Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Правила роботи на комп'ютері

Комп'ютер повинен стояти так, щоб світло на екран падало зліва.

Незважаючи на те, що екран світиться, заняття мають проходити не в темній, а в добре освітленій кімнаті.

Робочі місця з комп'ютерами повинні розташовуватися так, щоб природне світло падало збоку, переважно зліва. Вдалим є розташуванням робочого місця: у кутках кімнати або обличчя до стіни (відстань від комп'ютера до стіни повинна бути не менше 1 м), екраном до вікна, а також обличчям до вікна - світло з вікна є небажаним навантаженням на очі під час занять на комп'ютері.

Відстань від очей користувача до екрану комп'ютера повинна бути не менше 50 см. Одночасно за комп'ютером повинен займатися один учень, тому що для сидячого збоку умови розглядання зображення на екрані різко погіршуються.

Стіл і стілець повинні відповідати зросту дитини. Переконатися в цьому можна наступним чином: ноги і спина (а ще краще і передпліччя) мають опору, а лінія погляду припадає приблизно на екран або трохи вище. Не слід, сидіти на краєчку стільця, поклавши ногу на ногу, схрещувати ступні ніг.

Поза працюючого за комп'ютером: корпус випростаний, збережений природні вигини хребта і кут нахилу таза. Голова нахилена злегка вперед. Рівень очей на 15-20 см вище за центр екрану. Необхідно виключити сильні нахили тулуба, повороти голови і крайні положення суглобів кінцівок. Кут, утворений передпліччям і плечем, а також гомілкою і стегном, повинен бути не менше 90 градусів. Вертикально пряма позиція дозволяє дихати на повні груди, вільно і регулярно, без додаткового тиску на легені, грудину або діафрагму. Правильна поза забезпечує максимальний приплив крові до всіх частин тіла. При наявності високого столу і стільця необхідно обов'язково подбати про регульовану по висоті підставку для ніг.

Значна сухість повітря є істотним недоліком приміщень, в яких розміщені комп'ютери. Тому необхідне регулярне вологе прибирання і забезпечення оптимальних параметрів мікроклімату в приміщеннях, де експлуатується комп'ютерна техніка, провітрювання.

Спільні норми роботи на комп'ютері:

Вік, клас

1

2

3

1 клас

заборонено

30 хв. в тиж.

45 хв. в тиж.

2-3 класи

30 хв. в тиж.

40 хв. в тиж.

45 хв. в тиж.

4 клас

45 хв. в тиж.

45 хв. в тиж.

45 хв. в тиж.

 

 

e-max.it: your social media marketing partner