Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Перелік питань

для проведення державної підсумкової атестації з історії України

в усній формі. 9 клас

 1. Розкрийте значення трипільської археологічної культури для утвердженні відтворювального господарства на землях України.
 2. Охарактеризуйте державне, культурне та господарське життя античних міст-держав Північного Причорномор’я.
 3. Розкажіть про виникнення східнослов’янської писемності та розвиток української мови. Наведіть приклади поширення письменності за часів Київської Русі.
 4. Порівняйте внутрішню та зовнішню політику князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого.
 5. Розкрийте причини та сутність роздробленості Київської Русі. Назвіть особливості політичного й соціально-економічного життя удільних князівств.
 6. Порівняйте суспільну роль різних верств населення Київської Русі та Галицько-Волинської держави.
 7. Охарактеризуйте господарське життя Київської Русі та Галицько-Волинської держави.
 8. Визначте особливості розвитку архітектури та образотворчого мистецтва Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Назвіть найвидатніші пам’ятки.
 9. Охарактеризуйте князя Данила Романовича як історичну постать; його внесок у розквіт Галицько-Волинської держави.
10. Порівняйте особливості політичного становища українських земель у складі Великого князівства Литовського до і після Кревської унії.
11. Порівняйте становище різних верств населення українських земель у ХV-ХVІ столітті.
12. Розкрийте сутність та наслідки Люблінської унії для українських земель.
13. Охарактеризуйте князя Василя-Костянтина Острозького як історичну постать. Визначте місце Острозької академії в розвиткові української культури.
14. Визначте особливості розвитку культури другої половини ХVІ – першої половини ХVІІ століття. Назвіть найвидатніші пам’ятки.
15. Розкрийте причини виникнення українського козацтва. Визначте місце козацтва в історії та культурі України.
16. Розкрийте причини виникнення українського козацтва. Визначте місце козацтва в історії та культурі України.
17. Охарактеризуйте значення Запорозької Січі в історії українського народу. Розкрийте причини ліквідації Запорозької Січі.
18. Визначте особливості розвитку української культури ХVІІІ століття. Назвіть найвидатніші пам’ятки.
19. Розкрийте внесок Києво-Могилянської академії в культурно-освітній розвиток українського народу.
20. З׳ясуйте причини Національно-визвольної війни українського ­народу середини XVII століття. Охарактеризуйте гетьмана Богдана Хмельницького як історичну постать.
21. Проаналізуйте зміст українсько-російського договору 1654 р., розкрийте його історичне значення.
22. Порівняйте адміністративно-політичний устрій і становище соціальних станів Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України в другій половині XVII століття.
23. Наведіть приклади культурно-освітньої політики гетьмана Івана Мазепи. Охарактеризуйте його як історичну постать.
24. Розкрийте особливості основних етапів українського визвольного руху: академічний, українофільський і політичний.
25. Проаналізуйте особливості національно-визвольного руху на західноукраїнських землях під час революції 1848–1849 рр. в Австрійській імперії.
26. Визначте місце Кирило-Мефодіївського товариства в українському національному відродженні.
27. Охарактеризуйте зміст творів: «Малоросійські пісні...» М. Максимовича та «Закон Божий» М. Костомарова.
28. Розкрийте роль Тараса Шевченка в українському національному відродженні.
29. Розкрийте зміст головних ідей діячів „Руської Трійці”.
30. Назвіть найвидатніші постаті національного відродження в Україні першої половини ХІХ століття. Дайте оцінку діяльності одного з діячів (на вибір).
    31. Назвіть найвидатніші постаті національного відродження в Україні другої половини ХІХ століття. Охарактеризуйте діяльність одного з діячів (на вибір).
32. Проаналізуйте культурно-освітню діяльність громад у другій половині ХІХ ст. Визначте внесок Володимира Антоновича в розвиток ідей національного відродження.
33. Вкажіть нові тенденції розвитку архітектури і мистецтва у другій половині ХІХ століття.
34. Охарактеризуйте внесок Михайла Грушевського в українську науку і культуру в 1890-х роках.
35. Порівняйте роль народовців, радикалів, москвофілів у суспільно-політичному житті західноукраїнських земель у другій половині ХІХ столітті.
36. Порівняйте суспільно-політичний і визвольний рух в українських землях Російської та Австро-Угорської імперій.
37. Поясніть суперечливий характер процесів модернізації українського суспільства в середині – у другій половині ХІХ століття.
38. Охарактеризуйте розвиток рідного краю у VІ-ХV столітті.
39. Охарактеризуйте розвиток рідного краю у ХVІ – ХVІІІ столітті.
            40. Охарактеризуйте розвиток рідного краю у ХІХ столітті

 

e-max.it: your social media marketing partner