Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

ПОГОДЖЕНО
Керівник служби охорони праці
Управління освіти
Чернівецької міської ради
__________О.В.Килинич

ЗАТВЕРДЖЕНО
Начальник управління освіти
Чернівецької міської ради
_____________  В.С. Малишевська

Інструкція з охорони праці длязавідуючої ДНЗ

1. Загальні положення
1.1.Інструкція з охорони праці встановлює вимоги щодо безпеки діяльності адміністратора в закладі освіти.
1.2.Інструкція з охорони праці для завідуючої поширюється на всі кабінети та приміщення закладу освіти.
1.3.Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт завідуючої  у приміщеннях, на території закладу освіти та інших місцях, де завідуюча виконує доручену їй роботу управлінням освіти міської ради.
1.4.Інструкція з безпеки діяльності є обов'язковою для виконання. Адміністрація має дотримуватись вимог з питань охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України.

1.5.Відповідальність за розробку і контроль за виконанням адміністрацією інструкції з безпеки діяльності покладається на відповідального з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності закладу освіти.
1.6.Працівники призначаються з числа осіб  які мають спеціальну  педагогічну освіту, за станом здоров'я можуть виконувати відповідний вид роботи та пройшли навчання і відповідні інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.
1.7.Перед призначенням на роботу періодично, один раз на рік, адміністрація закладу освіти повинна проходити медичний огляд.
1.8.Адміністратор один раз на три роки проходить навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань.
1.9.Керівник чи особа, призначена ним, проводить із працівником, який приймається на роботу, вступний інструктаж з охорони праці, знайомить із правилами внутрішнього розпорядку, із заходами щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, санітарними правилами улаштування і утримання приміщення.
1.10.Перед допуском до роботи особа, яка призначена керівником закладу освіти (начальником управління освіти),проводить з працівником первинний інструктаж з охорони праці, знайомить його з умовами праці.
1.11.Повторний (періодичний інструктаж із працівниками та адміністрацією з охорони праці проводиться один раз на шість місяців та один раз на три місяці — з обслуговуючим персоналом).
1.12.У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, адміністратор повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.
1.13.Адміністратор повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).
1.14.Адміністратор повинен мати навички надання першої (долікарської) допомоги.
1.15.Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні прояви та нещасні випадки, які трапилися в приміщенні закладу освіти, адміністратор повинен повідомити начальника управління освіти або особу, яка його замінює та керівника служби ОП управління освіти.
2. Вимоги до безпеки праці перед початком роботи
2.1.Оглянути своє робоче місце, територію навчального закладу та кабінети з метою усунення виявлених небезпечних для життя та здоров'я факторів.
2.2.У разі виявлення порушень або несправностей вжити заходів щодо їх усунення, а за необхідності — повідомити керівника служби ОП(начальника управління освіти).
 3. Вимоги до безпеки під час роботи
3.1.     Виконувати роботу згідно зі своїми функціональними обов'язками.
3.2.Не залишати без нагляду своє робоче місце, коли обладнання підключено до електромережі (комп. техніка, електроприлади тощо).
3.3.Запобігати проникненню в заклад сторонніх осіб під час навчально-виховного процесу.
4. Вимоги до безпеки після закінчення роботи
4.1.Перевірити своє робоче місце.
4.2.Відключити від електромережі електрообладнання.
4.3.Закрити вікна.
4.4.Перевірити справність телефонного зв'язку, наявність усіх ключів від закладу освіти для сторожа; чи замкнені усі кімнати, наявність засобів пожежогасіння.
4.5.     Про виявлені недоліків повідомити керівника служби ОП (начальника управління освіти)
5. Вимоги до безпеки в аварійних та небезпечних ситуаціях. Адміністратор повинен:
5.1.При виявлені небезпечної ситуації (пожежа, землетрус, радіаційна небезпека, неполадки в електрогосподарстві тощо) для його життя та життя співробітників заспокоїтись і заспокоїти оточуючих. Оцінити важкість аварійної ситуації.
5.2.Не усувати самому несправностей електромережі та електрообладнання, а вимкнути загальне електропостачання.
5.3.При виявленні пожежі негайно викликати пожежну частину за телефоном 101, повідомити начальника управління освіти.
5.4.Вжити заходи згідно з планом евакуації на випадок пожежі, виробничих та природних явищ та вивести працівників,та вихованців у небезпечне місце. Організувати роботу ДПД щодо збереження державного майна та цінних паперів.
5.5.При появі сторонньої особи, яка застосовує протиправні дії щодо його безпеки життєдіяльності або оточуючих, викликати міліцію за телефоном 102.
5.6.У випадку травмування дітей або працівників закладу освіти під час навчально-виховного процесу необхідно звернутися до медичного працівника, викликати швидку допомогу (103) або за необхідності надати першу долікарську допомогу, письмово повідомити начальника та керівника служби  ОП  управління освіти, створити комісію з розслідування нещасно­го випадку, видати акт за формою Н-Н, Н-1 (Н-5), НТ (Н-5), наказ за під­сумками розслідування, повідомлення про наслідки нещасного випадку.
5.7.     Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінки загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження. У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно приступити до проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця, негайно викликати за телефоном 103 швидку медичну допомогу.
5.8.      Дії при ураженні електричним струмом:
•  необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електрообладнання від джерела живлення, а при неможливості відключення — відтягнути його від струмопровідних частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал;
•  при відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно зробити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати необхідно негайно,
після чого викликати швидку медичну допомогу (103).
5.9.     Дії при пораненні:
•  для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет і накласти стерильний перев'язувальний матеріал;
•  якщо індивідуального пакета не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту тканину (носову хустинку тощо). На те місце ткани­ни, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель розчину йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а піс­ля цього накласти тканину на рану. Особливо важливо застосовувати розчин йоду зазначеним чином при забруднених ранах.
5.10.   Дії при переломах, вивихах, ударах, розтягненні:
•  при переломах і вивихах необхідно пошкоджену кінцівку закріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба;
•  при передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голо­ви  холодний предмет (грілку з льодом, снігом чи холодною водою) або зробити холодний компрес;
•  при підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт об­личчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення пошкодження спинного мозку;
•  при переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлі,чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх руш­ником під час видиху.
5.11.   Дії при теплових опіках:
•при опіках вогнем, парою, гарячими предметами в жодному разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опі­ки бинтом;
•  при опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце об­робляють ватою, змоченою етиловим спиртом;
•  при опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3 %-м марганцевим розчином або 5 %-м розчином таніну;
•  при опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) на­кривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.
5.12. Дії при кровотечі:
•  для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно підняти поранену кінцівку вгору, кровоточиву рану закрити перев'язувальним матеріа­лом, складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати протягом 4—5 хв; якщо кровотеча зупинилася, то,не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи шматок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);
•  при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, засто­совується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену об­ласть, за допомогою згинання кінцівок у суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.
 
З інструкцією ознайомлений:

e-max.it: your social media marketing partner