Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

«Затверджую»
Директор школи:

 ІНСТРУКЦІЯ
з охорони праці під час занять лижною підготовкою (ковзанами)

 Загальніположення
1.Одяг для занять на лижах, {ковзанах) повинен бути легким, теплим, не заважати рухам.
2.Лижний інвентар треба підби­ти відповідно до зросту і ваги учня і підганяти індивідуально..
3.Палки повинні бути легкими, міцними й зручними, мати петлі для захвату руками, вістря для упору й обмежувальне кільце; поверхня лиж не новинка мати перекосів і бічних викривлень, тріщин, задирок і відходів, ковзна поверхня має бути просмолена і змащена спеціальною маззю відповідно до погодних умов.
1.4. Уроки потрібно проводити в тиху погоду або при слабкому вітрі при температурі не нижчій за -20 С.
1.5. Якщо великий мороз, необхіднодоручати учням стежити один за одним і повідомляти вчителя про перші ознаки обмороження.

1.6. Місце проведення занять з лижної підготовки — профіль схилів, рельєф місцевості, дистанцію та умови проведення треба ретельно вибирати відповідно до вікових особливостей і фізичної підготовкиучнів.
1.7. Навчальний майданчик для початкового навчання катання на лижах повинен бути захищений від вітру, мати ухил не більше, як 15 градусів.
1.8. Розмір майданчика вибирати з таким розрахунком, щоб постійна
дистанція між лижниками була не менше ніж 10м2   
1.9. Навчальний і тренувальні схи­ли повинні мати ущільнений сніг без будь-яких схованих, під ним пеньків дерев, каміння, глибоких ям: і вибоїн, що утворюють, трамп­ліни. Схил не повинен мати обле­денінь та оголених ділянок землі.
1.10. Катки із штучним льодовим покриттям повинні мати товщину льоду не меншу, ніж 15 см. Ухил повинен бути не більше як 1 градус, Товщина льоду на природній во­доймі, обладнаній для навчання ка­тання на ковзанах, повинна бути не менша за 25 см.
1.11. Катки й ковзанярські доріжки повинні мати рівну поверхню, без тріщин і вибоїв. Усі пошкодження поверхні люду, що виникають, не­гайно огороджують.
На катках і ковзанярських доріжках на одного учня має припадати не менше, як 8 м2 плоті.
1.12. При проведенні занять мати з собою похідну аптечку першої допомоги.
 
II. Вимога до безпеки перед початком занять
2.1. Одержавши інвентар, перевірте його справність і підганяйте кріп­лення лиж до черевиків у при­міщенні школи. Перед заняттям з лижної підготовки або ковзаняр­ського спорту при морозі, нижчому за —10 або сильному вітрі одягніть труси або плавки. Якщо їх немає, закладіть у брюки складе­ний трикутником папір; дівчаткам необхідно одягти бюстгальтери або
закрити ділянку грудей папером; надягніть шерстяні шкарпетки; вуха закрийте шапкою чи навуш­никами, на руки обов'язково на­діньте рукавиці.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
2.2. Підбирайте взуття за розміром ноги і стежте, щоб воно було сухим. Одягайте сухі шкарпетки, пальці ніг (бід час сильних морозів) обгор­тайте газетним папером.
2.3. Систематично точіть ковзани і стежте за міцністю кріплення їх до черевиків. Не катайтесь без рука­виць.
2.4. Перед кожним уроком учитель перевіряє стан лижні або траси.
2.5. Кріплення лиж до взуття по­винно бути міцним та надійним, зручним у користуванні.
2.6. Перед виходом зі школи до місця занять учитель повинен по­яснити правила переміщення з. ли­жами в. умовах, які можуть бути на. шляху переміщення — рух у строю з лижами і т. д. Під час переміщення до місця занять і назад, повинні  бути спеціально призначені учні,  які очолюють і замикають колону.Групу учнів дозволяється водити із лижами тільки по тротуару або і лівому узбіччі дороги, не більше, ніж у два, ряди. Попереду й поза­ду колони повинні бути супрово­джуючі
Вони повинні мати червоні пра­порці,
 
ІІІ. Вимога до безпеки під час проведення занять
3.1. Стежте за товаришами і в ра­зі появи ознак обмороження (побіління шкіри, втрати чутли­вості відкритих частин, тіла, вух, носа, щік) негайно розтирайте по­верхню тіла поряд зобморожениммісцем до почервоніння, після чого злегка розтирайте безпосе­редньо обморожене місце.
3.2. Щоб уникнути потертостей, не ходіть на лижах, не катайтеся на ковзанах у тісному або вільному взутті. Відчувши, біль, послабте лижні кріплення, розшнуруйте че­ревики і отримавши дозвіл учите­ля, спокійно йдіть до школи. Якщо під час занять ви з якихось причин зійшли з дистанції, обов'язково по­передьте вчителя (особисто або че­рез товариша). Якщо учень втомив­ся або погіршилось у нього самопо­чуття, його треба відправити до школи тільки в супроводі доросло­го або старшого товариша.
3.3.Спускатися з гір треба тільки з дозволу відповідно до черги та за сигналом вчителя. Між лижника­ми, які спускаються, необхідно до­держуватись таких інтервалів часу, які виключають будь-яку мож­ливість наїзду лижників один на одного.
3.4.Заходити на каток, розміщений на природній водоймі, можна тільки по прокладених стежках. За­бороняється збиратися на льоду ве­ликими групами. Під час руху по ковзанярській доріжці заборо­няється різко зупинятися, а також відпочивати, стоячи на біговій доріжці.
3.5. Під час навчання на льоду но­вачків потрібно страхувати кожно­го, хто виконує самостійний рух, використовуючи для цього бар'єри, поручні, жердини.
3.6.Забороняється, кататися на катках і ковзанярських доріжках . одночасно на бігових і звичайних ковзанах.
3.7.Слухайте уважно пояснення вчителя, витримуйте інтервал під час руху на лижах на дистанції 3-4 м під час спусків не менше, як на 30 м. Під час спусків не вистав­ляйте лижні палки вперед, не зупи­няйтесь біля підніжжя гори, пам'я­тайте, що за вами ще товариш.
3.8.Стрибати з лижного трампліна можна тільки після спеціальної підготовки на стрибкових лижах.
3.9.На катках загального користу­вання, щоб уникнути зіткнень, ка­тайтеся тільки проти руху стрічки годинника, не перебувайте на льо­ду без ковзанів.
3.10. Під час сильного морозу від­криті частини обличчя змащуйте жиром.
3.11. Не заходьте на лід природних водойм далеко від берега.
Забороняється:
*  підходити до ополонок, катати­ся біля них на ковзанах;
* ходити одиночне по льоду, а та­кож збиратися на льоду велики­ми групами;
* з'їжджати на лижах з крутих бе­регів прямо на лід.
 
IV. Вимоги до безпеки після закінчення занять
4.1. Перевірити самопочуття учнів. Очистити лижі (ковзани) від снігу,
льоду і здати вчителеві. Очистити одяг і взуття, вимити руки та об­личчя  змилом.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
 
V. Вимога до безпекив аварійних ситуаціях
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         5.1. Якщо учень втомився, погіршилось   самопочуття, вийшла з ладу спорядження його треба відправити до школи в супроводі дорослого чи старшого товариша.
5.2.При отриманні травми надати І учневі першу медичну допомогу.
5.3.У випадку одержання важкої травми, викликати медичну допомогу за номером-03.    
 5.4. У випадку, .коли тріснув лід:! і учень потрапив у воду, потрібно:
*  зосередитися і кликати на допомогу;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
          *  спробувати спертись грудьми на лід і просуватись до берега, поки не досягнуто безпечного місця.
5.5.Надання допомоги здійснюва­ти за допомогою підручних засобів (лиж, лижних палиць, ременів, шарфів, дошок, мотузок).
5.6. До місця пролому не підходи­ти, а наближатися до нього лежачи, повзком, щоб уникнути ризику провалитися під кригу.
5.7. Підручні засоби штовхайте по­перед себе і подавайте потерпілому
за три - п'ять метрів від провалу. Потім тягніть потерпілого на берегчи на міцну кригу.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
5.8. Доставте: потерпілого, у при­міщення (школу), переодягніть, зігрійте, дайте гарячого чаю, ви­кличте лікаря.

e-max.it: your social media marketing partner