Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Thumbnail imageМайже дві третини українських студентів стикалися з проявами корупції у своїх вищих школах. Причому самі студенти зізнаються, що саме вони, а не викладачі чи керівництво вищих шкіл частіше провокують хабарництво. Кожен третій студент особисто давав хабара, ще майже третина чула про це від колег по навчанню. Такі результати опитування, проведеного на замовлення фонду Демократичні ініціативи.

Мінімальний хабар в українських вищих школах становить 50 гривень, максимальний – майже п’ять тисяч. Пояснюючи мотиви купівлі заліків або оцінок на іспитах, студенти часто відповідають, що "їм так простіше". Нерідко також вказують на знецінення самої вищої освіти, тобто у багатьох випадках студентам потрібна лише "корочка".

20-річна харків’янка Антоніна пішла вчитися на педагога через бажання батьків. Вона вже точно знає, що керуватиме приватною школою, що належить її родині. Вчитися вона не хоче.

Тим більш, що заради отримання диплому, усі "оцінки" купують батьки. Сесія, на думку дівчини, виходить не так дорого: "Кожний екзамен - від 100 гривень!".

Але якщо йдеться про "модні" інститути, де готують юристів, лікарів та фармацевтів, розміри хабарів значно більші.

Студент п’ятого курсу медичного факультету Руслан розповів, що хоче стати справжнім фахівцем та принципово не хоче "купувати" собі оцінки. За словами Руслана, в інституті ще залишилися викладачі, що вимагають знання.

"Увесь предмет примушують вивчити. Грошей не беруть. Є ще такі - старої закваски!", - говорить він.

У групі Руслана таких, як він - троє. Та не вони, а інші восьмеро хлопців та дівчат, що відвідують не усі заняття, мають кращі оцінки - переважно вони із заможних родин.

"Одногрупники мої за сесію по 200-300 доларів витрачають!", - зізнається Руслан.

Та платити студентам доводиться не тільки за тести та іспити. Є ще і так звана "прихована корупція". Гарний ти учень, чи ні - усе одно маєш купувати "перепустку" на кожний іспит.

"Якщо ти не купуєш зошит, який зробила ця кафедра, за 60 гривень, то не складеш іспиту. Занадто дорого виходить!", - розповідає Руслан.

Багатьом студентам краще заплатити, ніж вчитися. Такої думки дотримується і голова харківської обласної молодіжної організації "Демократичний альянс" Вікторія Черевко.

Та, за її словами, деякі студенти дають хабарі, аби тільки не слухати лекції з підручників 80-х років, які вже з другого-третього курсу починають працювати там, де вони свідомо обрали.

"На жаль, знання, які вони отримують в університеті, не відповідають їхнім потребам", - каже представниця громадської організації.

Вікторія Черевко вважає, що корупція поясняються не тільки недосконалістю системи освіти. Вона каже, що студенти, які "купують дипломи", просто не розуміють ситуацію на ринку праці.

"Коли вони прийдуть у нормальну, адекватну міжнародну компанію з високою заробітною платнею, там дивитимуться зовсім не на їхню "корочку", а на їхні знання", - вважає Вікторія Черевко.

Краще вчитися без хабарів, каже молодий інженер-механік Антон. Півроку тому він закінчив одну з технічних вищих шкіл Харкова. Від студентів вимагали вчитися по-справжньому.

"Іноді дуже хотілося, але не брали, нікому було давати. Тому що викладачі старої радянської системи підготовки", - розповідає Антон та вважає, що йому дуже пощастило з високим рівнем інституту. Тепер він знайшов цікаву роботу, а, маючи, крім престижного диплому, ще й ґрунтовні знання, він може сподіватися на швидке кар’єрне зростання.

За матеріалами: Німецька хвиля

e-max.it: your social media marketing partner