Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Руснак Т.М.,
головний спеціаліст МУО
 
У 2010/2011навчальному році вивчення хіміїу7-10класах загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватиметься за програмою, затвердженою Міністерством освіти і науки України (лист №1/11-6611 від 23.12.2004 року): Хімія. 7-11 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів  – К.: Ірпінь: Перун, 2005.
Вивчення хімії в11 класах буде здійснюватись за програмою: Хімія. 8-11 класи. Програми для загальноосвітніх навчальних заклaдів /Автори І. Базелюк, Н. Буринська, Л. Величко, Н.Титаренко // Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Хімія. 8-11 класи. – К.: Шкільний світ, 2001.
У вечірніх (змінних) загальноосвітніх навчальних закладах хімія вивчатиметься за програмою: Хімія. 9-12 класи. Програми з природничо-математичних дисциплін для вечірніх(змінних) загальноосвітніх навчальних закладів – К.: Педагогічна Преса, 2006.
Вивчення хімії у  10 профільних класах буде здійснюватись за Програмами для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів: рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень та поглиблене вивчення // Тернопіль, Мандрівець, 2010.
Рівень змісту освіти залежно від профілю навчання

Напрям навчання Профіль навчання Рівень змісту освіти
  Універсальний Академічний рівень
Природничо-математичний Фізико-математичний Рівень стандарту
 
Математичний
Фізичний Академічний рівень
 
Екологічний
Біолого-хімічний Профільний рівень
Біолого-фізичний (медичний) Академічний рівень
 
Біолого-географічний
Біотехнологічний
Хіміко-технологічний Профільний рівень
Агрохімічний
Фізико-хімічний
Суспільно-
гуманітарний
Історичний Рівень стандарту
 
 
Правовий
Філософський
Економічний
Філологічний Української філології Рівень стандарту
 
 
Іноземної філології
Історико-філологічний
Технологічний Технологічний Рівень стандарту
Інформаційно-технологічний
Художньо-
естетичний
Художньо-естетичний Рівень стандарту
Спортивний Спортивний Рівень стандарту
 

Аналіз програм для 10-го класу:

10 клас
Профільний рівень
—     Неорганічна хімія: 4 год. на тиждень (140 год. із них 15 год. Резервних
—     Профілізація забезпечується не лише поглибленим вивченням хімії, посиленням міжпредметних зв’язків, а й упровадженням спецкурсів, факультативів та курсів за вибором.
У структурі програми виокремлено такі структурні підрозділи:
—     Розрахункові задачі – 9 типів
—     Демонстрації –  43
—     Лабораторні досліди – 19
Практичні роботи – 13
10 клас
Академічний рівень
Класи, де хімія є не профільним, але базовим чи близьким до профільних предметом.
—     Неметалічні елементи та їх сполуки.
—     Металічні елементи та їх сполуки.
—     1 год. на тиждень        (35 год. із них 5 год. резервних)
У структурі програми виокремлено такі структурні підрозділи:
—     Розрахункові задачі – 3 типи
—     Демонстрації – 19
—     Лабораторні досліди – 14
Практичні роботи – 2
10 клас
Рівень стандарту
—     Неметалічні елементи та їх сполуки.
—     Металічні елементи та їх сполуки.
—     1 год. на тиждень (35 год. із них 5 год. резервних)         
У структурі програми використано такі структурні підрозділи:
—     Демонстрації – 16
—     Лабораторні досліди – 15
—     Практичні роботи – 2
—     Розрахункові задачі не передбачені!
 

ПІДРУЧНИКИ - 10 КЛАС
—    Хімія(рівень стандарту, академічний рівень)Попель П.П., Крикля Л.С. «Академія», 2010
—    Хімія(рівень стандарту, академічний рівень)Ярошенко О.Г.  «Грамота»,2010
Профільне вивчення хімії доповнюється викладанням спецкурсів і факультативів, які обираються вчителем за програмами: Програми для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів: рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень та поглиблене вивчення, Мандрівець, 2010.
Виконуючи практичні роботи з хімії, учні здійснюють записи в окремі зошити для практичних та лабораторних робіт. Оцінювання виконаних практичних робіт учнями є обов’язковим, лабораторних дослідів – вибірково. Якщо учень був відсутній у день проведення практичної роботи, то відсутність учня на уроці позначається літерою н і відпрацюванню дана робота не підлягає. Обов’язковим на уроках хімії є робочий зошит.
Поглиблене навчання  хімії є не лише засобом досягнення  загальної мети сучасної шкільної освіти, а саме: розвиток здібностей учнів, підвищення престижу інтелекту, формування високоморальної громадянської позиції та національної свідомості, готовності до праці, – але й власне  метою освіти. Тому хімія в таких класах вивчається на рівні теоретичних узагальнень та із розширенням відомостей про хімічні сполуки й реакції, технологічні процеси, хімізацію суспільного господарства і побуту, зміст праці робітників хімічних і споріднених професій тощо.

Основні підручники та навчальні посібники
Хімія (підручник)* Попель П.П.,
Крикля Л.С.
7 Академія 2007, 2008
Хімія (підручник)* Буринська Н.М. 7 Перун 2007, 2008
Хімія (підручник)* Лашевська Г. А. 7 Генеза 2007
Хімія (підручник)* Ярошенко О.Г. 7 Станіца 2007
Хімія (підручник)* Буринська Н.М. 8 Перун 2008
Хімія (підручник)* Попель П.П.,
Крикля Л.С.
8 Академія 2008
Хімія (підручник)* Коваленко В.С.,
Ляшенко А.Х.
8 Довкілля-К 2008
Хімія (підручник)* Ярошенко О.Г. 8 Освіта 2008
Хімія (підручник)* Буринська Н.М., Величко Л.П. 9 Перун 2009
Хімія (підручник)* Лашевська Г.А. 9 Генеза 2009
Хімія (підручник)* Попель П.П.,
Крикля Л.С.
9 Академія 2009
Хімія (підручник)* Ярошенко О.Г. 9 Освіта 2009
Хімія (підручник) * Крикля Л.С,
Попель П.П.
10 Академія 2010
Хімія (підручник)* Буринська Н.М., Величко Л.П. 11 Перун 2005,2006
Хімія (підручник) Домбровський А. В., Лукашова Н.І., Лукашов С.М. 10-11 Освіта 2003
Хімія (підручник) Ярошенко О.Г. 10 Грамота 2010
Органічна хімія (пробний підручник для класів (шкіл хімічних профілів та з поглибленим вивченням) Боєчко Ф.Ф., Найдан В.М., Грабовий А.К. 10-11 Вища школа 2001
Хімія (підручник)         Савченко І.О., Крикля Л.С,
Попель П.П.
11 Академія 2003
Хімія (посібник для загальноосвітніх навчальних закладів, що працюють у науково-педагогічному проекті «Росток») у 2 частинах Василенко С,
Коваль Я.
7 Росток А.В.Т. 2007
e-max.it: your social media marketing partner
Стойка для печатной продукции (буклетница), перфорированная, разборная со съемными.. Стойка: СН 19. Стойка для печатной продукции ( буклетница) информационная лестающаяся с 10-ю пластиковыми рамками. подробнее.