Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Організація раціонального харчування дітей
       Програма навчання в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах вимагає вирішення питання з організації правильного, раціонального харчування як одного із провідних факторів навколишнього середовища, що постійно діє на молодий організм. 
       Раціональне харчування виконує активну роль у процесах росту і розвитку організму дитини, її адаптації до умов життєдіяльності, підвищення працездатності, у профілактиці інфекційних і неінфекційних хвороб, зміцненні і збереженні здоров'я та сприяє активному довголіттю. Тому харчування дітей та підлітків повинно базуватись на біологічних і соціальних законах постнатального росту і розвитку організму дитини.
     Загальновідомо, що життєдіяльність організму пов'язана із постійною тратою енергії, величина якої визначається масою, поверхнею тіла і м'язовою активністю. Енергія, яку витрачає організм на засвоєння їжі, залежить від віку дитини, виду споживаної їжі і коливається в межах 10 - 15% під величини основного обміну. На відміну від дорослих, у дітей значна кількість енергії витрачається на процеси росту і розвитку, які значно інтенсифікуються в пре- і пубертатному періоді.
Добові потреби в білках, жирах, вуглеводах та енергії залежать від віку дитини і повинні виконувати ряд важливих функцій організму в забезпеченні його життєдіяльності і здоров'я (табл. 1).
Таблиця 1
Добова потреба дітей у білках, жирах, вуглеводах та енергії

Вікова група, роки

Енергія, ккал

Білки, грамів

Жири, грамів

Вуглеводи, грамів

усього

тваринні

7-10

2400

99

78

70

365

11—13 (хлопчики)

2800

91

46

82

425

11—13 (дівчатка)

2550

83

42

75

386

14—17 (юнаки)

3200

104

52

94

485

14—17 (дівчатка)

2650

86

43

77

403

 

..
 
Діти шкільного віку повинні щодобово споживати 78 - 104 г білків, причому половину із них тваринного походження (табл. 1). Найбагатшими на білки, з оптимальним співвідношенням амінокислот, є м'ясо, риба, яйця, ікра, молоко, сир. Серед рослинних продуктів досить високий вміст білків у бобових (соя, горох, квасоля, боби), а також у грибах та горіхах.
Слід зазначити, що кількість білка у раціоні має відповідати індивідуальним потребам дитини, оскільки його надлишок призводить до перевантаження шлунково-кишкового тракту, утворення продуктів гниття і неповного розщеплення білків, накопичення їх в організмі, розладу роботи нирок, блокування психічних процесів та інтоксикації.
Основним джерелом енергії для виконання дитиною довготривалої роботи є жири, які містять полі ненасичені жирні кислоти (ПНЖК). Потреби організму дітей у жирах коливаються від 83 до 91 г на добу. Раціональне харчування дитини повинно включати жири як рослинного, так і тваринного походження, причому останні на 50% мають бути забезпечені молочним жиром, який добре засвоюється в організмі завдяки своїй дисперсності.
Потреба у ПНЖК для дітей становить 3% від добової калорійності раціону. Тому до добового раціону дітей необхідно включати повноцінні жири, які містять, окрім ПНЖК, жиророзчинні вітаміни (А, Д, Е), лецетин, холестерин, фосфатиди, джерелом яких є яйця, вершкове масло і рослинні жири.
Потреба дітей середнього шкільного віку у вуглеводах - у межах 386 - 425 г на добу (табл. 1). Вони надходять в організм дитини у вигляді простих (глюкоза, фруктоза, рибоза та ін.) і складних цукрів (дицукри - сахароза, мальтоза, лактоза і поліцукри - крохмаль, глікоген, целюлоза, пектинові речовини тощо). Кількість простих цукрів у загальному добовому раціоні не повинна перевищувати 20%.

 
Роль вуглеводів у життєдіяльності дитячого організму різнобічна. Так, поліцукри регулюють моторику кишечника і жовчовивідних шляхів, формують калові маси, адсорбують і виводять із організму токсичні речовини, солі важких металів, холестерин. Організм дитини добові потреби у вуглеводах на 75% покриває за рахунок поліпептидів і на 5% - за рахунок харчових волокон. Основним джерелом поліпептидів є злакові, овочі, фрукти.
Необхідно зазначити, що оптимальне співвідношення кальцію, фосфору, магнію для дітей середнього віку має складати 1: 1: 0,25 (табл. 2).
Таблиця 2
Добова потреба дітей у мінеральних речовинах

Вікова група, роки

Cа,

мг

Р,

мг

Mg,

мг

Fе,

мг

Sе, мкг

Сu, мг

Zn, мг

І, мкг

7-10

1000

1000

170

12

30

1,5

10

120

11—13 (хлопчики)

1200

1200

280

12

40

2,0

15

150

11—13 (дівчатка)

1200

1200

270

15

45

1,5

12

150

14—17 (юнаки)

1200

1200

400

12

50

2,5

15

200

14-17 (дівчатка)

1200

1200

300

15

50

2,0

13

200

 
Джерелом кальцію є молочні харчові продукти; фосфору - молоко, м'ясо, печінка, ікра, жовтки курячого яйця, горіхи, хліб, борошно; магнію - крупи, горох, квасоля; заліза - печінка, яйця, крупи, житній хліб, яблука, персики; селену - бобові, кукурудза, м'ясо, риба, часник, зелень; цинку - м'ясо, печінка, тверді сири, м'ясо креветок, злаки, горіхи; йоду - морські водорості і риба.
Значне місце у формуванні здоров'я дітей, регуляції процесів росту і розвитку організму відводиться вітамінам, які виконують біорегуляторну, адаптивно-захисну, лікувально-реабілітаційну, пластичну, кровотворну та інші функції. Надмірне надходження вітамінів в організм призводить до розвитку гіпервітамінозів, а недостатнє - гіповітамінозів. Добові потреби дітей у вітамінах наведені у табл. 3.
Джерелом вітамінів є продукти рослинного і тваринного по-ходження. Так, носіями ретинолу є такі продукти, як молоко, вершки, масло вершкове, сметана, жовтки яєць, печінка, риб'ячий жир. Продукти рослинного походження, які мають оранжевий колір, містять каротин (провітамін А), який, взаємодіючи із білками у кишечнику і печінці, здатний перетворюватися у вітамін А.
Вітаміну Д найбільше міститься у риб'ячому жирі, ікрі, червоній рибі, курячих яйцях, вершках, сметані; токоферолу - у яловичині, рибі (тріска, оселедці), вершковому маслі, яйцях; вітаміну К - у м'ясі, печінці, нирках, рибі, шпинаті, капусті, петрушці, зеленому горошку і т.д.; аскорбінової кислоти - в чорній смородині, плодах шипшини, капусті, лимонах, картоплі; вітаміну РР - у дріжджах, рисі, гречаній крупі, картоплі, деяких сортах риби, вітамінів групи В - у злакових, бобових, яйцях, м'ясі, шпинаті та ін.; фолацину - в салаті, шпинаті, цвітній капусті, спаржі, дріжджах, м'ясі, субпродуктах.
Таблиця 3
Добова потреба дітей у вітамінах

Вікова група, роки

А, мкг

Д,

мкг

Е, мкг

К,

мкг

В1,

мг

В2, мг

В6, мг

Фолатмкг

В12, мкг

РР,

мг

С,

мг

7-10

700

2,5

10

ЗО

1,0

1,2

1,4

10

1,4

15

60

11 — 13 (хлопчики)

1000

2,5

13

45

1,3

1,5

1,7

160

2,0

17

75

11—13 (дівчатка)

800

2,5

10

45

1,1

1,3

1,4

150

2,0

15

70

14-17 (юнаки)

1000

2,5

15

65

1,5

1,8

2,0

200

2,0

20

80

14-17 (дівчатка)

1000

2,5

ІЗ

55

1,2

1,5

1,5

180

2,0

17

75

 
Для нормального росту і розвитку організму, покриття енерговитрат, достатнього рівня пластичних процесів режим харчування дітей шкільного віку повинен бути 4-разовим.
Сніданок за енергетичною цінністю має становити 25% від добового раціону зі співвідношенням білків, жирів, вітамінів 1: 0,5- 0,7: 4. Бажано, щоб він складався із двох страв: гарячої (м'ясної, з яєць чи м'якого сиру) і напою (кава, чай, кефір), доповнених бутербродом із сиром, маслом, джемом або булкою з сиром.
Обід необхідно складати з 4-х страв: закуска (салат з овочів, м'ясний, рибний), перша страва-борщ, суп овочевий або круп'яний зі шматочком житнього або пшеничного хліба; друга - м'ясна або рибна з овочевим чи круп'яним гарніром; третя страва - компот, соки, фрукти й ін.
На полуденок необхідно давати молоко з хлібом.
Вечеря повинна бути легкою і споживатись за 1,5-2 години до сну. До її складу можна включати овочеві салати, рибні, круп'яні страви, яйце, сир м'який, чай, молоко, кефір.
Їжу дітям слід приймати в один і той же час з інтервалом не менше 3 - 3,5 і не більше 4 - 4,5 години.  
Рекомендується різноманітний асортимент продуктів. Особливо це стосується овочевих, фруктових і ягідних наборів, адже вони є джерелом мінеральних речовин, вітамінів, вуглеводів, ферментів, органічних кислот, пектинів і т.д. Заміна продуктів не повинна змінювати хімічний склад раціону. її необхідно проводити тільки рівноцінними продуктами за вмістом білків і жирів. Наприклад, м'ясо можна замінити рибою або сиром, а не круп'яно-борошняними виробами, молоко натуральне - згуще-ним або сухим, але не чаєм, киселем, компотом і т.п. Щоб наочно уявити, які саме продукти допоможуть нам відновити сили, на допомогу прийде так звана Піраміда харчування, яка була розроблена біохіміками, фізіологами та дієтологами Гарвардського університету на основі десятилітніх досліджень впливу харчування на організм людини
Ця Піраміда показує співвідношення продуктів, які потрібно споживати, щоб організм отримував всі необхідні речовини у правильних пропорціях.
 
 За матеріалами сайту http://oblosvita.com/
e-max.it: your social media marketing partner
Провод ПЭТВ 2 Компания "Промпровод" предлагает к поставке провод обмоточный ПЭТВ 2 медный, эмалированный, с нормальной толщиной изоляции. Назначение ПЭТВ-2. Предназначен для изготовления обмоток электрических машин, аппаратов, измерительных, регистрирующих и других приборов.