам:

·        Образотворче мистецтво;

·        Декоративно-прикладне мистецтва

·        Література і журналістика

·        Космічна філософія і історія

   Серед організаторів конкурсу і Міністерство освіти і науки України.

Склад журі секцій наукових робіт:

·        Хуторний В. В. – Генеральний директор національного центру аерокосмічної освіти молоді України, кандидат технічних наук (м.Дніпропетровськ):

·        Федоров В.М. – заступник декана факультету аерокосмічних систем  НТУУ «КПІ», кандидат фізико-математичних наук

·        Лапідус Б.Г.- заслужений випробувач космодрому «Байконур», полковник, директор Київського філіалу НЦАКОМУ

·        Лозицький В.М. – доцент факультету астрономії Київського університету ім.Т.Г.Шевченка, співробітник головної астрономічної обсерваторії України, кандидат фізико-математичних наук.

·        Лозицька Н.Й. - доцент факультету астрономії Київського університету ім.Т.Г.Шевченка, співробітник головної астрономічної обсерваторії України, кандидат фізико-математичних наук.

 

Конкурс проходив 20-22 березня 2011 р. у м. Києві.

Відбір конкурсних робіт до фінального етапу був дуже суворий. До фінального етапу конкурсу  було запрошено представників тільки з 10 регіонів  України.  Всього у фіналі брали участь 33 учасники , серед  них  троє чернівчан, які гідно представили  наше місто. Зокрема:

·        Секція Космічна філософія та астрономія ІІ місце  -  Матвєєва Анастасія, КЮТ «Кварц», ЗНЗ №6;

·        Секція Космічна історія ІІ місце  -  Бурлака Тимофій ,       ліцей №2;

·        Секція Космічна філософія ІІІ місце  - Яшан Вікторія,   гімназія №7

2.Наступне випробування для учнівської молоді м.Чернівців  - Міжнародна освітньо-наукова  конференція школярів «Зоряний шлях»  в                             м. Дніпропетровську . Серед призерів Міської освітно-наукової конференції учнівської молоді «Всесвіт-2011»прийняти участь у конференції  виявили бажання:

·        Бурлака Тимофій

·        Хомнюк Наталія

·        Яшан Вікторія

·        Чижевська Анна-Марія

·        Матвєєва Анастасія

·        Пашковська Ольга

Побажаємо їм успішно пройти до фіналу конкурсу наукових робіт!

Наступними  заходами з космічної тематики  для учнівської молоді стане Всеукраїнський конкурс «Мирний космос» (м.Київ) та Всеукраїнській колоквіум «Космос. Людина. Духовність» (м.Ужгород), які відбудуться в жовтні та вересні (відповідно) 2011 року. Строки подачі робіт:

·        «Мирний космос» (м.Київ) – 1 жовтня 2011 р.

·        «Космос. Людина. Духовність» (м.Ужгород) – 1 серпня 2011 р.

 

В.В.Яценко


e-max.it: your social media marketing partner