Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Доступ до Iнтернету як бiблiотечна послуга 
Рекомендацiї Української бiблiотечної асоцiацiї

Розуміючи значення Інтернету для покращання бібліотечно-інформаційного обслуговування громадян, Українська бібліотечна асоціація (УБА) пропонує бібліотекарям зважати на такі рекомендації, затверджені секцією Звітно-виборчої конференції УБА 23 березня 2001 р. та на Президії УБА. 26.04.2001 Бібліотеки забезпечують відправлення громадянами їх права на отримання інформації. Це має особливе значення для розвитку демократичного громадянського суспільства, функціонування якого забезпечують освічені й поінформовані громадяни. Розвиток електронних ресурсів, зокрема тих, що доступні через світову мережу Інтернет, ставлять нові завдання перед бібліотеками та бібліотекарями. Організація користування читачами ресурсами Інтернету повинна відповідати місії, завданням та функціям бібліотеки. Інтернет - важливий складник інформаційних ресурсів сучасної бібліотеки, бібліотека на додаток до друкованих ресурсів надає доступ читачам до електронних інформаційних ресурсів і допомагає орієнтуватися в них. УБА рекомендує надавати доступ до Інтернету читачам бібліотек безкоштовно.

Адміністрація бібліотеки відповідає за:
надання технічної можливості доступу до Інтернету та розробку, доведення до відома читачів і дотримання правил користування Інтернетом у бібліотеці.
Плануючи надання читачам доступу до Інтернету у бібліотеці, адміністрації та бібліотекарям важливо:

Визначити роль бібліотеки у навігації в інформаційних ресурсах. Укладати, наприклад, рекомендаційні списки сайтів для дітей та юнацтва або з окремих актуальних питань.
Створювати та популяризувати електронні ресурси, вже розроблені бібліотекарями (електронні каталоги, домашню сторінку бібліотеки, укладені нею покажчики, інші електронні публікації тощо).
Запропонувати програму навчання читачів-користувачів Інтернету. Навчання може бути індивідуальним чи колективним, охоплювати різні категорії читачів (студентів, юристів, вчителів), присвячене різним темам (Загальні принципи роботи в Інтернеті, Пошук інформації з певних питань). Можуть використовуватись усні або письмові форми навчання.
Для успіху функціонування Інтернет-центру у бібліотеці важливо розробити, чітко сформулювати та викласти у письмовій формі правила користування Інтернет-центром та роботи в Інтернеті для читачів. Правила користування повинні містити обгрунтування того, чим Інтернет-центр у бібліотеці відрізняється від Інтернет-кафе. До правил варто включити:

Визнання того, що Інтернет - це світова мережа і бібліотека не несе відповідальності за інформацію, яку читач може отримати з неї.
Ставлення адміністрації бібліотеки до встановлення "фільтрів" (спеціального програмного забезпечення) на робочі станції з Інтернетом (своєрідної цензури). УБА не рекомендує бібліотекам встановлювати "фільтри", а радить більше уваги приділяти навчанню читачів пошуку інформації в Інтернеті.
Визначення того, що вважається неприпустимим при використанні Інтернету (перегляд та розповсюдження заборонених законом матеріалів; порушення законів копірайту, неправомірне "скачування" та використання ліцензій на програмне забезпечення; комерційне використання Інтернету, наприклад, продаж, купівля, рекламування товарів та послуг тощо).
Обгрунтування, того, що користувач Інтернетом повинен мати читацький квиток.
Положення щодо використання читачами електронної пошти, ігор або дискусійних форумів (чатів) тощо.
Чи передбачена можливість роздрукування матеріалів з Інтернету або їх копіювання на дискету.
Порядок користування (за попереднім записом чи "жива" черга), час роботи в Інтернеті (30 хвилин чи година).
Бібліотекарі повинні бути готові до роботи з Інтернетом як інформаційним ресурсом. Цьому питанню мають приділити відповідну увагу навчальні заклади, а також інші організації, що займаються безперервною освітою бібліотечних працівників. Адміністрації бібліотек рекомендується забезпечити умови для оволодіння бібліотекарями навичками роботи з Інтернетом.

Пiдготовлений вiце-президентом УБА В.С.Пашковою.

18-24 серпня 2002 р. у м. Глазго Шотландiя, вiдбулася 68 Генеральна конференцiя та Рада IФЛА. В роботi конференцiї взяли участь В.С.Пашкова, вiце-президент УБА, О.I.Архипська, член Президiї УБА, Р.I.Павленко, директор Державної медичної бiблiотеки України, Е.А.Афонiн, зав. вiддiлом бiблiотечно-iнформацiйного забезпечення Верховної Ради України. Українськi бiблiотекарi скористалися з професiйних заходiв, що вiдбувалися пiд час конференцiї, вiдвiдали бiблiотеки, ознайомилися з виставкою. Детальнiша iнформацiя буде опублiкована на шпальтах професiйних журналiв.
Сесiя Ради IФЛА затвердила "Манiфест IФЛА про Iнтернет", переклад якого пропонуємо Вашiй увазi.
МАНIФЕСТ IФЛА ПРО IНТЕРНЕТ
Прийнятий Сесiєю Ради IФЛА 23 серпня 2002 р.
Безперешкодний доступ до iнформацiї є важливим для свободи, рiвностi, глобального взаєморозумiння та миру. Тому Мiжнародна федерацiя бiблiотечних асоцiацiй та установ (IФЛА) проголошує, що:
Iнтелектуальна свобода -- це право кожного мати i висловлювати свою думку, а також шукати та отримувати iнформацiю; це -- основа демократiї; це -- сутнiсть бiблiотечного обслуговування.
Вiльний доступ до iнформацiї, незалежно вiд форм її передачi та державних кордонiв -- головна вiдповiдальнiсть бiблiотечної та iнформацiйної професiї.
Надання безперешкодного доступу до Iнтернету в бiблiотеках та iнформацiйних центрах сприяє свободi, процвiтанню та розвитку громад i окремої особи.
Необхiдно подолати бар'єри на шляху розповсюдження iнформацiї, передусiм тi, що сприяють нерiвностi, бiдностi та вiдчаю.
Вiльний доступ до iнформацiї, Iнтернет i бiблiотеки та iнформацiйнi служби
Бiблiотеки та iнформацiйнi служби -- це постiйно реагуючi на змiни заклади, що з'єднують людей з глобальними iнформацiйними ресурсами, iдеями та результатами творчої дiяльностi, яких вони потребують. Бiблiотеки та iнформацiйнi служби роблять доступними багатства, що є результатом самовираження людей i культурного розмаїття та зберiгаються на усiх носiях.
Глобальна мережа Iнтернет уможливлює для окремої особи та громади в усьому свiтi, будь-то у найменшому i найвiддаленiшому селi, чи у великому мiстi, мати однаковий доступ до iнформацiї для розвитку, освiти, удосконалення, культурного збагачення, господарської дiяльностi та поiнформованої участi у демократичному суспiльствi. Всi можуть представити в Iнтернетi свої iнтереси, знання та культуру для ознайомлення усього свiту.
Бiблiотеки та iнформацiйнi служби є важливими брамами до Iнтернету. Для одних вони пропонують зручне середовище, рекомендацiї та допомогу, а для iнших -- це просто точки доступу до Iнтернету. Бiблiотеки -- це механiзм, для подолання бар'єрiв, що iснують через рiзницю у можливостях користування ресурсами, технологiями та навчанням.

Принципи вiльного доступу до iнформацiї через Iнтернет

Надання доступу до Iнтернету та всiх його ресурсiв повинно вiдповiдати Загальнiй декларацiї прав людини, передусiм статтi 19:
Кожна людина має право на свободу переконань i на вiльне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати i поширювати iнформацiю та iдеї будь-якими засобами i незалежно вiд державних кордонiв.

Глобальна взаємопов'язанiсть Iнтернету забезпечує ресурс, через який усi можуть насолоджуватися цим правом. Вiдповiдно, доступ не повинен пiдлягати нiякiй формi iдеологiчної, полiтичної чи релiгiйної цензури, або обмежуватися через економiчнi причини.

Бiблiотеки та iнформацiйнi служби повиннi також обслуговувати всiх членiв своєї громади, незалежно вiд вiку, раси, нацiональностi, релiгiї, культури, полiтичної приналежностi, фiзичних чи iнших обмежень, статi, сексуальної орiєнтацiї та будь-яких iнших причин.

Бiблiотеки та iнформацiйнi служби повиннi забезпечити право користувачiв шукати iнформацiю за своїм вибором.

Бiблiотеки та iнформацiйнi служби повиннi поважати право своїх користувачiв на конфiденцiйнiсть та забезпечити таємницю щодо ресурсiв, що вони їх використовують.

Бiблiотеки та iнформацiйнi служби повиннi забезпечувати та надавати доступ громадськостi до якiсної iнформацiї та засобiв комунiкацiї. Користувачам необхiдно допомогти опанувати необхiднi навички, створити вiдповiднi умови, щоб вiльно та конфiденцiйно користуватися iнформацiйними ресурсами за їх вибором.

Поряд iз великою кiлькiстю цiнних ресурсiв, наявних в Iнтернетi, деякi можуть бути ненадiйними, вводити в оману, чи бути образливими. Бiблiотекарi повиннi забезпечити користувачiв бiблiотеки iнформацiєю та ресурсами, навчаючи їх правилам ефективного використання Iнтернету та електронних ресурсiв. Бiблiотекарi повиннi активно популяризувати та органiзовувати вiдповiдальне використання iнформацiї з мережi всiма своїми користувачами, включаючи дiтей та юнацтво.

Як i iншi основнi види обслуговування, доступ до Iнтернету в бiблiотеках та iнформацiйних службах повинен бути безкоштовним.
 

Запровадження Манiфесту в життя

IФЛА закликає мiжнародну спiльноту сприяти розширенню доступностi Iнтернету в усьому свiтi, в країнах, що розвиваються, i в такий спосiб забезпечувати усiм глобальну користь вiд iнформацiї з Iнтернету.
IФЛА закликає нацiональнi уряди розвивати нацiональну iнформацiйну iнфраструктуру, яка надасть доступ до Iнтернету всьому населенню країни.
IФЛА закликає всi уряди пiдтримувати в бiблiотеках та iнформацiйних службах безперешкодний потiк iнформацiї, доступної в Iнтернетi, та протистояти усiм спробам цензури чи обмеження доступу.
IФЛА закликає бiблiотечну громадськiсть, тих, хто приймає рiшення на нацiональному та мiсцевому рiвнях, розробити стратегiю, полiтику та плани, якi реалiзують принципи, проголошенi в цьому Манiфестi.

В.С.Пашкова

e-max.it: your social media marketing partner