Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Thumbnail image
Основні історичні віхи
1896 рік - Буковинська крайова шкільна рада на домагання української громадськості звернулась в 1893 році з офіційним клопотанням до Міністерства віросповідань і освіти Австрії у справі відкриття української  гімназії у Чернівцях. Відповідь з Відня надійшла через 2 роки: у 1896-1897 навчальному році буде відкрита гімназія з паралельними українсько-німецькими класами.
1904 рік -    гімназія розпочала новий навчальний рік у власному приміщенні, збудованому на площі Фердинанда інженером Іліасом Функельштейном за архітектурним проектом Леопольда Гайля (тепер приміщення гімназії №5).
1910 рік -    найвищий розвиток гімназії. У повних восьми класах гімназії навчались 771 учень, з яких буковинців-українців було 586.
1918 рік - гімназія офіційно названа Державною українською гімназією.
1921 рік - в зв'язку з румунізацією Буковини гімназія перейменована в Чернівецький ліцей №4, який згодом іменується Ліцеєм Великого воєводи Міхая.
1944 рік - на базі ліцею №4 створена школа №23 з українською мовою навчання.
1996 рік - середня загальноосвітня школа №23 реорганізована в Чернівецький середній загальноосвітній колегіум під патронажем Національного університету "Києво-Могилянська Академія".
1999 рік - Чернівецький середній загальноосвітній колегіум реорганізований в гімназію №5 згідно Закону України про середню загальну освіту.


Гімназія № 5, СШ І ступеня № 23 — багатопрофільний загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів, що здійснює гуманітарну, суспільно-гуманітарну, гуманітарно-природничу та культурно-естетичну підготовку талановитої учнівської молоді міста.
Thumbnail image
 • Директор гімназії та СШ І ступеня № 23                              Мінакова Тетяна Георгіївна
 • Заступник директора з навчально-виховної роботи            Фурдига Галина Василівна
 • Заступник директора з навчально-виховної роботи в початковій школі    Паламар Ніна Мартіянівна
 • Заступник директора з виховної роботи                             Абрам’юк Галина Йосипівна

Кількісний та якісний склад учителів гімназії:

Thumbnail imageпедагогів — 52
Заслужених вчителів України — 2:
-    Заслужений вчитель України, вчитель хімії Вишкварко Л.І.
-    Заслужений вчитель України, вчитель біології Козуб М.К.
нагороджених нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» - 5:
-    директор гімназії № 5, учитель математики Мінакова Т.Г.;
-    заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови і літератури Фурдига Г.В.;
-    учитель української мови і літератури Каніна Н.М.;
-    учитель української мови і літератури Марченко Т.М.;
-    учитель української мови і літератури Галай Т.М.
лауреатів премії ім. О.Поповича — 2:
-    директор гімназії № 5, учитель математики Мінакова Т.Г.;
-    учитель історії і правознавства Посполітак О.Г.
лауреатів премії ім. Ю.Федьковича — 1:
-    директор гімназії № 5, учитель математики Мінакова Т.Г.
регіональний фіналіст американо-української програми „TEA” – вчитель англійської мови Підлубна С.І.
переможець І та ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2010» в номінації «Правознавство» - Прокопів Д.В.
переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011» в номінації «Початкові класи» - Косован О.К.
e-max.it: your social media marketing partner