Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Директор школи

 ІНСТРУКЦІЯ
з
експлуатації водяних теплових мереж

 І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1.  Трубопроводи   теплових   мереж   повинні   експлуатуватися   у відповідності       з       вимогами       «Правил       технічної       експлуатації тепловикористовуючих установок (ТВУ) і теплових мереж (ТМ)», «Правил техніки безпеки при експлуатації ТВУ і ТМ», «Правил будови і безпечної експлуатації трубопроводів пару та гарячої води».
1.2.  При експлуатації трубопроводів і арматури (засувок, вентилів, кранів, клапанів) теплових мереж обслуговуючий персонал зобов'язаний:
-    наглядати за станом трубопроводів, арматури, опорних конструкцій;
-   контролювати температурний режим роботи трубопроводів при пусках і зупинках котельні;
-   контролювати виконання робіт при ремонті трубопроводів і арматури.
1.3.  До трубопроводів І арматури теплових мереж ставляться такі основні вимоги:

-   надійність і безаварійність в роботі; мінімальний гідравлічний опір;
-   мінімальні теплові втрати, герметичність;
-   простота і зручність обслуговування при роботі і ремонті
 
2. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ
2.1. При нагляді за технічним станом трубопроводів теплових мереж та виконанні ремонтних робіт керуватись:
- «Правилами технічної експлуатації ТВУ іТМ»;
- «Правилами техніки безпеки при експлуатації ТВУ і ТМ»;
- «Правилами будови і безпечної експлуатації трубопроводів пари І гарячої води».
-  даною інструкцією.
2.2.   Всі  роботи   по  усуненню  дефектів   повинні   виконуватись   на відключених і випорожнених трубопроводах при відкритих ватмосферу дренажах, .
2.3. Відключати для ремонту ділянки трубопроводу від працюючої теплової мережі встановленням заглушок на фланцях або закриттям запірної арматури з застосуванням мір, які унеможливлюють її відкривання під час проведення ремонтних робіт, а саме:
-  закрити арматуру на фланець з замком;
-  вивісити на закриту арматуру плакат «Не відкривати - працюють люди» та роз'єднати фланці після арматури на ділянці трубопроводу, який виведено в ремонт.     
2.4. З трубопроводів, відключених для ремонту потрібно зняти тиск і звільнити їх відводи. Вся відключена арматура повинна бути в закритому стані. Вентилі відкритих дренажів, сполучених безпосередньо з атмосферою, повинні бути відкритими. Не дозволяється приступати до ремонту трубопроводів при наявності в них надлишкового тиску.
2.5. Відкривати і закривати засувки і вентилі необхідно спеціальними пристроями.  Використовувати   важелі  (ломи,  труби  та  інші   предмети) забороняється.
2.6. При зніманні болтів з фланцевих з'єднань трубопроводів ослаблення болтів проводити обережно, поступовим відкручуваннямгайок,
2.7. При виявленні свищів чи тріщин в трубопроводах або арматурі аварійна ділянка повиннабути негайно відключена.
2.8. Для теплової ізоляції використовувати матеріали, які не викликають корозію металу трубопроводів.
 
3.ПІДГОТОВКА ТРУБОПРОВОДІВ ДО ПУСКУ
3.1.Пуск трубопроводів в роботу проводиться після їх ремонту чи    перебуванні в резерві, або після завершення монтажу нових трубопроводів.
3.2. До початку кожного пуску трубопроводів усунути всі дефекти, закінчити всі роботи, пов'язані з ремонтом чи гідравлічнимвипробуванням трубопроводів, роботи по ремонту основної і дренажної арматури, запобіжних клапанів, арматури для випуску повітря  в атмосферу, імпульсних ліній і контрольно-вимірювальних приладів (КВГІ).
3.3.Після капітального і середнього ремонтів, а також після ремонтів, пов'язаних з заміною ділянок трубопроводів та арматури, ремонтом опор і підвісок, заміною теплової ізоляції перевірити:
-  стан і положення запірної, регулюючої та запобіжної арматури;
- стан елементів опорно-підвісної системи, місця вірогідних защемлень-трубопроводів і елементів опорно-підвісної системи;
-  стан і положення арматури на лініях дренажів та лініях для випускуповітряі атмосферу, Імпульсних ліній ЗП.
3.4. Підтяжку болтів фланцевих з'єднань проводити при надлишковому тиску не більше 5 кг/см2 . Болти затягувати поступово з діаметральнопротилежних боків.
3.5. Добивку сальників арматури роботи при надлишковому тиску в трубопроводах не більше 0,2 кг/см та температурі теплоносія не вище 45°С.
3.6. По закінченню монтажу трубопроводів або реконструкції потрібно провести їх зовнішній огляд і гідравлічні випробування.
3.7. Включення в роботу трубопроводів проводиться за розпорядженням особи, відповідальної за справний стан і безпечну експлуатацію теплових мереж та оформляється записом в змінному журналі.                                                                                                                                                                                                                                                                    
 
4. В РОБОТУ ТА ЇХ ЗУПИНКА
          4.1. Пуск водяних теплових мереж полягає в проведенні таких основнихоперацій:  
- заповнення мережі водопровідною водою;
- гідравлічне або гідропневматичне промивання
-  опорожнення мережі;
-  заповнення мережі хімічно очищеною водою;
- встановлення циркуляції в мережі;      
- перевірка щільності мережі;
- включення споживачів і пускове регулювання теплової мережі.
4.2.  При заповненні трубопроводів водою і включенні їх в роботу   потрібно ретельно випустити повітря із повітряних мішків, які виникають у 1 верхніх частинах траси теплової мережі.
4.3. При зупинках теплових, мереж не значний проміжок часу післязупинки котлів та їх розхолоджування відключити циркуляційні (мережеві) насоси. Спорожнення трубопроводів виконувати тільки при необхідності виконання  ремонтних робіт.
 
5. АВАРІЙНЕ ВІДКЛЮЧЕННЯ ТРУБОПРОВОДІВ
5.1. У випадках розриву труб, арматури, зварних і фланцевих з'єднань,  повинні  бути    негайно   відключені   відповідні   ділянки   трубопроводів, обладнання.
5.2. При виявленні тріщин випуклин, свищів на трубопроводах, арматурі, зварних і фланцевих з'єднаннях необхідно негайно повідомити про це відповідального за безпечну експлуатацію трубопроводів.
5.3. Ділянка трубопроводу,  яка  повинна  ремонтуватись,   з   метою запобігання попадання гарячої води повинна бути відключена від суміжнихтрубопроводів заглушкою. Дренажні лінії і повітровипускники, які з'єднані безпосередньо  з  атмосферою, повинні бути відкритими.
5.4. При виявленні зруйнування опор чи підвісних кріплень трубопроводів повинен бути відключений, а кріплення відновлено.
5.5. При виявленні пошкоджень трубопроводу чи його кріплень необхідно провести ретельний аналіз причин пошкоджень І розробити ефективні заходи по підвищенню надійності.
5.6.   При    виявленні   протікань   з   арматури,  фланцевих   з'єднань,
підізоляційного   покриття   трубопроводів необхідно   про   це   терміновоповідомити відповідального за безпечну експлуатацію трубопроводів, який оцінить ситуацію ї прийме рішення по ліквідації аварійної ситуації.
Протікання які не становлять небезпеку для обслуговуючого персоналу чиобладнання   (наприклад:   протікання   сальникових   ущільнень),   повинні оглядатись кожну зміну, і усуватись.
 

6.  НАГЛЯД ЗА ТЕХНІЧНИМ СТАНОМ ТРУБОПРОВОДІВ
В УМОВАХЕКСПЛУАТАЦІЇ
6.1. Під час роботи персонал один раз в зміну повинен здійснювати огляд трубопроводів. При огляді необхідно звертати увагу на стан системи кріплені,, ізоляції, протікань з арматури чи з під ізоляції трубопроводів, а також на протікання іншого обладнання, які викликають попадання на трубопроводи води.  При  виявленні   пошкоджень  трубопроводів  необхідно   керуватись рекомендаціями, які викладені в розділі 5.
6.2. Факти пошкодження опор і підвісних кріплень, пружин, пошкоджень ізоляції на трасі і виникнення інших дефектів  повинні реєструватись  в ремонтних журналах і своєчасно усуватись.
6.3. Можливі защемлення трубопроводів виявляються оглядом траси Між трубопроводами  і розміщеним біля  них  обладнанням  чи  будівельнимиконструкціями повинні бути зазори, які повинні дозволяти безперешкодне переміщення трубопроводів на значення, не менше розрахункового.
6.4. При  перевірці   стану теплової ізоляції вибірково перевіряється  відповідність температури зовнішньої поверхні ізоляційного покриття вимогамПТЕ.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
 
7. ВИВЕДЕННЯ ТРУБОПРОВОДІВ Б РЕМОНТ. ОРГАНІЗАЦІЇ
РЕМОНТУ
7.1. Трубопроводи повинні передаватися в ремонт після закінченняпланового міжремонтного періоду, визначеного на основі діючих норм технічної експлуатації, і в більшості випадків ремонтуватись одночасно з основним обладнанням. Передача трубопроводу в ремонт до закінчення планового міжремонтного періоду потрібна при аварійному пошкодженні, чи
аварійному стані, підтверджених актом з зазначенням причин, характеру і  розмірів пошкодження чи зношення. Дефекти трубопроводів, виявлені вміжремонтний період і не викликаючи аварійного відключення, повинні усуватись під час найближчої зупинки.
7.2. При дефектації трубопроводів повинні реєструватись провисання, випучини,свищі, тріщини, корозійні пошкодження, і інші видимі дефекти. При дефектації фланцевих з'єднань необхідно перевірити стан ущільнюючих поверхностей і деталей кріплення.
При дефектації опор і підвісних кріплень повинні реєструватись тріщини в металі всіх елементів опор і підвісних кріплень і залишкова деформація в пружинах,
7.3. Після демонтажу ділянки чи елемента трубопроводу вільні кінці залишившихся труб повинні бути закриті заглушками.
7.4. При будь-якому розрізанні трубопроводу після зварювання стиків необхідно скласти акт з наступним занесенням а паспорт трубопроводу.
7.5. Після  закінчення ремонтних  робіт,   зв'язаних   з  розрізанням трубопроводу чи з заміною деталей його опор, необхідно перевірити нахили трубопроводу.
7.6. Всі зміни вконструкції трубопроводу, проведені в період його ремонту і узгоджені з проектною організацією, потрібно відобразити в паспорті. При заміні пошкоджених деталей трубопроводу чи деталей, виробивших свій ресурс, в паспорті повинні бути зафіксовані відповідно характеристики нових деталей.
7.7. Після закінчення ремонтних чи налагоджувальних роби в ремонтному журналі повинен бути зроблений відповідний запис.
 
8. ВИМОГИ ДО ДОКУМЕНТАЦІЇ
8.1. При експлуатації трубопроводів використовується така документація:
-технічніпаспорти на арматуру, трубопроводи і їх деталі;
- монтажно-складальні креслення трубопроводів, робочі креслення опор і підвісних кріплень, деталей трубопроводів;
- акти приймання прихованих робіт на трубопроводах (про продувки і
гідравлічні випробування).
Проекти та документація на трубопроводи повинна зберігатися  у заступника директора школи з адміністративно-господарської частини
8.2. На робочому місці особи відповідальної за справний стан та безпеку експлуатації трубопроводів гарячої води повинен бути ремонтний журнал, в який повинні вноситися дані про дефекти та ремонтні роботи, а також схеми трубопроводів гарячої води.

e-max.it: your social media marketing partner