Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського

Проект

ПОЛОЖЕННЯ ПРО СПЕЦІАЛЬНУ ПЕДАГОГІЧНУ БІБЛІОТЕКУ
РАЙОННОГО (МІСЬКОГО) МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ (ЦЕНТРУ)


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Дане Положення визначає рівень базових вимог до бібліотеки (бібліотечно-інформаційного центру) районного (міського) методичного кабінету (центру) (далі – Бібліотека).
1.2. Бібліотека є структурним підрозділом методичного кабінету (центру), що здійснює бібліотечно-інформаційне забезпечення працівників освітянської галузі, задовольняє потреби фахівців відділу освіти та методичного кабінету (центру) щодо управління навчальними закладами та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, надає допомогу викладачам і вихователям у самоосвіті.
1.3. Методичний кабінет (центр) забезпечує правові, організаційні та матеріально-технічні умови, необхідні для діяльності Бібліотеки, зокрема, належного зберігання, використання та поповнення бібліотечного фонду відповідно до встановлених стандартів, технічних умов, інших нормативних та інструктивно-методичних документів. Фінансування Бібліотеки здійснюється за рахунок відповідних статей кошторису методичного кабінету (центру) (окремим рядком).
1.4. У своїй діяльності Бібліотека керується Конституцією України, законами України, іншими чинними нормативно-правовими актами у сфері освіти, науки, культури та бібліотечної справи, "Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр)" , даним Положенням.
1.5. Бібліотека є складовою галузевої мережі освітянських бібліотек, які підпорядковуються Міністерству освіти і науки України та Академії педагогічних наук України, виконує функції районного (міського) науково-методичного центру для бібліотек загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів.
1.6. Головним науково-методичним центром для Бібліотеки відповідно до Положення , є Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського).
1.7. Бібліотека координує і кооперує свою роботу з бібліотекою обласного/міського інституту післядипломної педагогічної освіти (обласним/міським науково-методичним центром для освітянських бібліотек всіх типів і видів) та іншими освітянськими бібліотеками.
1.8. Бібліотека обслуговує педагогічних та бібліотечних працівників навчальних закладів району (міста).
1.9. Порядок доступу користувачів до фондів Бібліотеки та організація їх обслуговування визначаються "Правилами користування бібліотекою", розробленими згідно з "Типовими правилами користування бібліотеками в Україні" , затверджених начальником відділу освіти.
1.10. Бібліотека має штамп, на якому позначено її назву.
1.11. Ліквідація Бібліотеки можлива лише в разі ліквідації установи.
ІІ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І НАПРЯМКИ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
2.1. Основними завданнями Бібліотеки є:
2.1.1. Забезпечення створення єдиного регіонального інформаційно-освітнього простору як об'єктивно необхідної умови доступу до якісної освіти, сприяння засобами бібліотечно-інформаційної діяльності реалізації державної політики в галузі освіти.
2.1.2. Бібліотечно-документна та інформаційно-методична підтримка управлінської діяльності фахівців відділу освіти, методичного кабінету (центру), освітньої діяльності педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів на основі власних інформаційних ресурсів, координації використання фондів бібліотек навчальних закладів, масових міських (районних) книгозбірень, та забезпечення доступу користувачів до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет.
2.1.3. Всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів, шляхом інформування їх про сучасні освітні та виховні технології.
2.1.4. Пропаганда передового вітчизняного та зарубіжного педагогічного досвіду.
2.1.5. Вивчення і узагальнення досвіду роботи бібліотек навчальних закладів з питань інформаційної підтримки безперервної освіти педагогічних кадрів.
2.1.6. Формування інформаційної культури користувачів.

2.2. Основними напрямками діяльності Бібліотеки є:
2.2.1. Формування бібліотечного фонду відповідно до основних напрямів розвитку національної освіти та потреб користувачів.
2.2.2. Створення довідково-пошукового апарату для багатоаспектного розкриття фондів через систему каталогів і картотек, формування фонду довідкових та інформаційних видань, електронних баз даних.
2.2.3. Організація бібліотечно-бібліографічного та довідково-інформаційного обслуговування користувачів з питань освіти, педагогічної науки і практики.
2.2.4. Організаційно-методичне забезпечення та координація діяльності бібліотек навчальних закладів щодо інформаційно-бібліотечної підтримки навчально-виховного процесу.
2.2.5. Розширення номенклатури бібліотечних послуг і підвищення якості їх виконання через впровадження нових інформаційних технологій та комп'ютеризацію бібліотечно-інформаційних процесів.
ІІІ. ЗМІСТ РОБОТИ
3. Для реалізації основних завдань Бібліотека:
3.1. Формує фонд бібліотечно-інформаційних ресурсів:
3.1.1. Комплектує універсальний документний фонд вітчизняними і зарубіжними опублікованими та неопублікованими документами науково-педагогічного, навчального, методичного, довідкового та науково-популярного характеру, фаховими періодичними та інформаційними виданнями, як на традиційних, так і на новітніх носіях інформації згідно з тематико-типологічним планом комплектування;
3.1.2. Поповнює фонд інформаційними ресурсами мережі Інтернет, базами і банками даних;
3.1.3. Забезпечує довготривале зберігання бібліотечного фонду відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та нормативів розміщення документів. Систематично проводить заходи, спрямовані на його збереження (перевірка фонду один раз на 5 років).
3.2. Веде індивідуальний та сумарний облік документів, які надходять до бібліотечного фонду або вибувають з нього згідно з вимогами інструктивно-нормативних документів з бібліотечного обліку.
3.3. Вивчає повноту комплектування фондів за допомогою різних форм і методів.
3.4. Створює інформаційну продукцію:
3.4.1. Здійснює аналітико-синтетичне опрацювання надходжень до фонду (відповідно до прийнятої в Бібліотеці системи класифікації);
3.4.2. Створює систему бібліотечних каталогів (алфавітний та систематичний каталоги основного фонду, каталог навчальної літератури, каталог неопублікованих документів) і картотек (систематичну картотеку статей педагогічної тематики, картотеку нормативних документів, тематичні картотеки тощо) як на традиційних, так і на новітніх носіях інформації.
3.4.3. Веде картотеку методичних матеріалів та друкованої продукції, які готує відділ освіти та методичний кабінет (центр).
3.4.4. Разом з працівниками методичного кабінету (центру) бере участь у створенні банку педагогічної інформації як єдиної інформаційної бази освітньої системи району (міста).
3.4.5. Бере участь у створенні корпоративної комп'ютерної мережі, галузевих баз даних, корпоративного електронного каталогу мережі освітянських бібліотек МОН України та АПН України.
3.5. Здійснює диференційоване обслуговування користувачів на абонементі, у читальній залі, за міжбібліотечним абонементом (МБА).
3.5.1. Виявляє інформаційні потреби користувачів, пов'язані з їх освітньою, самоосвітньою, науково-дослідницькою та інноваційною діяльністю та вивчає ступінь їх задоволення.
3.5.2. Здійснює довідково-інформаційне і бібліотечно-бібліографічне обслуговування користувачів Бібліотеки, використовуючи всі форми і методи масового, групового та індивідуального обслуговування, у тому числі організовує (спільно з працівниками методичного кабінету (центру)) Дні інформації, виставки та огляди нових надходжень, тематичні виставки літератури до науково-практичних конференцій, методичних заходів; готує бібліографічні огляди літератури з актуальних питань розвитку сучасної освіти тощо.
3.6. Надає консультаційну допомогу працівникам методичного кабінету щодо наукового опрацювання джерел інформації та підготовки інформаційних документів.
3.7. Впроваджує в практику роботи бібліотеки сучасні інформаційно-комунікаційні технології.
3.8. Бере участь у створені веб-сайту Бібліотеки.
3.9. Готує планово-звітну документацію Бібліотеки відповідно до встановленого порядку.
3.10. Сприяє проведенню занять з формування інформаційної культури, є базою для проведення практичних занять щодо роботи з інформаційними ресурсами.
3.11. Рекламує можливості Бібліотеки та бібліотечних послуг.
3.12. Відповідно до покладених на Бібліотеку функцій районного (міського) науково-методичного центру для бібліотек навчальних закладів:
3.12.1. Відповідає за науково-методичне забезпечення бібліотек загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів;
3.12.2. Координує свою діяльність з методистом з бібліотечних фондів;
3.12.3. Бере участь у наукових конференціях, семінарах, нарадах, які проводить ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського та інші державні бібліотеки;
3.12.4. Вивчає діяльність бібліотек загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів щодо обслуговування вчителів, вихователів та інших категорій педагогічних працівників, сприяє пропаганді передового бібліотечного досвіду.
3.12.5. Бере участь у підвищенні професійного рівня бібліотечних працівників:
3.12.5.1. Надає допомогу бібліотечним працівникам (слухачам курсів інституту післядипломної педагогічної освіти) у виконанні докурсових і післякурсових завдань із проблем бібліотечно-бібліографічного обслуговування і популяризації літератури з педагогіко-психологічних питань;
3.12.5.2. Бере участь в атестації працівників бібліотек загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів.
ІV. УПРАВЛІННЯ. СТРУКТУРА І ШТАТИ
4.1. Керівництво і контроль за діяльністю Бібліотеки здійснює завідувач методичного кабінету (центру), який затверджує регламентуючу документацію, річні плани та звіти Бібліотеки, відповідає за створення відповідних умов для функціонування Бібліотеки.
4.2. Завідувач Бібліотеки призначається начальником районного (міського) відділу освіти за погодженням завідувача методичного кабінету (центру).
4.3. Бібліотечні працівники повинні мати спеціальну бібліотечну або педагогічну освіту. Коло їх посадових обов'язків визначається посадовою інструкцією.
4.4. Структура і штати бібліотеки визначаються відповідно до функцій та обсягу роботи Бібліотеки.
4.5. Бібліотечні працівники підлягають атестації згідно з чинним законодавством.
4.6. Режим роботи Бібліотеки встановлюється завідувачем методичного кабінету (центру) відповідно до внутрішнього трудового розпорядку відділу освіти. Щоденно дві години робочого часу виділяються на виконання внутрішньої бібліотечної роботи. Один раз на місяць у Бібліотеці проводиться санітарний день (у цей день Бібліотека користувачів не обслуговує).
4.7. З метою забезпечення модернізації бібліотеки в умовах інформатизації освіти та в межах асигнувань відділ освіти забезпечує Бібліотеку:
4.7.1. Гарантованим фінансуванням комплектування бібліотечно-інформаційних ресурсів (в кошторисі методичного кабінету виводиться окремим рядком);
4.7.2. Необхідними службовими та виробничими приміщеннями відповідно до структури Бібліотеки та нормативами з техніки безпеки експлуатування комп'ютерної техніки;
4.7.3. Сучасною електронно-обчислювальною, копіювальною технікою, необхідним програмним забезпеченням, засобами зв'язку;
4.7.4. Ремонтом та сервісним обслуговуванням техніки та обладнання Бібліотеки;
4.7.5. Бібліотечною технікою та канцелярським приладдям.
4.8. Для покращання роботи Бібліотеки та надання їй практичної допомоги на правах дорадчого органу бібліотечно-інформаційна рада, до складу якої входять співробітники районного (міського) методичного кабінету (відділу), представники педагогічної громадськості, актив вчителів. Рада працює відповідно до плану, затвердженого головою ради.
V. ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
5.1. Бібліотека має право:
5.1.1. Визначати зміст та форми своєї діяльності відповідно до завдань, зазначених у даному Положенні;
5.1.2. Знайомитися з планами роботи районного (міського) відділу освіти, методичного кабінету (центру), отримувати матеріали та відомості, які необхідні для вирішення завдань, що стоять перед Бібліотекою;
5.1.3. Встановлювати згідно з правилами користування Бібліотекою вид і розмір компенсації за збитки, завдані користувачами;
5.1.4. Представляти Бібліотеку на конференціях, семінарах, „круглих столах" тощо з питань бібліотечно-інформаційної роботи;
5.1.5. Брати участь у конкурсах на отримання грантів;
5.1.6. Надавати платні послуги ;
5.1.7. Вести листування з іншими бібліотеками, установами;

5.2. Бібліотечні працівники мають право:
5.2.1. На щорічну відпустку в розмірі 24 календарних днів за відпрацьований рік, відповідно до Закону "Про відпустки", та додаткову відпустку (до семи календарних днів) згідно з колективним договором між працівниками та керівництвом відділу освіти;
5.2.2. На виплату доплат і надбавок до заробітної плати, передбачених чинним законодавством для працівників державних і комунальних бібліотек (спеціальних та спеціалізованих) (за вислугу років ; за особливі умови роботи ; за розширення зони обслуговування та збільшення обсягу робіт, виконання тимчасово відсутнього працівника (до 50 % посадового окладу) ); матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань .
5.2.3. Підвищувати свою кваліфікацію на базі інституту післядипломної педагогічної освіти.
5.2.4. На представлення до різних форм заохочення, нагород та відзнак, які передбачені для працівників освіти та культури.
5.2.5. Вступати до бібліотечних асоціацій.

5.3. Бібліотечні працівники несуть відповідальність:
5.3.1. За своєчасне і якісне виконання планових завдань та подання звітних документів.
5.3.2. За дотримання трудової і виконавчої дисципліни згідно з нормативно-правовими актами про працю в Україні та колективним договором між працівником і керівництвом.
5.3.3. За дотримання відповідних норм і правил, встановлених у галузі бібліотечної справи.
5.3.4. За збереження бібліотечних фондів згідно з чинним законодавством.
5.3.5. За виконання функцій, що передбачені цим Положенням.

5.4. Бібліотека зобов'язана:
5.4.1. Обслуговувати користувачів згідно з "Типовими правилами користування бібліотеками в Україні" .
5.4.2. Не використовувати відомості про користувачів Бібліотеки та їхні інтереси з будь-якою метою (крім наукової), без їхньої згоди.
5.4.3. Звітуватись про свою роботу завідувачу районного (міського) методичного кабінету (центру), методисту з бібліотечних фондів та обласному інституту післядипломної педагогічної освіти.

Укладач.:
Л.А.Поперечна,
завідувач сектору
відділу наукового та прикладного бібліотекознавства
(2009 рік)

e-max.it: your social media marketing partner