Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Землетрус - одне із самих грізних природних катастроф, що забирає багато людських життів і завдає значних матеріальних збитків. На сьогодні людина безсила що-небудь зробити для запобігання цього природного явища.

Багато великих міст і промислових центрів розташовані в районах підвищеної сейсмічної активності. Жителі міст та інших населених пунктів, що знаходяться в цих зонах, повинні зі шкільної парти проходити навчання основам підготовки поведінки та дій до, під час і після землетрусу. На сьогодні тільки так, реально, можна врятувати життя багатьох людей під час землетрусів.

 

ЩО РОБИТИ до землетрусу

 

Для тих, хто проживає у сейсмонебезпечних районах необхідно певним чином підготуватися до можливості виникнення землетрусу.

Перш за все будинку необхідно мати постійний мінімальний запас консервів, сухарів і питної води (взимку 3-4, а влітку 5-6 літрів води на людину в день), щоб протриматися самостійно кілька днів.

Необхідно мати вдома кишеньковий ліхтарика із запасними батарейками.

Необхідно заздалегідь визначити в квартирі (Домі) найбільш стійкі місця, де можна сховатися від падаючих уламків і балок, обов'язково повідомивши про них всіх членів сім'ї. Такими місцями перш за все є отвори внутрішніх дверей, кути кімнат і, ні в якому разі, не прорізи зовнішніх вікон, балкони або ділянки поблизу зовнішніх стін будинку.

Необхідно обов'язково мати в квартирі радіоприймач, що працює на батарейках, щоб отримувати точну інформацію по радіо про дії влади, служб і масштаби катастрофи.

Необхідно точно знати, де і як вимикаються в будинку газ, електроенергія і вода.

У будинку обов'язково має бути аптечка з необхідними ліками, ватою, бинтом і іншими медикаментами.

Необхідно поруч із телефоном мати номери телефонів районної та центральної швидкої допомоги, пожежної служби, міліції, аварійних служб. Всі меблі та інші речі в квартирі повинні знаходитися в стійкому стані. Не можна, щоб над ліжками, дитячими колясками та кріслами знаходилися в підвішеному або нестійкому положенні важкі предмети та меблі, їх необхідно додатково закріпити до стіни і підлоги.

Різні хімікати, вибухонебезпечні і легко займисті речовини необхідно зберігати в закритих надійних і стійких місцях.

Двері, проходи, коридори повинні бути вільними від громіздких предметів і меблів, щоб можна було без труднощів переміщатися по квартирі і вибратися з неї в разі катастрофи.

У разі зведення у вашій квартирі незапланованих внутрішніх перегородок, необхідно, щоб вони були міцно скріплені зі стінами, підлогою та стелею.

Не залишайте включеними в мережу без необхідності електроприлади та побутову апаратуру, так як при землетрусі це може стати причиною пожеж та вибухів.

Необхідно, щоб всі члени сім'ї знали, що треба робити до, під час і після землетрусу.

ЩО РОБИТИ Під час землетрусу

Чим раніше Ви відчуєте початковий момент землетрусу, тим більше шансів на порятунок життя. Початковий момент землетрусу може відчуватися по-різному. Іноді перед землетрусом з'являється світіння над підвищеннями, можуть відбуватися порушення в роботі радіо, телебачення, електронних приладів, мимовільне світіння люмінесцентних ламп. Часом, за кілька секунд перед землетрусом під землею виникає сильний наростаючий гул, після якого відбувається перший поштовх. В інших випадках, за декілька секунд перед поштовхом, можуть виникнути більш слабкі коливання, при яких починає диринчати посуд, розгойдуються підвішені предмети. Потім виникає перший поштовх, який може тривати від кількох секунд до 1-1,5 хвилини.

Треба бути психологічно готовим до того, що в цей час можуть тріскати та вилітати шибки, падати з полиць предмети, починають рухатися меблі, шум стає дуже сильним, на стінах і стелі можуть з'явитися тріщини.

Найголовніше, коли ви зрозуміли, що почався землетрус, не впадати в паніку, а додержуватися наступних порад:

 • Якщо в будинку є діти, необхідно одразу ж помістити їх в безпечне місце, яким можуть бути отвори внутрішніх дверей або внутрішні кути кімнат. Треба відійти подалі від вікон і зовнішніх стін, громіздких і високих меблів. Можна сховатися під письмовий стіл або інші міцні меблі. Найбільшу небезпеку представляють падаючі зверху предмети, каміння, балки і т. д.
 • Пам'ятайте, що не можна під час землетрусу вибігати з будинку, тому що падаючі уламки і руйнування стін стає основною причиною багатьох жертв. Більше шансів зберегти життя, якщо Ви будете шукати порятунок там, де знаходитесь. Необхідно дочекатися закінчення землетрусу, після чого можна залишити будівлю. Ні в якому разі не намагайтеся вибратися з будівлі за допомогою ліфта, який може застрягти або впасти в шахту.
 • Якщо будівля, в якій Ви знаходитесь, невисока і не сейсмічно стійка, наприклад, цегляний будинок і є можливість негайно покинути його, то в цьому випадку необхідно обережно і швидко залишити будівлю, відбігти від нього на безпечну відстань.
 • Якщо в момент землетрусу Ви знаходитесь поруч із високою будівлею, то швидко встаньте в дверний отвір, щоб вберегтися від падаючих уламків.
 • Якщо в момент землетрусу Ви знаходитесь на досить відкритому просторі, то відійдіть подалі від ліній електропередач..
 • Якщо землетрус застав вас в автомобілі, необхідно зупинитися якомога далі від високих будинків та інших споруд, відчинити всі діері і не починати руху до припинення землетрусу.
 • Якщо під час землетрусу Ви опинилися в човні, а поблизу від берега є висотні будинки та інші споруди, то постарайтеся відплисти від берега, щоб уберегтися від падаючих уламків. Якщо ж на березі немає будівель і споруд, то треба якнайшвидше вибратися на берег і відійти подалі від води, тому що землетрус може викликати цунамі або сильні хвилі.

Необхідно пам'ятати, що після першого поштовху може наступити деяке затишшя, що переривається подальшими, більш-менш сильними поштовхами. Тому дії після першого поштовху повинні бути обережними і обдуманими.

ЩО РОБИТИ Після землетрусу

 

Після землетрусу намагайтеся дотримуватися наступних порад:

Якщо землетрус стався вночі і Ви знаходитесь у повній темряві, не поспішайте запалювати сірники або запальнички. Якщо є ліхтарик, то скористайтеся краще ним. Якщо інших джерел світла немає, то перш ніж запалити сірники або запальничку, переконайтеся у відсутності запаху газу, бензину та інших легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин. В іншому випадку може виникнути вибух, займання і інші побічні наслідки, які стануть причиною нових жертв.

У перший момент необхідно перевірити, чи немає витоку газу. Постарайтеся, якщо це можливо, перекрити газ, воду і вимкнути електрику. Якщо є незначні осередки займання, постарайтеся загасити їх своїми силами. Якщо це зробити самостійно неможливо, постарайтеся в першу чергу вивести дітей, а також інших поранених людей із зони пожежі в безпечне місце.

Не можна доторкатися до оголених проводів і предметів що їх торкаються.

Якщо поруч є неушкоджені телефони, спробуйте зв'язатися зі швидкою допомогою, пожежною та іншими рятувальними службами.

Якщо вже проводяться рятувальні роботи і немає необхідності в Вашій допомозі, не метушіться намагаючись допомогти - це тільки ускладнить дії рятувальників.

Не входьте без необхідності в зону руйнувань.

Якщо Ви знаєте, що під уламками і завалами залишилися люди, не поспішайте самостійно розбирати завали. Спробуйте викликати на допомогу людей. Спробуйте розібратися в розташуванні уламків і балок. Пам'ятайте, що будь-який Ваш необережний і невірний рух може викликати подальші руйнування та стати причиною загибелі людей що залишилися під завалами.

Якщо є така можливість, то одягніть міцне взуття та одяг з грубої тканини, щоб не поранитися об гострі кути уламків і скла.

Якщо ви виявили пролиті вибухонебезпечні, легкозаймисті та отруйні речовини, терміново попередьте про них оточуючих.

Якщо поблизу є радіоприймач або ретранслятор, обов'язково увімкніть їх, щоб чути інформацію про масштаби катастрофи та необхідні заходи щодо ліквідації її наслідків.

Якщо поруч знаходяться діти, допоможіть їм заспокоїтися і відведіть їх у безпечне місце.

Якщо землетрус застав вас на роботі, постарайтеся, спочатку допомогти товаришам по службі й оточуючим, перш ніж поспішити додому.

e-max.it: your social media marketing partner