Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
- 1

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№

ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи

ІНСТРУКЦІЯ
з охорони праці № ___
під час екскурсії

 І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1.1. Дана інструкція визначає порядок і правила проведення екскурсій з учнівською молоддю, що організовуються в школі.
1.2. Еескурсія - це групове відвідання одного чи декількох екскурсійних  об'єктів  (географічних,,  історичних,  культурних, народно-господарських і т.д.) в навчально-шзнавальних, виховних та оздоровчих цілях.
1.3. Для проведення багатоденних екскурсій туристська група повинна мати письмову згоду закладу, організації, що приймає групу, або путівку екскурсійного закладу.
1.4. Адміністрація школи, яка дала позитивну оцінку про можливість проведення групою заявленої екскурсії, не несуть відповідальність за подію в ній, що сталося в наслідок неправильних дій керівника, або учасника подорожі.
1.5. Адміністрація школи здійснює випуск учнів на екскурсії самостійно без погодження з органами   державного управління освітою.
1.6. Адміністрація школи зобов'язана:
- видати наказ по школі про проведення екскурсії призначити
керівника та заступника, затвердити склад учасників;
- ознайомити керівника та заступника керівника з їхніми обов'язками
згідно з "Правилами проведення туристських походів, експедицій і екскурсій з учнівською і студентською молоддю України", про що вони розписуються в журналі з техніки безпеки;
- видати керівнику необхідні документи, підписані і завірені печаткою.
2. Вимоги безпеки перед початком екскурсії.
2.1. Учасник екскурсії зобов'язаний брати активну участь у підготовці до екскурсії. Сумлінно виконувати покладені на нього обов'язки.
2.2. Своєчасно повідомити керівника екскурсії, або його заступника про погіршення стану здоров'я .
2.3. Ознайомитися зі стендами у кабінеті біології з місцевими отруйними рослинами, отруйними і небезпечними тваринами.
2.4. Вирушаючи на екскурсію, надягайте одяг, що відповідає сезону ї погоді, на ноги взувайте міцне взуття, панчохи або шкарпетки.
2.5. Візьміть із собою питну воду у фляжці, щоб не пити води з відкритих водоймищ, де звичайно бувають мікроби " збудники захворювань.
 3. Вимоги безпеки під час екскурсії.
3.1. Під час руху, переходи дороги тільки на перехрестях на зелене світло світлофора.
3.2. Дозволяється заходити і виходити за територію закладу тільки через встановлені переходи. Забороняється входити на територію закладу і виходити через залізничі проїзди і перелазити через огорожу.
3.3. Ходити тільки по містках і переходах, спеціально призначених для пішохідного руху. На дорогах, де відсутні тротуари, ходити по лівій її стороні. Не чіпай обірваного дроту, що трапляється на твоєму шляху, і про це повідом старшому.
3.4. Будь уважний до сигналів рухомого транспорту, дзвінків кранів, сирен та інших сигналів.
3.5. Виконуй вказівки попереджувальних надписів. Бережи попереджувальні надписи, знаки і плакати з техніки безпеки, не допускай їх пошкодження і знищення.
3.6. проходи тільки по встановлених проходах і переходах міста, бережись рухомих механізмів, а також вантажопідйомних кранів, тепловозів, електротокарів, візків і т п. Категорично забороняється переходити через візки, вагони і залізнодорожні колії.
3.7. Під час ходьби дивись під ноги щоб не спіткнутися і не травмуватися на гострі предмети (цвяхи в дошках, обрізки металу, дріт іт.д.).
3.8. Не пробуйте жодної із зібраних рослин на смак: пам'ятайте, що це може призвести до отруєння, а також зараження ш лункове-кишечними хворобами.
3.9. Не користуйся для заморювання зібраних комах сірчаним ефіром, хлороформом.
3.10. Не витягуй рослини руками, для цього користуйся лопатками, розпушувачами, захисти руки рукавицями.
3.11. Для ознайомлення з живими об'єктами водоймища користуйтесь сачками на довгих палках, не заходячи у воду.
3.12. Не розпалюйте багаття під час екскурсій, щоб уникнути лісових пожеж і опіків.
3.13. Нри знаходження вибухонебезпечних та незнайомих предметів, зброї - не торкатися і не зрушувати їх з місця. Про місце знаходження терміново повідомте керівника.
4. Вимоги безпеки після закінчення екскурсії.
4.1. Після закінчення екскурсії учень повинен виконати вимоги санітарних норм і правил особистої гігієни.
4.2. Після закінчення екскурсії заслуховується звіт керівника па педагогічній раді.
4.3. Кращі матеріали зібрані на екскурсії, в поході розміщується на виставках, навчальних кабінетах, музеях.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1. У випадку будь-якої травми звертайтеся до вчителя. У нього є похідна аптечка, для надання першої медичної допомоги.
 
Заступник директора з НВР                                             
 
 
 
 
 
e-max.it: your social media marketing partner