Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
03.09. 2009 № 814

Про Положення про Функціональну
підсистему "Освіта і наука України"
єдиної державної системи запобігання
і реагування на надзвичайні ситуації
техногенного та природного характеру

На виконання п. І.2 протоколу засідання Державної комісії Кабінету Міністрів України з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24.03.09 № 1

Н А К А З У Ю:

1. Ввести зміни до Положення про функціональну підсистему "Освіта і наука України" єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру затвердженого наказом від 17.01.2002 р. №27, виклавши його в редакції зі змінами і доповненнями, що додається.
2. Начальникам цивільного захисту - керівникам органів управління освітою і наукою, навчальних закладів незалежно від форм власності і підпорядкування, установ, організацій і підприємств галузі привести планування і організацію підготовки цивільного захисту об'єктів у відповідність з вимогами Положення про функціональну підсистему "Освіта і наука України".
3. Штабу цивільного захисту галузі (Гребельнику О.П.) забезпечити здійснення належного контролю за виконанням Положення про функціональну підсистему "Освіта і наука України" єдиної державної системи в структурних підрозділах галузі.
4. Адміністративно-господарському департаменту (Ханюку В.А.) зробити необхідні відмітки у справі наказу від 17.01.2002 р. № 27 про Положення про Функціональну підсистему "Освіта і наука України".

Начальник цивільного захисту,
Міністр І.О. ВАКАРЧУК
З А Т В Е Р Д Ж Е Н О
наказом Начальника цивільного захисту
Міністерства освіти і науки України
від «03» 09 2009 р. № 814

П О Л О Ж Е Н Н Я

про Функціональну підсистему «Освіта і наука України»
єдиної державної системи цивільного захисту України

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

1. Положення розроблене, доповнене і уточнене згідно з вимогами чинного законодавства і постанов Кабінету Міністрів України з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту (цивільної оборони) населення і територій, визначає принципи створення функціональної підсистеми «Освіта і наука України» єдиної державної системи цивільного захисту України, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного, природного та воєнного характеру, основні завдання, склад сил і засобів цивільного захисту, порядок виконання завдань і взаємодії структурних підрозділів, а також регулює основні питання діяльності Функціональної підсистеми.
2. Наведені нижче терміни у цьому Положенні вживаються у такому значенні:
Функціональна підсистема «Освіта і наука України» єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру (далі-Функціональна підсистема) - складова частина єдиної державної системи цивільного захисту України, створюється на базі Міністерства освіти і науки України, включає його регіональні та місцеві структурні підрозділи, підпорядковані вищі навчальні заклади, державні підприємства, установи та організації з відповідними силами і засобами цивільного захисту, які здійснюють в межах своєї компетенції забезпечення техногенної та природної безпеки, організовують проведення роботи щодо запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного, природного, екологічного та воєнного характеру (далі - надзвичайні ситуації) і реагування у разі їх виникнення з метою захисту учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі, зменшення матеріальних втрат; за сутністю діяльності - виховує в учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі морально - психологічні якості свідомого і обов'язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденному житті і в умовах надзвичайних ситуацій, навчає їх грамотних діях під час виконання заходів цивільного захисту, безпеки життєдіяльності людини, захисту здоров'я і життя дітей;
потенційно небезпечний об'єкт - об'єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються небезпечні радіоактивні, пожежо -, вибухо -, хімічно небезпечні речовини та біологічні препарати, а також гідротехнічні і транспортні засоби та інші об'єкти, що створюють реальну загрозу виникнення надзвичайної ситуації;
потенційно-небезпечні заходи – заходи (покази озброєння і військової техніки, паради, тренування, навчання), які проводяться в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки, що створюють загрозу виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та екологічного характеру;
зона можливого ураження - територія, на якій унаслідок виникнення надзвичайної ситуації виникає загроза здоров'ю або життю людей та заподіяння матеріальних втрат;
зона надзвичайної ситуації – окрема територія, де склалася надзвичайна ситуація техногенного, природного, екологічного та воєнного характеру;
цивільний захист України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюються для організації і забезпечення захисту населення і територій від негативних наслідків впливу вражаючих факторів надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.
Систему цивільного захисту Функціональної підсистеми складають органи повсякденного управління процесами захисту учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі у складі центрального апарату Міністерства освіти і науки України, органів управління освітою і наукою регіональних і місцевих державних адміністрацій, навчальних закладів, установ, організацій і підприємств галузі незалежно від форм власності і підпорядкування; сили і засоби, призначені для виконання завдань цивільного захисту;...

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (NMO-814.doc)NMO-814.doc360 Kb