Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
- 1

Землетрус на Буковині: міфи і реалії

16 марта 2010

 

Чернівецькі науковці часто фіксують незначні землетруси, епіцентр яких знаходиться у районі Соборної площі міста. Це так звані місцеві, або ж локальні землетруси, які вже давали про себе знати, але є не настільки небезпечними, як поштовхи земної кори у румунських горах Вранча. Останні можуть загрожувати Буковині землетрусом силою у 7 балів за шкалою Ріхтера, так кажуть фахівці, пише Головне.net

Починаючи з 1098  року і до нинішніх днів на території Буковини зафіксовано понад  50 значних землетрусів. У Чернівецькій обсерваторії пояснюють: наш край знаходиться в особливій зоні сейсмічної небезпеки.

Тож землетрус на Буковині може трапитися будь-коли з епіцентром  у румунських горах Вранча. Цей сейсмоактивний район - тектонічна структура, що має форму еліпса і зорієнтована на Північний Схід, тобто саме у напрямку української столиці. Підземні поштовхи з Румунії можуть бути відчутними навіть у Санкт-Петербурзі. Особливу небезпеку вони становлять для Південної України та Криму.

Андрій Ніколаєв, директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії ЧНУ: "Місто Чернівці і взагалі Чернівецька область знаходиться у трошечки кращому положенні, тому що ми знаходимось на північ від цього епіцентру і сейсмічні хвилі, ідучи до нас, вони проходять під горами Карпат і енергії значно поглинається, тобто в нас землетрус, а ми вивчили купу останніх землетрусів цього району, в нас сила поштовхів в  1, 5 рази менша, ніж в епіцентрі". 
Чим глибше знаходиться епіцентр, тим більшу територію охоплює землетрус.

Чернівчани й досі пам'ятають поштовхи земної кори, що відбулися у горах Вранча у 1977-му. Тоді їх сила  сягала  5 балів. Науковці стверджують, сучасна сейсмологія може передбачити, де буде землетрус і якої сили, не може сказати лише коли. Середньостатистична перерва між землетрусами триває  37  років. Вчені кажуть, час підготовки Карпатського землетрусу завершився.

Андрій Ніколаєв, директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії ЧНУ: "Дуже велика імовірність того, що в проміжку 2014 плюс-мінус  4 роки можлива отака сейсмічна активність в регіоні". Точніше наші сейсмологи, яких у Чернівцях є двоє, прогнозувати не беруться. Знати більше можуть румунські колеги за допомогою обсерваторій, що повинні знаходитись в епіцентрологічному районі.

Сам же прогноз землетрусу полягає у вивченні передвісників, яких є близько  50. До речі, добре відчувають землетруси тварини, риби та птахи. Вони стають особливо активними.

Перед основним поштовхом мають бути кілька незначних. Їх поки що не фіксували, хоча останніми днями встановили сильні зміни магнітного поля у румунських горах. А якщо землетрус таки трапиться, головне у цьому випадку не піддаватися паніці.

Андрій Ніколаєв, директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії ЧНУ: "Від початку поштовхів, які ми вже відчуваємо, до моменту максимальних коливань ми маємо десь біля 20 секунд. За ці 20 секунд ми повинні вдіяти так, аби врятуватися від можливих наслідків цього землетрусу". Тобто вийти на вулицю, а в крайньому випадку перечекати у кутку несучої стіни будинку, оскільки там руйнування настають в останню чергу. Інформацію, як діяти у таких випадках, на своєму сайті розмістило Міністерство з надзвичайних ситуацій України. Проте, Чернівці трусить не лише через близькість до  Вранчі. Землетруси місцевого рівня, що виникають по лінії тектонічних розломів, вчені часто фіксують і під самим містом.

Андрій Ніколаєв, директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії ЧНУ: "На  2-х розломах меншого порядку, нижчого порядку стоїть саме місто Чернівці і ці  2 розломи перетинаються практично у центрі міста.

По цих розломах відбувається рух плит земної кори і на цих розломах ми постійно фіксуємо маленькі землетруси". Які можуть у центрі міста, наприклад, відчуватися силою до  5 балів, а на околицях взагалі не відчуватися. Останній з таких був у 1950-му, коли чернівчан просто підкидало  на ліжках   серед ночі.  Всі землетруси чернівецькі сейсмологи фіксують  у  маленьких підвальних кімнатах.

Тут, до речі, є перший сейсмограф, встановлений на сейсмічній станції Чернівці у 1908 році. Він 1895 року народження.  Зараз він не експлуатується, використовується як навчальний експонат. А ще, він, можливо,  єдиний в Україні і  в Європі.  Сучасних сейсмографів  є  3. Ці прилади якраз і фіксують коливання земної кори.

Якщо вони сильні, то у будь-якій точці земної кулі. Що б сталося з Чернівцями, якби відбувся  7-бальний землетрус, вчені сказати не можуть. Все залежить від району міста, адже у нас є зсувні схили, ділянки, де близько до поверхні знаходяться грунтові води. Там сила земних поштовхів може виявитися більш руйнівною. Небезпечними вважаються і чернівецькі багатоповерхівки, оскільки ЯК на підземні поштовхи такої сили відреагують нашвидкоруч  зведені у  80-х будівлі, -  невідомо. Виконуючи будівельні роботи, сучасні підрядні фірми враховують особливу сейсмічну активність у регіоні і зводять будинки,  які б могли витримати силу земних поштовхів до  7 балів, як старий добрий центр.

http://cv.ua-katalog.info/news/2010-03-16-57995.html

e-max.it: your social media marketing partner