Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Семчук  Дарія Богданівна,

ліцей №3

 

«Мої слова невимовлені, мій плач недоплаканий, мій сміх недосміяний!» - слова класика української літератури В.С.Стефаника можна застосувати і як підсумок життєвого шляху В.І.Стефаника. [9, с.1]

Одним із напрямків методичного оновлення уроків є проведення їх саме на основі інтеграції навчального матеріалу з кількох предметів, об'єднаних навколо однієї теми . Цей підхід сприяє інформаційному забезпеченню сприймання, мислення і почуттів учнів через використання цікавого матеріалу, що дає змогу з різних сторін пізнати якесь явище, поняття, досягти цілісності знань.

Ефективними на сьогодні є уроки української словесності як інтегровані заняття з використанням творчо-дослідницьких та інтерактивних технологій навчання, які активізують процес особистісно зорієнтованого навчання і виключають домінування одного учасника навчального процесу над іншим.

Уроки української словесності передбачають:

-активне використання знань, одержаних на уроках інших предметів;

-розгляд комплексних проблем, які вимагають застосування знань  з інших предметів; - зіставлення фактів, суджень про одні і ті ж явища, події методом  дослідження.

Основна мета діяльності на уроках словесності: збудити прагнення до самоосвіти;  підвищити активну спрямованість навчання; формування  систем дій, необхідних  для пізнавальної діяльності; сформувати певний набір знань.

Саме на таких уроках можна повноцінно застосувати творчу спадщину В.І.Стефаника, використовуючи відомості з літератури, мови, народознавства, ботаніки, біології.

Літературні паралелі можна провести під час вивчення творчості В.С.Стефаника у 10 класі.

Митець висловлює свої думки-інтерпретації після прочитання творів класика. Зокрема, новела «Камінний хрест» викликала  у В.І.Стефаника гордість за предків-земляків з Русова, які не побоялися прерій Америки й Канади, Аргентини й Бразилії.

Вивчаючи тему «Суспільно-побутові пісні» варто провести паралель з поетичними творами В.І.Стефаника про славне історичне минуле нашої держави.

У поезії «Стрілецькі могили» поет лине думками у далекі важкі для України часи, малює в уяві нелегке життя справжніх борців-патріотів.

Під час висвітлення теми Чорнобильської трагедії у творах української літератури варто звернутися і до творчості В.І.Стефаника. Зокрема, до його книга «Золота пектораль» розповідає про жахливі наслідки цієї вселюдської трагедії на прикладі життя головної героїні Галі Коваленко, яка всіма силами духу тримається за павутинку життя.

Під час вивчення теми «Життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка» необхідно звернутися до дослідження В.І.Стефаника «Шевченкове природознавство».

Природознавче поле Т.Шевченка було необмеженим і особливим, яке можна поділити на два періоди: пізнання рідної української природи – від народження до арешту у 1847 р. та пізнання природи зауральських степів та окремих районів Середньої Азії.

Любов до природи, примноження її багатств, подолання екологічної кризи, виховання екологічної культури – тематика дидактичного  матеріалу на виконання соціокультурної змістової лінії «Я і рідна природа». Багатим джерелом для цього можуть послужити твори В.І.Стефаника «Оленчина ботаніка», «Популярна екологія», навчально-пізнавальний посібник «Шевченкове природознавство», книга роздумів «Золота пектораль». Вони містять цінний матеріал виховного та розвивального характеру.

Творча спадщина В.І.Стефаника – це зернини, які, потрапивши у добрий грунт, проростатимуть у душах людей ніжними  паростками; це цілюще джерело знань про історичне минуле рідного  краю, багатий рослинний світ, просьба читати книгу Природи не на рівні Букваря; це надзвичайно цінний і корисний матеріал для використання у навчально-виховному процесі.

 

ЛІТЕРАТУРА

 

1. Афоризми про природу.// http://sbio.info

2. Виноградник Т. Любімо природу як самих себе. – Буковина. – 2010. – 20 квітня.

3. Гетьман. В. І. Духовна сила народу – у збереженій природі //Екологічний вісник. – 2010. – № 1. – С. 2-5.

4. Тулуб З. В степу безкраїм за Уралом. – К.: Дніпро, 1984. – 509 с.

5. Стефаник В.І. Зворушені Стефаником думки. –Чернівці: Золоті литаври, 2001. – 40 с.

6. Стефаник В.І. Золота пектораль. – Чернівці: Прут, 2009. – 260 с.

7. Стефаник В.І. Популярна екологія. – Чернівці: Рута, 2008. – 288 с.

8. Стефаник В.І. Шевченкове природознавство: (Факти, роздуми, гіпотези)/ Стефаник В. – Чернівці: Буковинський журнал, 2008. – 222 с.

9. Стефаник В.С. Моє слово.//http://www.ukrcenter.com/Література/Василь –Стефаник/21925-1/Моє-слово.

10. Шевченко Т. Кобзар. – К.: Видавничий центр «Просвіта», 2003. – 344 с.

11. Шевченко Т. Лист до В.М. Рєпніної від 24 жовтня 1847. Орська фортеця.//

e-max.it: your social media marketing partner