Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Українські національні традиці.

Нині ми особливо відчуваємо, що неможливо виховати повноцінне покоління, здатне побудувати гуманне суспільство без того, щоб діти засвоїли норми моральної культури.

Наголос у формуванні першооснов моральної культури молодих школярів ми зробили на українських національних традиціях поваги до старших і милосердя.

Робота щодо формування моральної культури молодших школярів, яка ґрунтується на традиціях поваги до старших, милосердя, будувалася з урахуванням принципу культуровідповідності виховання. Сучасне трактування цього принципу передбачає, що виховання має будуватися на загальнолюдських принципах культури і будуватися відповідно до цінностей культури свого народу.

Одним із завдань є також виявлення механізму впливу традицій поваги до старших і милосердя на ставлення і розвиток першооснов моральної культури. Такий вплив відбувається у процесі формування ціннісного ставлення до людини на основі потреби в спілкуванні. Моральну діяльність викликають моральні потреби, проте і розвиток моральних потреб, у свою чергу, зумовлені закономірностями моральної діяльності. Спілкування потребує різноманітних форм регуляції, серед яких чи не найважливішою є мораль. Моральні норми регуляції спілкування, що виникали на основі суспільної необхідності, багаторазово повторюються, закріплюються у практиці людського спілкування, набувають самостійних форм, реалізуються у взаєминах людей і, таким чином, перетворилися в об’єкти людських потреб.

Задоволення потреб у гуманізованому спілкуванні неможливо без взаємодопомоги, взаємопідтримки, взаєморозуміння, співчуття та співпереживання. Багатий потенціал таких форм людської взаємодії закладений у традиціях українського народу.

А саме – у традиціях поваги до старших, милосердя. Проте, не менш важливим компонентом впливу традицій є оцінка взаємин людей регулювання і моральна оцінка наявні в усіх вигодах людської діяльності, для моральної діяльності вони мають першорядне значення.

Моральні вимоги й оцінка дитини засвоює з перших років життя. Це знаходить свій вплив у поведінці, підваленого подальшого розвитку особистості, дедалі складнішого. У цей час дитина залежить від навколишнього середовища, від моральної досконалості рідних і близьких, від уваги вчителя, від ставлення до неї дорослих і однолітків. На те, як дитина засвоює моральні вимоги, впливає розвиненість емоційного середовища, естетичні фактори, а також внутрішній стан організму, зумовлений як зовнішніми причинами, так і індивідуальними особливостями. Було б неправильно розглядати цей вплив як однозначний – «тільки погано чи тільки добре». Наші діти стикаються з багатоманітністю об’єктивних можливостей чинити так або інакше. Саме національному середовищі маємо шукати ампулки вибору моральних цінностей та усвідомленого їх засвоєння.

Кожний народ має свої, притаманні тільки йому риси, якості, у сукупності вони утворюють національний характер або психологічний склад, менталітет. Вони знаходять вплив у національній культурі і традиціях народу. Зокрема, в українському етносі яскраво виявляються специфічні особливості морального виховання: етика взаємин, уявлення про щастя, поняття про пристойність, про красиве і не красиве, розуміння, що таке доброта, ввічливість, тактовність, стриманість.

У формуванні першооснов моральної культури неможливо не врахувати вплив національного характеру ( він охоплює систему якостей не окремого індивіда, а великої групи – нації ). Складається національний характер, як відомо, впродовж століть вбираючи країні риси представників над впливом історичних, релігійних та інших подій. Відмітними рисами українського національного характеру є щедрість, совісність, увага до інших, повага до людини, працелюбність, милосердя та інші. Ці якості й утворюють змістовну основу моральної культури.

Прилучення до українських національних традицій (бути чемним, милосердним, поважати старших) ми починали з вивчення культурних цінностей українського народу. Враховуючи вікові особливості дітей, будували свою роботу так, щоб успадкування культурних цінностей молодшими школярами відбувалися за принципом – від близького до далекого. Тобто щоб діти виховувалися на кращих традиціях сім’ї, свого роду, міста, краю, регіону, країни. З цією метою проводили бесіди «Я і моє рідне село», «Моя подруга – українка», «Моє село на карті України», «Я і моя країна», «У моєму селі живуть, добрі, милосердні люди». Вибір там для бесід зумовлювався багато національністю регіону, де проводили дослідження.

Молодші школярі ознайомилися із заповідями і законами козаків. Учні дізналися про те, що козаки були сердечними, душевними людьми, милосердними до всіх, хто потребував допомоги і моральної підтримки. Діти складали букварики козацького милосердя, інсценували картинка із життя козаків, малювали ілюстрації до розповідей вчителя, проводили конкурси й вікторини не на краще знання козацьких заповідей.

Залучаючи молодших школярів різнопланової діяльності, пов’язані з відродженнями святкування значних подій народного календаря, ми прагнули наповнити цю роботу гуманістичним змістом. Про введенню свят завжди передавала велика пізнавальна діяльність учнів: вони дізнавалися про історію виникання свят і традицій, про їх гуманну суть, про моральний характер обрядів та звичаїв. Так, проводи зими, Масляна завжди супроводжувалася радісним настроєм, доброзичливим ставленням один до одного. Перед дітьми розкривався головний зміст свят: добро перемагає зло, весна перемагає зимовий холод, несе надії на щастя і благополуччя. На Різдво ніколи не забували родичів відвідували бабусь і дідусів, хресних батька та матір, дарували виготовлені власноручні подарунки, допомагали їм. Діти розучували колядки, мандрівки, веснянки, тексти які розкривали перед ними важливість поваги до старших, допомоги й турботи про молодших. Виховування змістом наповнювалися святкування Великодня. Християнський Великдень – це свято примирення, все прохання : цього дня люди миряться, прощають один одному всі образи. Дітям пояснювали зміст Великодня, закликали розв’язувати всі конфлікти мирно, без суперечок і нав’язування своєї волі, сполуками до того, щоб бути великодушним, постаратися, прощати. Дітям докладно пояснити суть обмінювання писанками. Ми розповіли про символічне значення кольорових візерунків. Хлопчики і дівчатка дарували одне одному писанки і побажаннями добра, взаєморозуміння, милосердя.

Слід зазначити, що ознайомлення учнями з традиціями українського народу і засвоєння цих традицій (поваги до старших, милосердя, на чому ми зосередили головну увагу), було не просто моралізуванням, а ґрунтувалося на переконливих аргументах. Такі аргументи ми знаходили у казках, піснях, мудрих настановах старших. Все це не залишало дітей байдужими і сприяло швидкому запам’ятовуванню, розумінного традицій. Школярі застосовували свої знання у житті, у взаєминах зі старшими й однолітками.

Робота, спрямована на формування першооснов моральної культури, мала ще такий напрям, як збирання і тлумачення українських народних приказок про добро і зло, правду і кривду, справедливість, повагу ,турботу про інших. Школярі по-новому розкрили для себе моральні закони: «Який прут – такий тин, який батько – такий син».

Під час вивчення та засвоєння учнями традиційної поваги до старших і милосердя ми піклувалися про виховання у молодших школярів гуманістичної потреби виконувати свій синівський обов’язок, виявляти турботу про ближніх. Цьому сприяли проведені в школах свята з участю батьків: «Материнська любов», «Матусин рушник», «У мене батечко – як місяченько ясний, у мене матінка – ясна зіронька».

Особливо хочеться відзначити театралізоване «Свято матері». Ми прагнули виховувати у дітей любов до Матері-Землі, повагу і вдячність найдорожчій людині – мамі, намагалися переконати вихованців не завдавати болю близьким людям, особливо батькам, не приносити у свій дім тривоги. Театралізоване свято будувалося на інсценізації фрагментів казок, на імпровізаціях, у яких найактивнішу участь брали молодші школярі.

Використовуючи українські національні традиції у формуванні першооснов моральної культури, ми також разом із учнями аналізували ситуації морального вибору, гарантованого успіху, допомагали вихованцям розібратися і знайти рішення у ситуаціях, коли вони вступають у взаємини із старшими (блоки взаємин «дідусь – онук», «бабуся – онука», «батько – син», «мати- дочка»).

На заняттях обговорюємо події нашого шкільного життя, свята – що було хорошого, що запам’яталося, що вдалося, а що – ні. Діти на прикладах (казки, пісні, приказки) пояснюють, як вони розуміють традиції поваги до старших і як ці знання можуть використати у житті. Приміром, вивчаючи традицію ввічливого, доброзичливого ставлення до інших, діти вчилися вітатися, зичили одне одному добра, здоров’я. Кожну форму вітання учні обігрували, знаходячи для неї застосування в конкретній життєвій ситуації. Крім цього, ми розігрували сценки «Зустріч на вулиці», «Зустріч на ярмарку».

Складовою частиною нашої роботи стало збирання матеріалів про українські народні символи: про вербу, калину, лелеку та інші. Зібрані матеріали допомогли провести літературно-музичні свята, бесіди.

Таким чином, українські традиції поваги, ввічливості, милосердя, багаті самобутньою культурою, гуманністю взаємин, відповідають характерним особливостям учнів початкової школи.

e-max.it: your social media marketing partner
Детские сады Израиля В удобном и спокойном районе Амалии расположен детский сад «Bambino», прекрасно зарекомендовавший себя среди родителей города. Садик находится в эвкалиптовом парке, вдали от пыли и шумных дорог. Подробнее Задать вопрос На карте.