Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
ДИРЕКТОР ШКОЛИ

ІНСТРУКЦІЯ __
з охорони праці під час занять гімнастикою

 І. Загальні положення
1.1. Уроки фізкультури необхідно ! проводити в добре провітрюваних І спортивних залах.
І 1.2. Зал повинен бути підготовлений до уроку відповідно до завдань,  що випливають з вимог навчальної програми.
1.3.Займатись на гімнастичних приладах (снарядах) дозволяється лише в присутності вчителя.
1.4.Під час розучування і виконан­ня найскладніших гімнастичних вправ на гімнастичних приладах (снарядах) необхідно застосовувати відповідні методи і способи страху­вання залежно від підготовки учнів, висоти приладів (снарядів).
1.5. Усі спортивні прилади (снаря­ди) й обладнання, встановлені в закритих або відкритих місцях проведення занять, повинні бути повністю справними і надійно закріпленими.
1.6.Надійність установлення й ре­зультати випробувань спортінвентаря та обладнання мають бути зафіксовані в спеціальному жур­налі. Основні розміри і методи ви­пробування гімнастичних приладів (снарядів) подано в додатку 4.

1.7.Гімнастичні прилади (снаряди) не повинні мати в окремих части­нах і з'єднаннях люфтів, коливань, прогинів; деталі кріплення (гайки, гвинти) повинні бути надійно за­кручені. Жердини брусів треба ре­монтувати по всій довжині. Якщо виявиться тріщина, жердину не­обхідно замінити.
1.8. Гриф перекладини перед вико­нанням вправ і після їх закінчення необхідно протирати сухою ган­чіркою і зачищати шліфувальною шкіркою.
1.9. Пластини для кріплення гаків і розтяжок повинні бути міцно пригвинчені до підлоги і зрівняні  врівень зпідлогою.
1.10. Колода гімнастична не повинна мати тріщин і задирин на брусі, і помітного викривлення.
1.11.Опори гімнастичного козла  повинні бути міцно закріпленів коробках корпусу.
1.12.При висуванні ніжки козла і повинні вільно встановлюватися і міцно закріплюватися в заданому  положенні.
1.13. Гімнастичні мати повинні  впритул укладатися навколо гімнастичного приладу (снаряда) так, і щоб вони перекривали площу  зіскоку або передбачуваного зриву  й падіння.
1.14. Місток гімнастичний повинен бути підбитий гумою, щоб запобігти ковзання під час відштовхування.
1.15. М’ячі набивні використовувати  за номерами відповідно до віку  і фізичної підготовки учнів.
1.16.Розміщувати обладнання треба так, щоб навколо кожного гімнастичного приладу (снаряду) була безпечна зона.
1.17.Регулярно очищувати робочу поверхню перекладини, брусів, стежити за тим, щоб вона була гладенькою і без іржі.
1.18.Не виконувати вправ на при­ладах (снарядах) з вологими доло­нями, якщо на них є свіжі мозолі, а також на забруднених приладах (снарядах).
1.19.Під час переміщення і вста­новлення гімнастичних приладів (снарядів) будьте уважними.
І.20.Не переносьте і не перевозьте важкі гімнастичні прилади без використання спеціальних візків і пристроїв.
1.21. Проводити заняття із застосу­ванням несправного обладнання або спортінвентаря без спортивного одягу не дозволяється.
 
ІІ. Вимоги до безпеки перед початком занять
2.1. Перевірити надійність кріплення гімнастичних приладів. Пояснити учням, де можуть бути зриви і що потрібно зробити при невдалому виконанні вправ.
2.2. Пояснити і показати техніку виконання вправ, правильність ви­бору місця для страхування.
2.3. Враховувати індивідуальні особливості учнів при індивідуаль­ному чи груповому страхуванні.
 
III. Вимоги до безпеки від час прове­дення занять
3.1.Стежити за дотриманням учня­ми вимог техніки безпеки при ви­конанні гімнастичних вправ.
3.2.Дотримуватись принципу до­ступності і послідовності у навчанні.
3.3.Вибирати правильні способи і прийоми страхування та допомо­ги, враховуючи характер вправ, рівень фізичної і технічної підго­товленості учня,
3.4. Під час занять у гімнастичному залі використовувати магнезію або каніфоль, які зберігаються в спе­ціальних укладках або ящиках, що виключають розпилювання.
3.5.При виконанні вправ потоком (один за одним), витримувати до­статні інтервали.
3.6. Виконуючи стрибки і зіскоки з приладів (снарядів), приземля­тись м'яко, на носки, пружинисто присідаючи.
3.7. Не виконувати без страхування складні, елементи і вправи.
3.8.Пам'ятайте, що під час вико­нання вправ на гімнастичних при­ладах (снарядах) безпека багатов чому залежить від їхньої справ­ності.
3.9. Під час занять на паралельних брусах ширину жердин встановлювати залежно від індивідуальних даних учня. Ширина жердин повинна  приблизно дорівнювати довжині передпліччя.
3.10. Змінюючи висоту брусів,послабивши гвинти, підніматиодночасно обидва кінці кожної жердини; висоту ніжки, в стрибкових приладах (снарядах) по черзі з кожного боку, нахиливши прилад (снаряд).
3.11. Підіймаючиабо опускаю жердини брусів, триматись зажердину, а не за її металеву опору. Щоразу перед виконанням вправи перевіряти, чи закріплені стопорні  гвинти.
 
IV.Вимоги до безпеки після закінчення занять
4.1.Перевірити самопочуття учнів. Прибрати спортивні прилади, (снаряди).
4.2.Вивести організовано дітей зі  спортивного   залу,   провітрити приміщення.
Після занять ретельно вимити руки  з милом. Якщоз'явилась біль у руках, почервоніння шкіри або натерті місця (водяні пухирі) на долонях, звернутися за порадою й допо­могою до вчителя, лікаря, медичної сестри.
 
V. Вимога до безпеки в аварійних си­туаціях
5.1.При отриманні травми, по­гіршенні самопочуття  негайно повідомити вчителя.
5.2. Надати потерпіломупершу ме­дичну допомогу, повідомитишкіль­ного лікаря (медсестру),а в разі не­обхідності викликати швидку медичну допомогупо телефону 03.

e-max.it: your social media marketing partner