Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№
ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор Чернівецької загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 33
 Наказ № ______ від “____”_____ 200__р.
ІНСТРУКЦІЯ
з охорони праці № ______
ПРИ ВИКОНАННІ НАВАНТАЖУВАЛЬНО-РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИХ РОБІТ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. При навантаженні, розвантаженні та перевезенні вантажів можуть мати місце такі основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори:
- наїзди під час руху автомобілів, навантажувачів;
- падіння вантажу;
- падіння працюючих з висоти.
1.2. Керівник навантажувально-розвантажувальних робіт повинен здійснювати -контроль за виконанням вимог безпеки І вживати заходи для забезпечення безпеки вантажно-розвантажувальних робіт та щодо усунення виявлених порушень.
1.3. Якщо умови роботи не забезпечують безпеку вантажно-розвантажувальних робіт, забороняється починати роботу до усунення недоліків.

1.4.   Водій зобов’язаний перевірити відповідність укладання, розміщення та надійність кріплення вантажів і тентів на транспортному засобі вимогам безпеки, а уразі виявлення порушень - вимагати від особи, відповідальної за навантажувальні роботи, ліквідувати їх.
1.5. Способи укладання вантажів повинні забезпечувати їх стійкість, а також можливість механізованого навантаження і розвантаження.
1.6. Вантаж повинен бути розміщений, а при необхідності закріплений на транспортному засобі так, щоб він:
- не створював небезпеки водію та оточуючим;
- не обмежував водію оглядовість;
- не порушував стійкість транспортного засобу;
- не закривав світлові та сигнальні прилади, а також номерні знаки.
1.7. Маневрування транспортних засобів з вантажем після зняття з них кріплення не допускається.
1.8. Вантажно-розвантажувальні роботи з застосуванням вантажопідіймальних механізмів для вантажів, на яких не вказані схеми строповки або зі зміщеним центром ваги, повинні виконуватись під керівництвом особи, призначеної наказом.
1.9. Вантажно-розвантажувальні роботи вантажопідіймальними механізмами необхідно проводити тільки за відсутності людей (у т.ч. водія) в кабіні або у кузові транспортного засобу; вони повинні знаходитися поза зоною дії стріли або маневрування навантажувального механізму.
1.10. У місцях виконання вантажно-розвантажувальних робіт і в зоні обслуговування вантажопідіймальних механізмів забороняється знаходитися особам. які не мають прямого відношення до цих робіт.
1.11. Забороняється виконання будь-яких робіт з обслуговування та ремонту транспортних засобів на відстані ближче 5 м від зони дії вантажно-розвантажувальної машини.
1.12. Якщо при навантаженні і розвантаженні виникає небезпека для осіб, які виконують цю роботу, її треба припинити і вжити заходів щодо усунення цієї небезпеки.
1.13. Вантажі дозволяється брати тільки з верху штабеля або купи.
1.14. Вантажник, що приймається на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, пожежної безпеки, бути ознайомлений під розпис з умовами праці, правами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці, про правила поведінки при виникненні аварій.
1.15. До початку роботи безпосередньо на робочому місці вантажник повинен отримати первинний інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки.
1.16. Після первинного інструктажу по охороні праці та пожежної безпеки, залежно від стажу, досвіду і характеру роботи, слюсар повинен пройти стажування під керівництвом досвідченого кваліфікованого слюсаря, який призначається наказом (розпорядженням) по підприємству.
1.17. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, стажування забороняється.
1.18. На території навантажувально-розвантажувальної площадки вантажник повинен додержуватися таких правил:
- бути уважним до сигналів водіїв, що рухаються;
- включати та виключати (крім аварійних випадків) устаткування, механізми, робота на яких не входить в його обов"язки;
- проходити під піднятим вантажем чи поблизу його.
1.19. Виконувати тільки ту роботу, яка входить в його обов'язки. Під час роботи бути уважним, не займатися сторонніми справами, не відволікати уваги інших.
1.20. Гранична норма перенесення вантажів чоловіками старшими 18 років становить 50 кг.
1.21. Навантаження і розвантаження вантажів масою понад 50 кг, а також піднімання їх на висоту понад 3 м повинні бути механізовані.
1.22. Переміщати балони можна лише на спеціальних носилках і візках, бутилі з кислотою в плетених корзинах.
1.23. Вантажнику забороняється захаращувати проходи і виходи із приміщень.
1.24. Вантажникам, зайнятим на вантажно-розвантажувальних роботах, крім обідньої перерви, надають невеликі перерви для відпочинку, які входять в склад робочого дня.
1.25. В разі поганого самопочуття припинити роботу і повідомити свого безпосереднього керівника.
1.26. Вантажник зобов'язаний співробітничати з директором підприємства у справі організації безпечних і не шкідливих умов праці, особисто вносити посильні заходи щодо усунення будь якої виробничої ситуації, яка створює загрозу його життю чи здоров'ю або людей, які його оточують, негайно повідомляти про небезпеку свого безпосереднього керівника.
1.27. Керівник вантажно-розвантажувальних робіт (вантажник)        винний  в
порушенні   цієї інструкції, несе   дисциплінарну, адміністративну,   матеріальну, кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.
2. ВИМОГИ ДО ВАНТАЖНО-РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИХ ПЛОЩАДОК
2.1. Вантажно-розвантажувальні площадки та під'їзні шляхи до них повинні мати тверде покриття і утримуватись у справному стані; взимку під'їзні шляхи, місця роботи вантажопідіймальних механізмів, шляхи проходу повинні очищатися від льоду (снігу) і, в необхідних випадках, посипатися піском або шлаком.
2.2. Для підйому працівників на робоче місце повинні бути передбачені сходи, трапи, які відповідають вимогам безпеки.
2.3. Вантажно-розвантажувальні площадки повинні мати розміри, що забезпечують необхідний фронт робіт.
2.4. Якщо автомобіль встановлюється для навантаження або розвантаження поблизу будівлі, то необхідно передбачити колесовідбійний брус, який би забезпечував відстань між будівлею і задньою частиною автомобіля не менше 0,8 м.
2.5. Відстань між автомобілем І штабелем вантажу повинна бути не менше 1 м.
2.6. Освітленість приміщень і площадок, де проводяться вантажно-розвантажувальні роботи, повинно бути не менше 20 лк.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
3.1. Керівник навантажувально-розвантажувальних робіт повинен вказати куди який вантаж навантажувати або розвантажувати.
3.2. Приступаючи до роботи, вантажник повинен надіти спецодяг, застебнути рукава, заправити одяг так, щоб він не висів.
3.3. Уважно оглянути робоче місце, проходи та місця розвантаження. Прибрати все, що може заважати роботі. Переконатися в тому, що робоче місце достатньо освітлене і світло не буде засліплювати очі.
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
4.1. Автомобіль, що поставлений під навантаження чи розвантаження, повинен бути поставлений на гальма та вжиті заходи, що попереджують його самовільний рух.
4.2. Перед тим, як відкрити борти автомобіля, слід переконатися в безпечному розташуванні вантажу в кузові. Відкривати борти треба одночасно двом робітникам під контролем водія, причому перебувати слід збоку від борта, що відкривається.
4.3. При навантаженні і розвантаженні вантажів у ящиках, щоб уникнути поранення рук. цвяхи і кінці залізної обв'язки треба загнути.
4.4. При завантаженні балонів з газом кузов автомобіля повинен бути обладнаний стелажами з гніздами по розміру балонів, оббитими волоком, перевозити балони без прокладок забороняється.
4.5. Під час перекачування вантажів у бочках, барабанах і т.п. вантажник повинен перебувати позаду вантажу, який переміщається.
4.6. Довгомірні вантажі (дошки та ін.) повинні переноситися робітниками на одному плечі. Піднімати і опускати вантаж слід за командою. Коли вантаж скидається, всі робітники повинні бути по один бік від нього.
4.7. Розбирати штабель слід зверху донизу уступами. Забороняється висмикувати окремі вантажі з середини.
4.8. Палити і відпочивати тільки у спеціально відведеному місці.
 
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
5.1. В разі виникнення пожежі негайно викликати пожежну команду і приступити до гасіння вогню підручними засобами.
5.2. В разі зафози зсуву, падіння вантажу негайно попередити всіх робітників прийняти заходи по закріпленню вантажу. В разі неможливості попередити падіння відійти на безпечну відстань.
6. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
6.1. Упорядкувати робоче місце. Інструмент і пристрої протерти І скласти на відведене для них місце. Спецодяг повісити у спеціально призначену шафу.
6.2. Повідомити завідуючому автомайстернею про всі порушення та неполадки, що були виявлені в процесі роботи.
6.3. Вимити руки і обличчя теплою водою з милом. Забороняється мити руки в мастилі, бензині, гасі і витирати їх ганчір'ям, забрудненими тирсою та металевими стружками.
 
 
Заступник директора з АГР                                                 

УЗГОДЖЕНО

Спеціаліст служби з охорони праці     

e-max.it: your social media marketing partner
кодировка от алкоголизма Безусловно, эта услуга, как и любая другая в негосударственных медучреждениях, будет платной. Однако стоимость ее не настолько велика. И главное – то, что отняло бы несколько дней (и несчетное количество нервных клеток: все мы знаем, что такое очередь в поликлинике), удается разрешить быстро и в спокойной обстановке, а медицинские справки, полученные в частной клинике за небольшую плату, имеют ту же силу, что и бесплатные «государственные».