Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

                                                                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                                               Наказ Головного управління     
                                                                                                                       освіти і науки облдержадміністрації
                                                                                                                        05.12.2011__  № _652_
 
 
Рекомендації
обласного семінару з питань організації харчування 
в загальноосвітніх навчальних закладах та школах-інтернатах
 
 
 1. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:
1.1.         Вести постійний моніторинг щодо якості та вартості харчування учнів в розрізі районів області. Дані публікувати раз на квартал на сайті Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
1.2.         Підготувати та провести 26.01.2012 крайові збори керівників навчальних закладів «Щодо збереження та зміцнення здоров’я учасників навчально-виховного процесу системи освіти».
 1. Начальникам управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій, міських рад:
2.1.         Ввести в управліннях та відділах освіти ставки технологів з організації харчування.
 1. Начальникам управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій, міських рад, та директорам шкіл – інтернатів обласного підпорядкування:
3.1.         Забезпечити в повному обсязі виконання Закону України від 06.09.2005  №2809-ІV «Про безпечність та якість харчових продуктів», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004  № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 №242/329 «Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63 та спільного наказу МОН України та МОЗ України від 15.08.2006 №620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах».
3.2. При формуванні бюджету на 2012 рік:
3.2.1. Збільшити фінансування для безкоштовного гарячого харчування учнів початкових класів та пільгових категорій у відповідності з нормативними документами.
3.2.2. Забезпечити організацію дієтичного харчування дітей з урахуванням стану здоров’я.
3.3. Створити на сайтах сторінку нормативно-правової бази щодо організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах.
3.4. До 01.09.2012 ввести в штат загальноосвітніх навчальних закладів області посади медичних працівників.
3.5. Здійснювати   постійний контроль за організацією повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей, дотримання умов і термінів зберігання харчових продуктів, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування.
3.6. Згідно постанови головного державного санітарного лікаря Чернівецької області від 10.03.2009 №1 «Про заборону реалізації напівфабрикатів, харчових продуктів, продовольчої сировини промислового виробництва на харчоблоках в загальноосвітніх, дошкільних навчальних та оздоровчих закладах області» заборонити  замовляти, приймати та використовувати на харчоблоках напівфабрикати промислового виробництва, недозволені продукти, що містять синтетичні барвники, підсолоджувачі, ароматизатори, консерванти, кремові вироби, натуральну каву, чіпси, жирну свинину, гриби, соуси, майонез.
3.7. Провести протягом лютого-квітня 2012 року в загальноосвітніх навчальних закладах області батьківські збори  щодо якісного харчування учнів 5-11 класів.
3.8. Провести протягом 2011/2012 н.р. роботу щодо запровадження у загальноосвітніх навчальних  закладах абонементної системи харчування учнів.
3.9. Забезпечити відповідно до норм харчування складання єдиного меню – розкладу для всіх дітей закладу з різним виходом страв за віковими групами.
3.10. До 01.02.2012 оформити паспорти шкільних їдалень, створити комісії громадського контролю з організації харчування.
3.11. Систематично  здійснювати контроль за виконанням Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005.
3.12. До 01.09.2012 всі харчоблоки закладів освіти області зробити зразковими, забезпечити в повному обсязі всім необхідним технологічним та холодильним обладнанням, кухонним посудом з нержавіючої сталі, розділовим інвентарем, інвентарем для прибирання, миючими та дезінфікуючими засобами.
4. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:
4.1. Призначити відповідальних за організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгової категорії.
4.2. До 01.02.2012 скласти списки дітей, які потребують безкоштовного харчування, затвердити їх в управліннях, відділах освіти райдержадміністрацій, міських рад.
4.3. Продовжити роботу щодо покращення матеріально – технічної бази закладів. 
4.4. Медичним працівникам загальноосвітніх шкіл та шкіл – інтернатів щоденно вести журнал бракеражу сирої та готової продукції, посилити контроль за збереженням добових проб, контрольних страв. Контролювати забезпеченість деззасобами  та проходження медичних оглядів. Забезпечити організацію дієтичного харчування дітей з урахуванням стану їх здоров’я.
e-max.it: your social media marketing partner