Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
- 1

В Румунії на кордоні з Україною стався землетрус

 У Румунії на кордоні з Україною в регіоні Доброджа на початку березня 2013 року зафіксували землетрус магнітудою 4,2. Тоді всі знову згадали, що ймовірність землетрусу таки є. Якщо вірити науковцям, то він може бути достатньо потужним й не факт, що всі будівлі витримають найсильніші поштовхи.

- Такі незначні землетруси, як останній, бувають часто – це нормальне явище. Найбільша небезпека для Чернівецької області йде від району гір Вранча, що знаходяться на території Румунії. Він є дуже специфічним, бо це єдиний район глибокофокусних землетрусів. Тобто вогнища землетрусів перебувають на глибинах від 150 км, а тому поштовхи є відчутними у всій Європі. Чернівці знаходяться від цього району на відстані близько 300 км. Сейсмічні хвилі від такого землетрусу доходять до міста десь за 40 секунд, - розповідаєдиректор навчально-методичної обсерваторії ЧНУ Андрій Ніколаєв. - За останні тисячу років, згідно літописних даних та спостережень, на території нашої області відчувалися поштовхи 12 найсильніших Карпатських землетрусів. Найбільш потужний із них був у 1829 році, і, за свідченнями очевидців, дуже злякав мешканців і наніс великої шкоди місту. Останній досить сильний відбувся 4 березня 1977 року.
 За допомогою карти сейсмічного районування ми здійснили оцінку сейсмічної небезпеки. На території Чернівецької області по лінії "Банилів – Герца" може бути землетрус до 7 балів, а ось в південно-західній частині території по лінії "Сторожинець – Путила" землетрус може сягнути й 8 балів. Вважають, що поштовхи із такою силою ймовірні раз на 5 тис. років. Та проблема у тому, що невідомо, коли ж почався відлік, - тож лихо може трапитися навіть завтра.

 Якщо ж враховувати, що середній проміжок між землемлетрусами складає 37 років й до дати останнього відчутного землетрусу у Чернівцях (1977) додати 37, то вийде 2014 рік. Виходить, що зараз ми живемо у час підготовки землетрусу, а вже у найближчі 5 років може відбутися сильний землетрус, навіть до 7 балів, - каже науковець. - Та це стосується поштовхів в районі гір Вранча. А є ще ризик й місцевих землетрусів, одна із їх причин – мантійний Чернівецький розлом, що проходить за горою Цецино. По його лінії є епіцентри локальних землетрусів. Поки що значних поштовхів не було, та гарантувати, що так буде й надалі, не може ніхто. Тим паче вже був прецидент, коли 5 травня 1950 року в Сторожинецькому районі відбувся 5-бальний землетрус.
 Та мешканців хвилює не так імовірність землетрусу, скільки його наслідки. Чи вистоять Чернівці, якщо завтра землетрус, сказати не може ніхто.

 За словами Н. Ніколаєва, щоб передбачити, яку шкоду землетрус може нанести місту, варто звернути увагу на той фактор, що є багато будівель, котрі зведені з розрахунку на поштовхи до 6 балів за 12-бальною шкалою, половина міста розташована на крутих зсувних схилах, крім того є забудовані території, де близько до поверхні підходять підземні води (Садгірський район) – це все ті території, які підвищують так званий фоновий сейсмічний бал. Загалом, за умов, 7-бального землетрусу, тотальних руйнувань бути не повинно. Починають руйнуватися будинки при поштовхах у 8 балів. Та щоб реально оцінити загрозу, потрібно провести оцінку стану кожного будинку, а на це місту потрібно витратити більше 4 млн. грн.
 Якщо ж говорити про сьогоднішню ситуацію, то найбільш стійкими до сейсмічних руйнувань є сучасні каркасні багатоповерхівки, а ось щодо панельних будинків, то вони, теоретично, витримують не більше 6 балів.

Стежити, аби будинки відповідали всім нормам й вимогам для будівель у сейсмонебезпечній зоні має Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин. За словамизаступника начальника відділу департаменту Мирослави Лупашко, будівлі повинні відповідати рівню сейсмостійкості до 7 балів. Аби цю умову виконували, проводять інженерно-геологічну експертизу, яка є обов’язковою для всіх будівель, за винятком житлових будинків до 300 кв. м.
 Передбачити, коли буде землетрус неможливо, так само, як і підготуватися до нього,тому ,не варто панікувати мешканцям міста.

 http://euromisto.cv.ua/content/v-rumuniyi-na-kordoni-z-ukrayinoyu-stavsya-zemletrus

e-max.it: your social media marketing partner