Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Директор школи:

 ІНСТРУКЦІЯ №__
з охорони праці при проведенні спортивно-масових заходів

 1. Загальні положення
1.1. Відповідальний за проведення спортивно-масових заходів (спор­тивних свят, змагань, конкурсів)дотримується гігієнічних норм і ви­мог з охорони праці, пожежної та  електробезпеки.
1.2. Заступник директора з виховної роботи і відповідальний за  електро-і пожежну безпеку проводять інструктаж з відповідальними і за проведення спортивно-масового і заходу, черговими вчителями, класними керівниками, класоводами, а ті в свою чергу з учнями про заходи пожежної безпеки і правила евакуації дітей з приміщень на  випадок пожежі, та правила поведінки учнів у залі та спортмайданчику.
1.3. У приміщенні основних спортивних споруд (спортивний зал, і тренажерний зал, басейн, тир) на  видному місці повинні бути вирішені правила поведінки та техніки безпеки, план евакуації учнів  на випадок пожежі або стихійного  лиха.

1.4. На час проведення спортивно-масових заходів необхідно обов'язково організувати чергування членів і добровільної пожежної дружини закладу, а приміщення забезпечити  необхідною кількістю первинних ізасобів пожежогасіння. Використовувати засоби пожежегасіння для  господарських та інших потреб, що не пов'язані з - пожежогасінням, категорично заборонено.
1.5. Приміщення, в яких проводяться спортивно-масові заходи, повинні мати не менш як два виха­ли назовні. Відстань від  точки підлоги до дверей,що ведіть до евакуаційного виходу, не повинна перевищувати 27 м. Двері, призначені для евакуації, повинні відчинятися у напрямку виходу з приміщення. Спортивне обладнання майданчиків повинно бути надійно закріплене і відпо­відати вимогам безпеки.
1.6.Кількість місць у спортивному залі під час проведення спортив­но-масових заходів та змагань тре­ба встановлювати з розрахунку 0,7—1 м2 на одного учня.
Наповнювати зал понад установле­ну норму забороняється. Заборо­няється проводити спортивно-ма­сові, заходи та змагання у приміщен­нях, спортивних майданчиках, які не відповідають цим нормам. Кори­дори, проходи і виходи з будівель, призначених для евакуації людей, повинні бути вільними. Двері з при­міщень під час проведення спортивно-масових заходів забороняється замикати на замок, або запори, які важко відкриваються.
1.7.Біля кожних дверей повинен невідлучно перебувати черговий з числа педагогів або учнів старшихкласів.
 
ІІ. Вимога безпеки перед початком про­ведення спортивно-масових заходів
2.1. Відповідальний за проведення спортивно-масових заходів перед початком їх проведення повинен ретельно оглянути спортивні -май­данчики, приміщення, запасні ви­ходи, особисто переконатись у пов­ній готовності їх у протипожежному відношенні та в забезпеченні приміщення первинними засобами пожежегасіння, перевірити справ­ність електроапаратури, задіяної намасових заходах, надійність спортивного обладнання.
 
ІІІ. Вимоги безпеки під час проведення спортивно-масових заходів
3.1. Під час проведення спортив­но-масових заходів з учнями по­винні невідлучно перебувати клас­ний керівник чи класовод. Вони зобов'язані стежити за точним ви­конанням заходів безпеки під час проведення заходів. Необхідна також обов'язкова присутність ме­дичного працівника для надання у разі потреби першої медичної до­помоги.
 
IV. Вимоги безпеки після закінчення спортивно-масових заходів
4.1. Відключити від електромережі електроапаратуру. Класоводи і клас­ні керівники організовують виве­дення школярів із приміщень. Ви­мкнути освітлення і закрити при­міщення на ключ.
V. Вимоги безпекив аварійних ситуаціях
5.1. У випадку пожежі керівник за­ходу зобов'язаний:
а)  негайно повідомити про пожежу у найближчу пожежну частину за. телефоном 01. дати сигнал тривога для місцевої добровільної пожеж­ної частини;
б) вжита всіх залежних від нього заходів щодо евакуації дітей ізприміщень (дітей молодшого віку евакуювати в першу чергу). Еваку­ацію дітей треба починати з при­міщення, де виникли пожежа, а та­кож із приміщень, яким загрожує небезпека поширення пожежі;
в) направити евакуйованих дітейв безпечне місце (будівлю);
|г) одночасно негайно приступитидо гасіння пожежі своїми силами й наявними в установі засобами пожежегасіння;
д) для зустрічі викликаної пожежної частини або дружини треба виділити особу, яка повинна чітко проінфор­мувати начальника частини (дружи­ни), що прибула, про те, чи всі діти евакуйовані з будівлі, яка горить, абозадимлена, і в яких приміщеннях і ще залишилися люди.
5.2. У разі необхідності надати першу медичну допомогу потерпілим і викликати швидку медичну допо­могу по телефону 03.
 
Заступник директора з НВР                                    

e-max.it: your social media marketing partner