Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Нормативно-правові акти щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2011 році
Наказ МОН №1207 від 06.12.10 року

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
№1207 від 06 грудня 2010 року
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 січня 2011 р. за № 5/18743

Про затвердження нормативно-правових актів
щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання
навчальних досягнень випускників навчальних закладів
системи загальної середньої освіти в 2011 році

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1095"Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (із змінами) наказую:
1. Затвердити:
1.1. Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2011 році (додається).
1.2. Положення про апеляційну комісію Українського центру оцінювання якості освіти (додається).
1.3. Положення про регламентну комісію регіонального центру оцінювання якості освіти (додається).
1.4. Технічний опис сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційної картки до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 16.10.2009 №937"Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2010 році", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.12.2009 за №1233/17249 (із змінами).
3. Адміністративно-господарському департаменту (Ворошиловський О.В.) зробити відмітки в справах архіву про втрату чинності наказу Міністерства освіти і науки України, зазначеного в пункті 2 цього наказу.
4. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра освіти і науки України Жебровського Б.М.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр    Д.В.Табачник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
06.12.2010 № 1207
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 січня 2011 р. за № 5/18743
ПОРЯДОК
проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2011 році

I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає основні засади проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) (далі - зовнішнє оцінювання).
1.2. Зовнішнє оцінювання здійснюється на основі технологій педагогічного тестування.
1.3. Головна мета проведення зовнішнього оцінювання - об'єктивне та неупереджене оцінювання рівня навчальних досягнень осіб, які здобули повну загальну середню освіту і виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів України.
II. Права та обов'язки осіб,  які проходять зовнішнє оцінювання
2.1. У зовнішньому оцінюванні може взяти участь особа, яка має повну загальну середню освіту або є учнем (студентом) випускного класу (курсу) навчального закладу системи загальної середньої освіти та в установлені строки зареєструвалася для проходження зовнішнього оцінювання.
2.2. Особа, яка зареєструвалася для проходження зовнішнього оцінювання (далі - абітурієнт), має право на:
2.2.1. Складання тестів не більше ніж із п'яти предметів із переліку, визначеного наказом Міністерства освіти і науки України від 26.08.2010 №833"Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2011 році", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.09.2010 за №826/18121, для проходження зовнішнього оцінювання: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором) - англійська, німецька, французька, іспанська.
2.2.2. Виконання тестів, що відповідають вимогам програм, затверджених Міністерством освіти і науки.
2.2.3. Ознайомлення із правами та обов'язками абітурієнта.
2.2.4. Ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення тестування.
2.2.5. Безпечні умови проведення тестування.
2.2.6. Доступ до інформації про:
 • мету та програми зовнішнього оцінювання;
 • форми тестових завдань;
 • порядок проходження зовнішнього оцінювання;
 • час та місце проведення зовнішнього оцінювання;
 • порядок визначення результатів зовнішнього оцінювання;
 • спосіб та час повідомлення результатів зовнішнього оцінювання.
2.2.7. Апеляції щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання та щодо результатів зовнішнього оцінювання.
2.3. Абітурієнт, персональні дані якого обробляються в процесі зовнішнього оцінювання, користується правами, визначеними статтею 8 Закону України "Про захист персональних даних".
2.4. Абітурієнт зобов'язаний:
2.4.1. Ознайомитися з інформацією про порядок проходження зовнішнього оцінювання.
2.4.2. Ввічливо ставитися до осіб, які організовують, проводять чи беруть участь у зовнішньому оцінюванні.
2.4.3. Своєчасно прибути до визначеного Українським центром оцінювання якості освіти пункту тестування з документами, необхідними для проходження зовнішнього оцінювання, зазначеними в пункті 6.14 розділу VI цього Порядку.
2.4.4. Виконувати вказівки та вимоги фахівців, які організовують та проводять зовнішнє оцінювання, що стосуються процедури тестування.
2.4.5. Після закінчення роботи над тестом повернути бланки відповідей особам, які проводять тестування, переконатися, що їх вкладено до спеціального пакета, засвідчити цей факт підписом в аудиторному протоколі проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
2.4.6. До виходу з пункту тестування надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі - Сертифікат) для проставлення відмітки про складання тесту з відповідного предмета.
2.4.7. Не псувати майно навчального закладу та інших осіб, які перебувають у пункті тестування.
2.4.8. Не проносити до пункту тестування небезпечні предмети та речовини, що можуть створити загрозу життю та здоров'ю учасникам зовнішнього оцінювання, перешкоджати процесу проведення зовнішнього оцінювання.
2.4.9. Протягом часу, відведеного для складання тесту:
 • не заважати іншим абітурієнтам у роботі над тестом, а також особам, які проводять зовнішнє оцінювання, у виконанні покладених на них обов'язків;
 • не спілкуватися з іншими абітурієнтами, не передавати їм будь-які предмети та матеріали;
 • не мати при собі будь-яких засобів зв'язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурами тестування.
2.5. У разі порушення вимог, передбачених підпунктами 2.4.7-2.4.9 пункту 2.4 цього Порядку, абітурієнт позбавляється права на продовження роботи над тестом і на вимогу осіб, які організовують та проводять тестування, має здати бланки відповідей і залишити аудиторію, де відбувається тестування.
III. Суб'єкти адміністрування зовнішнього оцінювання
3.1. Суб'єктами адміністрування зовнішнього оцінювання є:
 • Міністерство освіти і науки України;
 • Український центр оцінювання якості освіти;
 • Вінницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Сімферопольський, Харківськийрегіональні центри оцінювання якості освіти (далі - регіональні центри оцінювання якості освіти);
 • Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій.
3.2. Повноваження суб'єктів адміністрування зовнішнього оцінювання.
3.2.1. Міністерство освіти і науки України:
 • установлює строки проведення зовнішнього оцінювання;
 • визначає перелік навчальних предметів, із яких буде проведено зовнішнє оцінювання;
 • розробляє та затверджує програми, що використовуються в процесі укладання тестів для зовнішнього оцінювання;
 • здійснює контроль за проведенням зовнішнього оцінювання.
3.2.2. Український центр оцінювання якості освіти:
 • здійснює організаційно-технологічну підготовку та проведення зовнішнього оцінювання;
 • розробляє та видає методичні й інформаційні матеріали з питань зовнішнього оцінювання;
 • розробляє та впроваджує комплекс засобів програмного забезпечення, що використовується в процесі організації та проведення зовнішнього оцінювання;
 • організовує реєстрацію абітурієнтів;
 • створює базу даних абітурієнтів та результатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі - база даних абітурієнтів), є її володільцем і розпорядником відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
 • забезпечує розроблення тестових завдань, їх переклад мовами національних меншин;
 • в умовах суворої конфіденційності здійснює підготовку та тиражування тестових зошитів, необхідних для проведення зовнішнього оцінювання;
 • здійснює розподіл абітурієнтів між сесіями тестування, надсилає їм поштовим відправленням запрошення-перепустки для участі в зовнішньому оцінюванні;
 • організовує доставку до пунктів тестування, регіональних центрів оцінювання якості освіти контейнерів (пакетів) із тестовими матеріалами;
 • обробляє результати зовнішнього оцінювання, ознайомлює з ними органи управління освітою, заклади освіти, громадськість з дотриманням норм цього Порядку;
 • організовує розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання;
 • координує діяльність регіональних центрів оцінювання якості освіти, Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань організації та проведення зовнішнього оцінювання.
3.2.3. Регіональні центри оцінювання якості освіти:
 • взаємодіють із місцевими органами управління освітою, навчальними закладами з питань організації та проведення зовнішнього оцінювання;
 • створюють мережу пунктів реєстрації абітурієнтів;
 • здійснюють реєстрацію осіб, які бажають пройти зовнішнє оцінювання, формують базу даних абітурієнтів, є її розпорядниками відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
 • спільно з місцевими органами управління освітою та вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації формують мережу пунктів тестування;
 • проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед громадськості з питань організації та проведення зовнішнього оцінювання;
 • організовують добір, реєстрацію та навчання осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання, забезпечують їх інформаційними й методичними матеріалами;
 • формують бази персональних даних осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання, є їх володільцями та розпорядниками відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
 • організовують у межах відповідних регіонів доставку й охорону контейнерів (пакетів) із тестовими матеріалами;
 • здійснюють обробку бланків відповідей абітурієнтів;
 • організовують перевірку екзаменаторами розгорнутих відповідей абітурієнтів;
 • розглядають апеляційні заяви щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання.
3.2.4. Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
 • здійснюють координацію дій між регіональними центрами оцінювання якості освіти та місцевими органами управління освітою, навчальними закладами з питань організації та проведення зовнішнього оцінювання;
 • надають допомогу регіональним центрам оцінювання якості освіти в доборі та організації навчання осіб, які братимуть участь у проведенні зовнішнього оцінювання;
 • сприяють поширенню інформації про порядок реєстрації осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання;
 • надають пропозиції регіональним центрам оцінювання якості освіти щодо формування мережі пунктів реєстрації і пунктів тестування;
 • сприяють регіональним центрам оцінювання якості освіти в організації перевірки розгорнутих відповідей абітурієнтів;
 • взаємодіють із територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України з питань охорони правопорядку в місцях проведення зовнішнього оцінювання;
 • спільно з місцевими органами управління охороною здоров'я організовують надання медичної допомоги абітурієнтам і персоналу пунктів тестування;
 • створюють безпечні умови учасникам зовнішнього оцінювання в місцях проведення тестувань.
IV. Реєстрація осіб, які бажають пройти зовнішнє оцінювання
4.1. Реєстрація осіб, які бажають пройти зовнішнє оцінювання, триває не менше двох місяців і закінчується не пізніше ніж за три місяці до початку проведення тестувань.
4.2. Реєстрацію осіб, які бажають пройти зовнішнє оцінювання, здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти.
4.3. Для реєстрації особа має надіслати поштовим зв'язком до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти комплект реєстраційних документів:
 • заяву - реєстраційну картку;
 • копію паспорта (для осіб, які не мають паспорта і яким станом на 1 вересня 2010 року не виповнилося шістнадцять років, - копія свідоцтва про народження);
 • копію документа про повну загальну середню освіту або довідку з місця навчання.
4.4. У разі потреби особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього оцінювання, крім документів, зазначених у пункті 4.3 цього розділу, надають висновок закладу охорони здоров'я про необхідність створення особливих (специфічних) умов проходження зовнішнього оцінювання.
4.5. Заява - реєстраційна картка оформляється державною мовою відповідно до зразка, затвердженого Українським центром оцінювання якості освіти.
4.6. Для оформлення заяви - реєстраційної картки особа має звернутися в пункт реєстрації. Інформація про місце розташування пунктів реєстрації та розклад їх роботи розміщується на веб-сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Особа може самостійно оформити заяву - реєстраційну картку, скориставшись спеціальною комп'ютерною програмою, розробленою в Українському центрі оцінювання якості освіти та розміщеною на його веб-сайті.
4.7. У заяві - реєстраційній картці особа має засвідчити своє бажання бути зареєстрованою, факт ознайомлення із правами та обов'язками абітурієнта, дати згоду на обробку персональних даних у процесі проведення зовнішнього оцінювання.
4.8. У заяві - реєстраційній картці абітурієнта має бути вказано:
4.8.1. Прізвище, ім'я, по батькові.
4.8.2. Дата народження.
4.8.3. Серія, номер паспорта (свідоцтва про народження).
4.8.4. Номери контактних телефонів (за наявності).
4.8.5. Постійне місце проживання.
4.8.6. Відомості про здобуття повної загальної середньої освіти.
4.8.7. Предмети, вибрані для проходження зовнішнього оцінювання.
4.8.8. Мова, якою необхідно перекласти тести (за потреби).
4.8.9. Особливі умови проходження зовнішнього незалежного оцінювання (інформація вказується за бажанням особи та за наявності відповідного висновку закладу охорони здоров'я).
4.9. У спеціально відведених місцях заяви - реєстраційної картки особа, яка бажає зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання, має наклеїти дві фотографії розміром 3х4 см.
4.10. На копіях документів, які подаються для реєстрації, має бути зазначено "З оригіналом згідно", що завіряється підписом особи, яка реєструється.
Якщо для реєстрації подається копія документа, оформленого іноземною мовою, то має бути представлений його переклад державною мовою, засвідчений в установленому законодавством порядку.
4.11. У процесі реєстрації регіональні центри оцінювання якості освіти вносять інформацію, зазначену у заявах - реєстраційних картках, до бази даних абітурієнтів. Розгляд заяв - реєстраційних карток у регіональних центрах оцінювання якості освіти здійснюється почергово, у порядку їх надходження.
4.12. Інформація про особу вноситься до бази даних абітурієнтів для подальшої обробки з метою:
 • встановлення особи та персоніфікації результатів зовнішнього оцінювання (інформація, що зазначена в підпунктах 4.8.1-4.8.3 пункту 4.8 цього розділу);
 • організації оперативного повідомлення особі про проходження зовнішнього оцінювання (інформація, що зазначена в підпунктах 4.8.4, 4.8.5 пункту 4.8 цього розділу);
 • розподілу абітурієнтів між сесіями тестування (інформація, що зазначена в підпунктах 4.8.2, 4.8.7 пункту 4.8 цього розділу);
 • розподілу абітурієнтів між пунктами тестування (інформація, що зазначена в підпункті 4.8.5 пункту 4.8 цього розділу);
 • урахування індивідуальних потреб абітурієнта в процесі створення для нього умов проходження зовнішнього оцінювання в пункті тестування (інформація, що зазначена в підпунктах 4.8.8, 4.8.9 пункту 4.8 цього розділу).
4.13. Особі, яка зареєстрована для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, регіональний центр оцінювання якості освіти надсилає рекомендованим поштовим відправленням:
 • реєстраційну картку абітурієнта;
 • бланк Сертифіката;
 • інформаційний бюлетень "Зовнішнє незалежне оцінювання. 2011 рік";
 • повідомлення про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров'я).
4.14. За рішенням регламентної комісії регіонального центру оцінювання якості освіти особі може бути відмовлено в реєстрації.
Підстави для відмови в реєстрації:
 • надання не всіх документів, необхідних для здійснення реєстрації;
 • неналежне оформлення комплекту реєстраційних документів;
 • зазначення в заяві - реєстраційній картці недостовірних даних;
 • неможливість створення особливих (специфічних) умов проходження зовнішнього оцінювання відповідно до висновку закладу охорони здоров'я;
 • подання заяви пізніше встановленого строку (визначається за поштовим штемпелем відправлення).
4.15. Особі, якій відмовлено в реєстрації, регіональний центр оцінювання якості освіти рекомендованим поштовим відправленням надсилає вмотивовану відмову в реєстрації та документи, подані нею.
Особа, якій відмовлено в реєстрації, може надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти комплект реєстраційних документів повторно, усунувши причини, що стали підставою для відмови.
4.16. Абітурієнт може внести зміни до реєстраційних даних шляхом повторної реєстрації. У такому разі абітурієнт, крім комплекту реєстраційних документів, має надіслати отриманий раніше Сертифікат.
4.17. У випадках, зазначених у пунктах 4.15, 4.16 цього розділу, комплект реєстраційних документів надсилається до регіонального центру оцінювання якості освіти поштою протягом часу, відведеного на реєстрацію, та наступних за днем закінчення реєстрації 20-ти календарних днів (у тому числі для осіб, які подали заяву пізніше встановленого строку).
4.18. Для кожного абітурієнта на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється персональна інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та pin-кодом, указаним у ньому.
V. Кадрове забезпечення зовнішнього оцінювання
5.1. До проведення зовнішнього оцінювання залучаються особи з числа педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти, а також інші фахівці шляхом укладання відповідних договорів.
5.2. Проведення зовнішнього оцінювання забезпечують:
 • уповноважені особи Українського центру оцінювання якості освіти;
 • відповідальні за пункти реєстрації;
 • відповідальні за пункти тестування;
 • помічники відповідальних за пункти тестування;
 • старші інструктори, інструктори;
 • чергові пунктів тестування;
 • відповідальні за пункти перевірки відкритої частини тестових завдань;
 • старші екзаменатори, екзаменатори;
 • спеціалісти з обробки тестових матеріалів.
5.3. Оплата праці осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання, здійснюється відповідно до чинного законодавства.
5.4. Навчання осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання, здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти. Форму організації такого навчання визначає відповідний регіональний центр оцінювання якості освіти.
VI. Проведення зовнішнього оцінювання
6.1. Усім абітурієнтам створюються рівні умови для роботи над тестом шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання. Процедури проведення зовнішнього оцінювання регламентуються технологічними картами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.2. Для проведення зовнішнього оцінювання з усіх предметів використовуються тести, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.3. Тести для проведення зовнішнього оцінювання укладаються Українським центром оцінювання якості освіти державною мовою (крім тестів з російської та іноземних мов).
6.4. Абітурієнтам, за їх бажанням, що зазначено в реєстраційній заяві, разом із тестовим зошитом, укладеним українською мовою, надається тестовий зошит, перекладений кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською або угорською мовами (крім тесту з української мови та літератури, російської, іноземних мов).
6.5. Укладання тестів, виготовлення макетів і друк тестових зошитів здійснюються в умовах суворої конфіденційності. Розголошення в будь-якій формі конфіденційної інформації про зміст тестових завдань до завершення їх виконання абітурієнтами заборонено.
6.6. Організацію доставки тестових матеріалів до місць проведення зовнішнього оцінювання, їх охорону забезпечують Український та регіональні центри оцінювання якості освіти, у тому числі шляхом укладення договорів зі спеціалізованими організаціями.
6.7. Зовнішнє оцінювання проводиться в пунктах тестування - навчальних закладах, що добираються з числа загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів. Умови формування мережі пунктів тестування визначаються Українським центром оцінювання якості освіти за погодженням з Міністерством освіти і науки України не пізніше ніж за три місяці до дати проведення першого тестування.
6.8. Формування пунктів тестування, вимоги до їх облаштування та організації роботи визначаються Українським центром оцінювання якості освіти.
6.9. Рішення про створення пунктів тестування приймаються регіональними центрами оцінювання якості освіти спільно з Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищими навчальними закладами не пізніше десяти днів після закінчення реєстрації абітурієнтів.
6.10. Використання бази навчальних закладів державної форми власності для створення пунктів тестування здійснюється на безоплатній основі, інших форм власності - на договірних засадах.
6.11. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше ніж за три тижні до дати проведення першого тестування інформує абітурієнтів про місце та час проходження зовнішнього оцінювання. Інформування здійснюється у формі запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, що розсилаються абітурієнтам поштовими відправленнями за місцем їхнього постійного проживання, указаним під час реєстрації. Ця інформація також подається на персональних інформаційних сторінках абітурієнтів, що розміщені на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
6.12. Абітурієнти спрямовуються для проходження зовнішнього оцінювання до пунктів тестування відповідно до місць їх проживання, указаних ними під час реєстрації. Розподіл абітурієнтів між сесіями тестування, а також аудиторіями в пунктах тестування здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти.
Для осіб, які за висновками закладів охорони здоров'я мають обмежені можливості пересування, створюються умови для проходження зовнішнього оцінювання в аудиторіях, що знаходяться на нижніх поверхах пунктів тестування. Особи, які мають вади слуху, можуть проходити зовнішнє оцінювання в аудиторіях, де здійснюється сурдопереклад. Такі аудиторії створюються в одному з пунктів тестування, що розташований в обласному центрі.
6.13. Під час проведення зовнішнього оцінювання в пункті тестування мають право перебувати лише абітурієнти, а також особи, залучені до проведення зовнішнього оцінювання.
6.14. Абітурієнт допускається до пункту тестування за наявності:
 • запрошення-перепустки для участі в зовнішньому оцінюванні;
 • Сертифіката;
 • паспорта (свідоцтва про народження), серія та номер якого зазначені в Сертифікаті.
У разі пред'явлення копій Сертифіката, паспорта (свідоцтва про народження) абітурієнт до пункту тестування не допускається.
6.15. Встановлення особи, яка допускається в пункт тестування для проходження зовнішнього оцінювання, здійснюється персоналом пункту тестування. Перевірка особи, залученої до проведення зовнішнього оцінювання, здійснюється відповідальним за пункт тестування та уповноваженою особою Українського центру оцінювання якості освіти на підставі документа, що засвідчує особу, а також списків, наданих відповідним регіональним центром оцінювання якості освіти.
6.16. Доступ осіб до пункту тестування після початку тестування забороняється, крім працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, інших осіб, які уповноважені на здійснення державного контролю за проведенням зовнішнього оцінювання.
 6.17. У пунктах тестування абітурієнти об'єднуються в аудиторні групи, чисельність яких до 15 осіб. Персональний склад таких груп і розподіл абітурієнтів за робочими місцями в аудиторіях визначаються Українським центром оцінювання якості освіти. Ця інформація оприлюднюється у відповідному пункті тестування не раніше ніж за дві години до початку роботи над тестом.
6.18. Кожен абітурієнт забезпечується зошитом із тестовими завданнями та бланками відповідей. Бланки відповідей абітурієнта кодуються спеціальними наліпками зі штрих-кодами та не повинні містити будь-яких інших ознак персоналізації. Після завершення тестування та повернення бланків відповідей персоналу пункту тестування абітурієнт може отримати зошит із тестовими завданнями для використання у власних цілях.
VII. Результати зовнішнього оцінювання
7.1. Результатом зовнішнього оцінювання абітурієнта є кількісна оцінка рівня його навчальних досягнень з певного предмета, що визначається методами нормативно-орієнтованого оцінювання за шкалою від 100 до 200 балів із кроком у 0,5 бала.
7.2. Результати зовнішнього оцінювання визначаються за підсумками комплексної автоматизованої обробки та перевірки виконання абітурієнтами тестових завдань на знеособлених бланках відповідей.
7.3. Персоніфікація результатів зовнішнього оцінювання проводиться Українським центром оцінювання якості освіти після завершення обробки та оцінювання робіт усіх абітурієнтів, які проходили тестування з відповідного предмета.
7.4. Результати зовнішнього оцінювання вносяться Українським центром оцінювання якості освіти до бази даних абітурієнтів.
7.5. Документом, що підтверджує результати зовнішнього оцінювання, є відомість результатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі - Відомість).
7.6. Відомість формується окремо з кожного предмета зовнішнього оцінювання після завершення формування зведеної бази даних результатів.
7.7. Відомість укладається у вигляді персоніфікованого реєстру результатів абітурієнтів в алфавітному порядку та затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти.
7.8. У разі зміни результатів зовнішнього оцінювання за рішенням апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти або регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти формується Відомість змін результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти.
7.9. Результати зовнішнього оцінювання абітурієнта з певного предмета можуть бути анульовані рішенням Українського центру оцінювання якості освіти за пропозиціями регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти у випадках:
 • виявлення в період часу, відведеного на виконання тесту, в абітурієнта або на його робочому місці будь-яких технічних засобів зв'язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження, відтворення інформації, друкованих або рукописних матеріалів, що не передбачені процедурами тестування;
 • неправильного або неповного оформлення бланків відповідей, що в процесі автоматизованої обробки унеможливлює встановлення номера зошита, із яким працював абітурієнт;
 • виконання роботи не на робочому місці, визначеному Українським центром оцінювання якості освіти;
 • виконання роботи іншою особою;
 • спілкування в процесі роботи над тестом з іншими абітурієнтами;
 • списування роботи в іншого абітурієнта;
 • пошкодження абітурієнтом бланків відповідей, що унеможливлює їх автоматизовану обробку;
 • персоналізації роботи абітурієнтом;
 • неповернення бланків відповідей особам, які проводять тестування, після завершення часу, відведеного на виконання тесту.
7.10. Рішення про анулювання результатів приймається на підставі записів, зроблених в аудиторному протоколі проведення зовнішнього незалежного оцінювання, актів про порушення вимог цього Порядку, карт спостереження за процедурами проведення зовнішнього оцінювання, інших документів, де відображено стан проведення зовнішнього оцінювання.
7.11. Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на персональних інформаційних сторінках абітурієнтів, що розміщені на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
7.12. Сертифікат - це документ, що засвідчує факт проходження особою зовнішнього оцінювання. Результати зовнішнього оцінювання з усіх предметів, із яких абітурієнт проходив тестування, вказуються в інформаційній картці, яка є додатком до Сертифіката.
Сертифікат та інформаційна картка оформляються відповідно до Технічного опису сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційної картки до сертифіката, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1207.
7.13. Сертифікат надсилається особі поштовим відправленням після її реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні. Відмітки про проходження зовнішнього оцінювання вносяться до Сертифіката уповноваженою особою Українського центру оцінювання якості освіти до виходу абітурієнта з пункту тестування. Інформаційну картку до сертифіката абітурієнт роздруковує самостійно з персональної інформаційної сторінки, розміщеної на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, після офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів.
7.14. У разі втрати або пошкодження Сертифіката абітурієнт може звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти з письмовою заявою про виготовлення дубліката Сертифіката. Виготовлення дубліката Сертифіката здійснюється за кошти фізичної особи, яка його замовляє.
7.15. Український центр оцінювання якості освіти надає можливість доступу до інформації про результати зовнішнього оцінювання абітурієнтів приймальним комісіям вищих навчальних закладів для перевірки достовірності даних, указаних у Сертифікаті та інформаційній картці до сертифіката. Поширення та використання інформації про результати проходження особою зовнішнього оцінювання без її письмової згоди заборонено.
7.16. Інформацією про результати зовнішнього оцінювання абітурієнта є:
 • прізвище, ім'я, по батькові абітурієнта;
 • номер Сертифіката та pin-код, указаний у ньому;
 • перелік предметів зовнішнього оцінювання, результати оцінювання.
7.17. Неперсоніфікована (знеособлена) інформація може надаватися іншим установам для проведення моніторингових і наукових досліджень.
VIII. Апеляція
8.1. У процесі зовнішнього оцінювання предметом апеляційного оскарження є:
8.1.1. Порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання в пункті тестування.
8.1.2. Результати зовнішнього оцінювання.
8.2. До порушень процедури проведення зовнішнього оцінювання належать:
8.2.1. Недоліки, що були допущені під час реєстрації особи для проходження зовнішнього оцінювання.
8.2.2. Технологічні порушення:
 • неправильний відлік часу, відведеного на виконання завдань;
 • відсутність або пошкодження тестових матеріалів;
 • дії персоналу пункту тестування, що негативно вплинули на якість виконання роботи абітурієнтом.
8.2.3. Природні, техногенні катастрофи, що зашкодили проведенню зовнішнього оцінювання.
8.3. Розгляд апеляційних заяв щодо порушень процедури проведення зовнішнього оцінювання здійснюють регламентні комісії при регіональних центрах оцінювання якості освіти (далі - регламентні комісії).
8.4. Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання здійснює апеляційна комісія Українського центру оцінювання якості освіти (далі - апеляційна комісія).
8.5. Подання та розгляд апеляційних заяв щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання.
8.5.1. Апеляційна заява щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, яке, на думку абітурієнта, негативно вплинуло на результати його роботи (далі - апеляційна заява щодо порушення процедури), подається в письмовій формі до регламентної комісії відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти через уповноважену особу Українського центру оцінювання якості освіти до моменту виходу заявника з пункту тестування.
8.5.2. У апеляційній заяві щодо порушення процедури мають бути вказані прізвище, ім'я, по батькові заявника, номер Сертифіката, місце проживання, номер контактного телефону, предмет оцінювання, назва пункту тестування, короткий опис порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання.
8.5.3. У разі надходження апеляційної заяви щодо порушення процедури уповноважена особа Українського центру оцінювання якості освіти має видати заявнику письмове підтвердження про її отримання, здійснити попереднє вивчення фактів, викладених у цій заяві, передати апеляційну заяву та матеріали, отримані під час попереднього вивчення, до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
8.5.4. Розгляд апеляційних заяв щодо порушення процедури здійснюється регламентними комісіями відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти у триденний строк із часу їх надходження.
8.5.5. Рішення регламентної комісії повідомляється заявнику в письмовій формі відразу після закінчення засідання, на якому його було прийнято.
8.6. Подання та розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання.
8.6.1. Апеляційна заява щодо результатів зовнішнього оцінювання (далі - апеляційна заява щодо результатів) подається особою, яка проходила тестування, в письмовій формі на ім'я директора Українського центру оцінювання якості освіти протягом трьох днів з моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з відповідного предмета.
8.6.2. В апеляційній заяві щодо результатів заявник має зазначити своє прізвище, ім'я, по батькові, номер Сертифіката, місце проживання, номер контактного телефону, предмет, результат проходження зовнішнього оцінювання з якого оскаржується.
8.6.3. Апеляційні заяви щодо результатів надсилаються поштовим відправленням до Українського центру оцінювання якості освіти. Дата подання заяви визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.
8.6.4. Розгляд апеляційної заяви абітурієнта щодо результатів, як правило, має здійснюватися апеляційною комісією протягом десяти днів із часу її надходження.
8.6.5. Розгляд апеляційних заяв здійснюється після проведення технічної та предметної перевірок виконання тестових завдань на бланках відповідей.
8.6.6. Технічна перевірка здійснюється з метою встановлення правильності визначення результату зовнішнього оцінювання під час автоматизованої обробки бланків відповідей та їх персоналізації.
8.6.7. Предметна перевірка здійснюється з метою визначення об'єктивності оцінювання екзаменаторами розгорнутих відповідей абітурієнтів з української мови та літератури, російської, іноземних мов.
8.6.8. Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання може прийняти такі рішення:
 • відмовити в задоволенні апеляційної заяви через недостатність підстав для зміни результату;
 • задовольнити апеляційну заяву.
8.6.9. У разі задоволення апеляційної заяви щодо результатів комісією приймається рішення про зміну кількості балів - їх збільшення або зменшення.
8.6.10. Рішення апеляційної комісії повідомляється заявнику письмово у вигляді витягу із протоколу засідання апеляційної комісії, до якого додаються копії первинних бланків відповідей, картка результатів зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмета.
IX. Організація та проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання
9.1. Учасники додаткової сесії зовнішнього оцінювання:
9.1.1. Абітурієнти, які через об'єктивні причини не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання або щодо яких були порушені процедури проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій.
9.1.2. Особи, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань.
9.2. Особи, зазначені в підпункті 9.1.1 пункту 9.1 цього розділу, можуть взяти участь у додатковій сесії зовнішнього оцінювання лише з предмета, з якого не змогли пройти тестування у визначені строки, або під час проходження зовнішнього оцінювання щодо них були допущені порушення процедури.
9.3. До об'єктивних причин, які перешкодили абітурієнту взяти участь у зовнішньому оцінюванні, належать:
9.3.1. Участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що включені до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.
9.3.2. Хвороба, що перешкоджає участі в тестуванні, підтверджена довідкою з відповідного закладу охорони здоров'я.
9.3.3. Смерть рідних по крові або по шлюбу.
9.3.4. Стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.
9.3.5. Інші об'єктивні причини, що унеможливили участь у проходженні зовнішнього оцінювання.
9.4. Реєстрація абітурієнтів, які через об'єктивні причини не змогли взяти участь у зовнішньому оцінюванні у визначені Міністерством освіти і науки України строки, здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти протягом п'яти робочих днів, уключаючи день проведення зовнішнього оцінювання з відповідного предмета.
9.5. Пункти тестування для проведення зовнішнього оцінювання осіб, які через об'єктивні причини не змогли взяти участь у тестуванні у визначені строки, створюються за рішенням Українського центру оцінювання якості освіти, як правило, за місцем розташування регіональних центрів оцінювання якості освіти.
9.6. Інформування учасників додаткової сесії зовнішнього оцінювання про місце та час проходження зовнішнього оцінювання здійснюється через сайти відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.
9.7. Організацію зовнішнього оцінювання осіб, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, здійснює Український центр оцінювання якості освіти у співпраці з Державним департаментом України з питань виконання покарань.
X. Державний контроль та громадське спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання
10.1. Державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання здійснює Міністерство освіти і науки України у встановленому чинним законодавством порядку.
10.2. Громадське спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання можуть здійснювати громадські організації, представники засобів масової інформації, навчальних закладів, батьківських комітетів, піклувальних рад, які зареєструвалися в Українському або регіональних центрах оцінювання якості освіти й отримали відповідні посвідчення.
10.3. Відкриті для громадського спостереження процедури зовнішнього оцінювання:
 • реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання;
 • проведення зовнішнього оцінювання в пунктах тестування;
 • перевірка та обробка бланків відповідей абітурієнтів;
 • розгляд апеляційних заяв абітурієнтів.
10.4. Перед початком зовнішнього оцінювання в пункті тестування громадським спостерігачам обов'язково має бути продемонстровано наявність і цілісність контейнерів, пакетів із тестовими матеріалами, процедуру розподілу інструкторів та чергових за аудиторіями, місцями чергувань. Після завершення тестування - цілісність пакетів із бланками відповідей, що будуть відправлені до регіональних центрів оцінювання якості освіти.
10.5. Суб'єкти громадського спостереження повинні дотримуватися вимог, визначених Міністерством освіти і науки України.
XI. Фінансування зовнішнього оцінювання
Фінансування зовнішнього оцінювання здійснюється за рахунок коштів, передбачених на реалізацію бюджетної програми 2201470 "Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами", а також коштів з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Директор Українського центру
оцінювання якості освіти       І.Л.Лікарчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
06.12.2010 № 1207
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційної картки до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання

1. Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі - Сертифікат) виготовляється на білому паперовому аркуші розміром 148х210 мм, щільність якого - 80 г/кв.м.
У лівій верхній частині Сертифіката, у межах місця, виділеного тонким маркером, вклеюється фотокартка абітурієнта розміром 3х4 см. Нижній правий кут фотокартки скріплюється із бланком Сертифіката спеціальною номерною голографічною наліпкою прямокутної форми, розмір якої 15х25 мм. На наліпці розміщено логотип Українського центру оцінювання якості освіти, а також її номер, що складається з семизначного числа. Фон наліпки сріблястосиній, на якому багато разів повторюється зменшений логотип Українського центру оцінювання якості освіти.
Праворуч від фотографії розміщено інформацію, зазначену машинописним способом:
перший рядок у центрі: "УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ";
другий та третій рядки у центрі: "СЕРТИФІКАТ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ";
четвертий рядок у центрі: номер Сертифіката;
п'ятий рядок праворуч: PIN-код;
шостий рядок у центрі: прізвище, ім'я, по батькові абітурієнта;
сьомий рядок у центрі: тип, серія, номер паспорта абітурієнта;
восьмий, дев'ятий рядки: "ПРОЙШОВ(-ЛА) У 2011 РОЦІ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ З ТАКИХ ПРЕДМЕТІВ:".
В основній частині Сертифіката вказуються предмети, з яких абітурієнт проходив зовнішнє незалежне оцінювання, дата складання тесту. Факт проходження абітурієнтом зовнішнього незалежного оцінювання підтверджується підписом уповноваженої особи Українського центру оцінювання якості освіти та спеціальною номерною печаткою Українського центру оцінювання якості освіти "Для сертифікатів".
Нижче вказуються прізвище та ініціали керівника Українського центру оцінювання якості освіти, розміщується його підпис, печатка Українського центру оцінювання якості освіти.
Рядком нижче ліворуч особою, яка оформляє Сертифікат, рукописним способом зазначається номер голографічної наліпки, наклеєної на Сертифікаті.
У правій нижній частині Сертифіката розміщується штрих-код доступу до інформації про проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання, що знаходиться в інформаційній базі даних Українського центру оцінювання якості освіти.
2. Інформаційна картка до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (далі - Інформаційна картка) виготовляється на білому аркуші паперу розміром 210х297 мм.
На титулі Інформаційної картки українською мовою зазначено:
перший рядок у центрі: "Український центр оцінювання якості освіти";
другий та третій рядки у центрі: "Інформаційна картка до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання";
четвертий рядок у центрі: номер Сертифіката;
п'ятий рядок ліворуч розміщується штрих-код доступу до інформації про проходження особою зовнішнього незалежного оцінювання, що знаходиться в інформаційній базі даних Українського центру оцінювання якості освіти; праворуч - pin-код.
В основній частині Інформаційної картки вказуються прізвище, ім'я, по батькові абітурієнта та таблиця результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що складається з чотирьох граф.
У першій графі таблиці зазначаються назви предметів, вибраних абітурієнтом для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. У другій графі - номер облікового запису у Відомості результатів зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмета. У третій графі вказується цифрами кількість тестових балів, набраних абітурієнтом за виконання тесту з відповідного предмета. У четвертій графі - результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів, зазначені цифрами та словами.
Якщо абітурієнт на тестування не з'явився або його результати було анульовано, то в третій графі навпроти відповідного предмета виставляється позначка "* * *", у четвертій графі робиться запис: "На тестування не з'явився" або "Результат анульовано".
Нижче вказуються прізвище та ініціали керівника Українського центру оцінювання якості освіти, розміщується його підпис, печатка Українського центру оцінювання якості освіти.
У нижній частині Інформаційної картки робиться запис: "Інформаційна картка дійсна в разі пред'явлення Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується номер документа) та перевірки вищезазначених даних на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти: www.testportal.gov.ua".
Директор Українського центру
оцінювання якості освіти       І.Л.Лікарчук
e-max.it: your social media marketing partner