Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№

ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор школи

 
 
 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

 двірника

 
1.      ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.
1.2. По даній інструкції двірник інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожні б місяців (повторний інструктаж).
Результати інструктажу заносяться в «Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці», в журналі пі­сля проходження інструктажу повинен бути й підпис інструктуючого та двірника.

1.3. Власник повинен застрахувати двірника від нещасних випадків та професійних захворювань. В разі пошкодження здоров'я двірника з вини власника, він (двірник) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.4. За невиконання даної інструкції двірник несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримі­нальну відповідальність.- ;  
1.5. До роботи двірником допускаються особи віком не молодші 18 років, які пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж по пожежній безпеці
1.6. Двірник повинен:
1.6.1. Виконувати правила внутрішнього трудового о розпорядку.
1.6.2. Знати номера телефонів виклику пожежної частин (01), міліції (02), швидкої допомоги (03).
1.6.3. Знати прізвище, ім'я та по батькові, номер телефона дільничного інспектора районного відділення вну­трішніх справ.                                                                          
1.6.4. Знати територію підприємства та всі об'єкти, які на ній розташовані.
1.6.5. Знати розташування пожежних гідрантів.
1.6.6. Знати та вміти подавати першу медичну допомогу потерпілим.
1.6.7. Вміти користуватись первинними засобами пожежогасіння.
1.6.8..Виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником та по якій проінструктований.
1.7. Головні небезпечні та шкідливі фактори, які діють на двірника:
1.7.1. Незадовільні метеорологічні умови.
1.7.2. Рухомий автотранспорт, машини, механізми.
1.7.3. Підвищена запиленість та загазованість повітря робочої зони.
1.7.4. Незахищеній обірваний електродріт.
1.7.5. Недостатня освітленість робочої зони під час роботи в нічний час доби.
1.7.6. Гострі краї, задирки та шорсткість на поверхнях інструментів для прибирання та обладнання.
1.7.7. Токсична та подразнююча дія на органи дихання, шкіру та слизові оболонки хімічних речовин, що ви­користовуються для дезинфекції об'єктів на території підприємства.
1.8.  Двірник забезпечується спецодягом: костюм бавовняний, фартух бавовняний з на груддям, рукавиці ком­біновані, взимку додатково куртка бавовняна на теплій підкладці; в інший час року додатково плащ непромо­кальний, та засоби індивідуального захисту в залежності від виконуваної роботи.
 
II. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.
2.1. Одягти спецодяг, сигнальний жилет, приготувати засоби роботи (мітли, совки та інше). Забороняється працювати в легкому взутті (босоніжках, сандалетах, тапочках).
2.2. Оглянути стан поливальних кранів, поливальних шлангів.
2.3. Перевірити стан каналізаційних люків (вони повинні бути закритими, або мати огорожу висотою 0,8 м).
 
III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.
 
3.1. Перед початком прибирання території її необхідно полити для зменшення пилу.
3.2. Територію підприємства належить утримувати в чистоті.
Двірник має слідкувати за тим, щоб проїзди і проходи на території підприємства були вільними для руху, вирівняні, не мали вибоїн, ям і були достатньо освітлені в темний та нічний час.
3.3. Двірник має стежити за справністю тунелів, містків, переходів, естакад, а також за наявністю і справніс­тю їх загорож (поручнів, обшивок, бортів).
Люки, ями і траншеї, які робляться для технічних потреб, мають бути загороджені, а проходи і проїзди біля них завжди чистими.
3.4. Двірник має стежити затим, щоб сировина, напівфабрикати та готові вироби вивантажувались в спеці­ально відведені місця і складувалися таким чином, щоб запобігати їх розповсюджуванню або шкідливій дії на оточуючих.
3.5. Виробнича сировина, обладнання, продукція і відходи виробництва можуть тимчасово складуватися на території підприємства в спеціально відведених місцях за умови, що вони не захаращують проїздів, проходів, місць відпочинку і не порушують екстер'єру підприємства.
3.6. Якщо двірник помітив будь-яке порушення, що заважає нормальному руху внутрішньозаводського транспорту або пересуванню людей по території підприємства, він повинен негайно повідомити адміністрацію, виставити знаки безпеки.
3.7. Користуватися тільки справною прибиральною технікою, розсувною драбинкою, носилками, візком, тач­кою та іншими пристроями.
3.8. Прибирання території біля працюючого обладнання виконувати тільки при наявності загорожі небезпеч­них зон.
3.9. При перевезенні сміття візком не допускати розсипання сміття по території підприємства.
3.10. В літній час при поливанні території водою (для зменшення пилу), а також при прибиранні території пі­сля дощу взувати гумові чоботи або калоші та одягати гумові рукавички.
3.11. Взувати гумові чоботи з теплими онучами або шкарпетками при прочищенні і ремонті водостоків (ка­нав) для відводу атмосферних вод.
3.12. В зимовий час при очищенні території від снігу, при посипанні піску проти обледеніння бути уважним, щоб не посковзнутися.
Забороняться посипати обледенілу поверхню території сіллю.
3.13. Дахи будівель в зимовий час мають регулярно очищуватися від снігу (за винятком дахів з м'якою покрі­влею та при нульовому уклоні), а карнизи від обледеніння
3.14. Перед скиданням снігу належить перевірити, чи загороджена небезпечна зона біля будівлі та чи є черго­вий для попередження перехожих про небезпеку. При роботі на даху двірник має бути у взутті на неслизькій пі­дошві, користуватися запобіжним поясом, переносною стрем'янкою шириною не менше ЗО см, яка закріплюєть­ся до конструкції будівлі, (місце їх кріплення вказує керівник робіт). Двірник повинен бути проінструктованим по безпечному виконанні робіт.
Лопати, що застосовуються для скидання снігу, мають бути з мотузковими петлями, які вішаються на руку, щоб запобігати падінню лопат униз.
3.15. Дворові вбиральні і заасфальтовані (замощені) підходи до них належить утримувати в чистоті, а в ніч­ний час забезпечити їх освітлення. Вигрібні ями при неканалізованих вбиральнях належить своєчасно очищува­ти, не допускаючи їх переповнення. Працювати в 313.
3.16. В туалетах, побудованих на подвір'ї, мити підлогу розчином хлорного вапна (дві столові ложки на відро води). З зимовий час розчин треба підігрівати. Не залишати в туалетах розведене (кашоподібне) хлорне вапно.
Раковини умивальників і унітазів у вбиральнях мити гарячою водою з содою (3-5%-ний розчин) або спеці­альними миючими розчинами.
3.17. Переносити гарячу воду у відрах, закритих кришками. В приміщенні, де встановлені тазові плити для підігрівання води, перед початком роботи перевіряти, чи були закрити крани і чи немає запаху тазу. При вияв­ленні запаху тазу, горінні його не в усіх отворах пальника, витіканні тазу, несправності кранів тазової плити за­крити кран на газопроводі і повідомити про несправність керівника.
3.18. При мити вікон з вулиці не ставати на підвіконня, а користувалися для цього спеціальною розсувною драбинкою, а також підвісними колисками. Драбинка має бути справною, мати щаблі скріплені тятивами, а не прибиті цвяхами. Щаблі мають бути без тріщин і відколів, тятиви мають верхні та нижні стяжні болти. На кін­цях драбинки мають бути гумові башмаки або загострені металеві наконечники, що запобігають ковзанню ЇЇ по підлозі (драбинку необхідно випробувати на статичне навантаження).
3.19. Стежити за тим, щоб ганчірки, папір та інші відходи, просочені бензином, газом, змивально-мастильними матеріалами, фарбою для підлоги і т.і., що виносяться з виробничих приміщень після закінчення роботи, були складені в окремі металеві ящики з кришками.
3.20. Стежити за тим щоб прибиральниці виносили сміття з приміщення тільки в спеціальних ящиках у від­ведене дляцього на подвірї місце.
3.21. Відходи виробництва і сміття належить регулярно вивозити з території підприємства на полігони захо-ронення або знешкоджувати. При тимчасовому зберіганні на території підприємства сміття і відходів виробниц­тва, а також при зберіганні напівфабрикатів і сировини стежити за тим, щоб були вжиті заходи проти забруд­нення ними грунту, води і повітря. Сміттєві збірники з негорючих матеріалів мають бути обладнані кришками, що щільно закриваються. Сміттєзбірники необхідно щоденно очищати і періодично дезінфікувати.
3.22. Короткочасне зберігання відходів виробництва на території підприємства дозволяється тільки в спеці­ально відведених місцях, загороджених і віддалених від виробничих та допоміжних будівель і споруд та місць відпочинку.
3.23. Майданчики для відходів, вигрібні ями місцевої каналізації і т.і. треба систематично очищувати і дезін-фікувати.
3.24. Стежити, щоб приямки, що виходять у двір або на вулицю, були завжди загороджені або закриті надій­ними металевими решітками. Решітки треба утримувати чистими і неушкодженими.
3.25. З дозволу органів санітарна-протиепідемічної служби допускається сміття, що не гниє, і відходи вироб­ництва використовувати для планування майданчика підприємства.
3.26. Відходи отруйнихабо небезпечних з точки зору інфекції речовин мають зберігатися, транспортуватися і знешкоджуватися з дотриманням правил, викладених в спеціальних інструкціях.
3.27. Стежити, щоб в місцях, відведених для куріння, були встановлені урни, ємності з водою і піском і були вивішені таблички з написом "Місце для куріння".
3.28. Забороняється:
3.28.1. Робити прибирання лід працюючим обладнанням або поблизу механізмів, які рухаються.
3.28.2. Зупиняти або пускати на робочий хід обладнання, а також витирати обладнання під час його роботи.
3.28.3. Використовувати для миття віконних рам бензин, гас, ацетон, скипидар та інші легкозаймисті і горючі рідини.
3:28.4. Запищати в проходах, проїздах, дверних прорізах тощо, мітли, швабри та інші предмети
3.28.5. Заходити тазасовувати руки за загорожу як діючого, так і недіючою в даний момент обладнання.
3.28.6. Збирати в один ящик ганчірки, відходи дерева, папір та промаслене шмаття. Для кожною виду відхо­дів мас бути окремий ящик.
3.28.7. Збирати сміття в дерев'яні ящики.
3.28.8. Розводити вогнище для спалювання сміття поблизу складів з хімічними і вибухонебезпечними матері­алами.
 
IV. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.
 
4.1. Всі прибиральні механізми, інструменти, драбини тощо прибрати у відведені місця.
4.2. Зняти спецодяг і засоби захисту, покласти їх у шафу. При забрудненні 313 належить промити.
4.3. Вимити теплою водою з милом руки та обличчя, прополоскати рот. Якщо є можливість прийняти душ.
4.4. Доповісти керівнику робіт про всі недоліки, які мали місце під час роботи.
 
V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНІЙ СИТУАЦІЇ.
 
 5.1.Аварійна ситуація може виникнути в разі:
5.1.2. Травмування машинами та механізмами, що рухаються по території.
5.1.3.Ураження електричним струмом.
5.1.4. Поранення інструментом.
5.1.5. Падіння з висоти
5.1.6. Виникнення пожежі.
5.1.7. Відкриті люки.
5.2. Якщо виникла ситуація що може призвести до аварії або нещасного випадку необхідно огородити небез­печну зону і не допускати в неї сторонніх осіб; повідомити про те, що сталося керівника робіт.
5.3. Якщо є потерпілі надавати їм першу медичну допомогу: при необхідності викликати «швидку допомогу/».
5.4. Надання першої медичної допомоги.
5.4.1. Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.
При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілою від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручні ізоляційний матеріал.
При відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовніш­ній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку) При такому стані необхіднонегайно приступити до оживлення потерпілого і викликати швидку медичну допо­могу.
5.4.2. Перша допомога при пораненні.
Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язочний матеріал, що міститься у ньому на рану і зав'язати її бінтом.
Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту (якщо можливо свіжовипрасовану) носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т.ін. Нате місце ганчірки, що прихо-диться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначе­ним чином при забруднених ранах.
5.4.3. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.
При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.
При передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або роту) необ­хідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити хо­лодну примочку.
При підозріванні перелому хребта необхідно потерпілою покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повер­нути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався з метою уникнення •ушкодження спинного мозку.
При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.
5.4.4. Надання першої допомоги при опіках кислотами і лугами
При попаданні кислоти або лугу на шкіру, ушкоджені ділянки необхідно ретельно промити цівкою води на протязі 15-20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою поверхню обмити 5%-ним розчином питної соди, а об­печену лугом -3%-ним розчином борної кислоти або розчином оцтової кислоти.
При попаданні на слизову оболонку очей кислоти або лугу необхідно очі ретельно промити цівкою воли про­тягом 15-20 хвилин, після цього промити 2%-ним розчином питної соди, а при ураженні очей лугом - 2%-ним розчином борної кислоти.
При опіках порожнини рота лугом необхідно полоскати 3%-ним розчином оцтової кисло пі або 3%-ним роз­чином борної кислот, при опіках кислотою - 5%-ним розчином питної соди.
При попаданні кислоти вдихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10%-ним розчином питної соди, при попаданні лугу -розпиленим 3%-ним розчином оцтової кислоти.
5.4.5.Надання першої допомоги при теплових опіках
При опіках вогнем, парою, гарячими предметами, ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюю­ться, та перев'язувати опіки бинтом.
При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють вагою, вмоченою етиловим спиртом.
При опіках другою ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3%-ним марганцевим розчином або 5%-ним розчином таніну.
При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та ви­кликають лікаря.
5.4.6. Перша допомога при кровотечі.
Для того. щоб зупинити кровотечу, необхідно:
- підняти поранену кінцівку вверх:
- кровоточиву рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хвилин; якщо кровотеча зупинилася, то не знімаючи накла­деного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншою пакета чи кусок вати і забинтувати пора­нене місце (з деяким натиском):
- при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або за­круткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря,
5.5. При виникненні пожежі приступити до її гасіння наявними засобами пожежогасіння та викликати поже­жну частину.
5.6. Виконувати всі вказівки керівника робіт по усуненню небезпечної ситуації.
Зінструкцією ознайомлений(а) _________________________________
дата "____"__________ 200__p.

e-max.it: your social media marketing partner