Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна

Для керівників ЗНЗ

Рекомендації  для використання у роботі членами бракеражних комісій шкіл
e-max.it: your social media marketing partner
Для ознайомлення та використання у роботі надсилаємо вимоги щодо утримання харчоблоків (додається) 
e-max.it: your social media marketing partner
Рекомендації щодо організації роботи харчоблоків ЗНЗ під час відпочинку дітей у пришкільних таборах м. Чернівці влітку 2016р.
e-max.it: your social media marketing partner

 

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖСАНЕПІДСЛУЖБИ УКРАЇНИ»
58000, м. Чернівці, вул. Митрополита Гакмана,7, вул. Шкільна,25;
тел. (0372) 52-83-00, e-mail: cherses@ mail.ru.
Код ЄДРПОУ 38453009

Від 09.04.2015 № 0303/770
На № 01-15/517 від 31.03.2015

Начальнику управління освіти
Чернівецької міської ради
Олійнику Г.С.

Шановний Георгію Севериновичу !

На Ваш запит від 31.03.2015 р. щодо використання одноразового посуду з полімерних матеріалів (стаканів) для напоїв (холодних, гарячих) у шкільних їдальнях м.Чернівці ДУ «Чернівецький ОЛЦ ДСЕСУ» інформує.
Посуд з полімерних матеріалів для одноразового використання (стакани) лабораторно досліджено за показниками безпеки для здоров'я людини відповідно до встановлених ДКМ (допустимі кількості міграції) хімічних речовин, які виділяються з готових виробів, що контактують з харчовими продуктами ( протокол досліджень №27 від 31.03.2015 р.). Встановлено, що досліджений зразок відповідає вимогам СанПіН 42-123-4240-86.
Відповідно до ст..10 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» , пункту 3.8 ДСанПіну 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» - столовий посуд може бути фаянсовий, фарфоровий або із нержавіючої сталі та одноразовий при наявності позитивних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи. На дні одноразового посуду з полімерних матеріалів має бути позначка про придатність для контакту з харчовими продуктами (в тому числі з гарячими продуктами) відповідно до вимог ТУУ 25.2-30648875-002-2001 «Посуд з полімерних матеріалів. Зміна №6».

e-max.it: your social media marketing partner

Детальніше...

Довідка ДОН ОДА від 26.12.2014;

Наказ управління освіти міскьої ради

Заходи щодо організації харчуванння

e-max.it: your social media marketing partner

Директорам шкіл. 

Пропонуємо для використання в роботі  матеріали обласної наради-семінару від 18.04.2013 року з питань організації харчування учнів.

e-max.it: your social media marketing partner

Детальніше...

                                                 Рекомендації
      
                 щодо організації питного режиму на харчоблоках ЗНЗ
 • Для організації оптимального питного режиму потрібно забезпечити водою дітей за індивідуальною потребою.
 • Кип’ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури.
 • Воду зберігають у добре вимитому посуді, закритому кришкою.
 • Для цього можуть бути використані чайники і бачки з нержавіючої сталі з кришками.
 • Термін зберігання охолодженої кип’яченої води 6 годин.
 • Ємкості для зберігання кип’яченої води миють в кінці кожного робочого дня.
 • Для пиття води можуть бути використані одноразові стакани, фарфорові чашки та скляні стакани.
 • Якщо для пиття води використовуються одноразові стакани, то передбачають ємність для використаних стаканів.
 • Якщо для пиття води використовують фарфоровий або скляний посуд, то його виставляють на рознос, промаркований для чистих стаканів. Біля нього розміщують рознос для збору використаних стаканів.
 • Стіл з водою для пиття виставляється в торговому залі на певній відстані від вікна для приймання використаного посуду.
 • За організацію питного режиму на харчоблоці відповідає завідуюча виробництвом їдальні.
 • За дотримання правил питного режиму на перерві відповідає черговий вчитель.
  
Рекомендації підготувала інженер-технолог В.В. Драгомерецька
 
e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (Питн. режим.doc)Питн. режим.doc28 Kb

З метою якісної організації харчування учнів у ЗНЗ у 2012/2013 н.р. Департамент освіти і науки,молоді та спорту надає рекомендації для використання у роботі.

e-max.it: your social media marketing partner
Рекомендації
наради директорів від 30.03.2012р.
щодо харчування учнів у ЗНЗ м.Чернівці
 
1.Відповідальність за організацію харчування у навчальному закладі покласти на одного із заступників директора школи, контроль – на директора.
2. З метою недопущення фінансових порушень:
2.1. Накази на безоплатне харчування учнів видавати та оформляти згідно діючих вимог, зсилаючись на підстави; в цей же день накази із прикріпленими копіями необхідних документів подавати в бухгалтерію управління освіти Чернівецької міської ради.
2.2. У день припинення безоплатного харчування окремих учнів подавати відповідні накази в бухгалтерію управління освіти Чернівецької міської ради.
2.3. Покращити облік дітей, що харчуються безоплатно. Відповідальність за точність обліку дітей покладається на заступника директора школи, відповідального за харчування, вчителів 1-4 класів та класних керівників.
3. Взяти під особливий контроль дотримання затвердженого меню та норм харчування для учнів 1-их класів, які навчаються при ДНЗ.
4. Активізувати роботу з батьками учнів щодо організації раціонального харчування дітей.  
 4.1.Активніше залучати представників органів громадського управління навчального закладу до контролю за станом організації харчування дітей, роботи бракеражних комісій.
4.2.Відновити роботу батьківського лекторію з питань раціонального харчування дітей, використовуючи матеріали сайту управління освіти Чернівецької міської ради тощо.
4.3. Провести батьківські збори зі стану організації харчування дітей у квітні 2012р.
5. Проаналізувати хід виконання наказу №396 від 22.11.2011р. «Про результати вивчення стану організації харчування дітей» та спланувати і провести відповідну роботу.
6. З метою достовірнішого визначення потреб їдальні в сировині та готовій продукції, поліпшення якості харчування, культури обслуговування, ширшого охоплення учнів гарячим харчуванням запроваджувати для учнів не пільгових категорій місячні абонементи (талони).
7. Оптимізувати графіки харчування учнів.
e-max.it: your social media marketing partner
ВИТЯГ З НАКАЗУ
управління освітиЧернівецької міської ради№ 396 
від 22.11.2011р.
«Про результати вивчення стану організації харчування дітей у закладах освіти м. Чернівців »
Відповідно до наказу управління освіти Чернівецької міської ради №326 від 07.10.2011р. «Про вивчення стану організації харчування у закладах освіти м. Чернівців» у жовтні-листопаді здійснено перевірку стану організації харчування у закладах освіти м.Чернівців.
e-max.it: your social media marketing partner