Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна

Нормативна база

 

 

Для використання у роботі (наказ "Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів м.Чернівців у 2015\2016н.р.)

e-max.it: your social media marketing partner
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 7 листопада 2012 р. № 865-р
Київ
Про затвердження плану заходів щодо забезпечення дітей високоякісними продуктами харчування вітчизняного виробництва
1. Затвердити план заходів щодо забезпечення дітей високоякісними продуктами харчування вітчизняного виробництва, що додається.
2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Міністерству охорони здоров'я, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям подавати щороку до 1 березня Міністерству аграрної політики та продовольства інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для узагальнення.
Прем'єр-міністр України    

М.АЗАРОВ

e-max.it: your social media marketing partner
                                               Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів
     Контроль за якістю харчування учнів загальноосвітніх шкіл має неабияке значення. Адже стан здоров`я дорослої людини багато в чому залежить від якості харчування саме в дитячому віці, коли відбувається інтенсивний ріст організму. Якісне харчування і в школі, і вдома - це найважливіший чинник зміцнення здоров`я школяра, а відтак і запорука його нормального фізичного й інтелектуального розвитку.
     Пропонуємо здійснювати системний контроль за якістю харчування учнів.
Надаємо перелік нормативних документів щодо організації харчування учнів ЗНЗ та розробки щодо контролю за якістю харчування для використання у роботі (додаються).

 

e-max.it: your social media marketing partner

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
 
НАКАЗ
 

№ 870 / 1246 від 05 листопада 2012 року

 Про посилення заходів з профілактики

 гострих кишкових інфекцій та

 харчових отруєнь серед дітей у

 загальноосвітніх навчальних закладах
 
Відповідно до підпункту 9 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 410, з метою збереження здоров'я дітей, запобігання поширенню інфекційних захворювань та отруєнь дітей наказуємо:
 
1. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головному державному санітарному лікарю України, Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь)  освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів:
 
1.1. Утворити комісії та провести перевірки дотримання умов перебування, навчання та виховання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах...

 

e-max.it: your social media marketing partner

З А К О Н   У К Р А Ї Н И

           Про безпечність та якість харчових продуктів

  ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 19, ст. 98 )

e-max.it: your social media marketing partner
 
 
 

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 №1/9-630

 «Про вжиття заходів щодо запобігання харчових отруєнь у навчальних закладах»

Міністерство освіти і науки України стурбоване випадками отруєння дітей харчовими продуктами в навчальних закладах.
Так, зокрема, 03-07 вересня 2009 року було госпіталізовано 195 вихованців дошкільних навчальних закладів міста Джанкоя Автономної Республіки Крим. Причиною інфекції стала молочна продукція.
З метою збереження здоров'я дітей, запобігання інфекційних хвороб й отруєння неякісними харчовими продуктами під час навчально-виховного процесу необхідно посилити контроль та відповідальність за організацією харчування. Наголошуємо, що до навчальних закладів продукти харчування й продовольча сировина повинні надходити із супровідними документами, що свідчать про їх якість та походження. Продукти мають бути придатними до споживання, безпечними, правильно маркованими тощо.
Відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і  науки  України та   Міністерства охорони здоров'я України від 15.08.2006   № 620/563 забороняється: використовувати в харчуванні дітей сухі сніданки, чіпси, сухарики, газовані напої, оскільки   систематичне   вживання      зазначених   продуктів   із   вмістом   штучних
фарбників,  консервантів,  ароматизаторів,  підсоложувачів   викликає  подразнення слизової оболонки шлунку й сприяє розвитку гастритів, виразкової хвороби.
Потребує посиленого контролю дотримання особистої гігієни працівників, які пов'язані з організацією харчування дітей й санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках та в їдальнях.
Важливим є дотриманням норм харчування дітей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004   року   № 1591.
Відповідно   до  Порядку   організації  харчування   дітей   у   навчальних  та
оздоровчих   закладах,   затвердженого   спільним   наказом   Міністерства   охорони
здоров'я   та  Міністерства   освіти   і   науки   України   від   01.06.2005   №242/329,
зареєстрованого   у   Міністерстві   юстиції   України    15.06.2005   за   №661/10941, відповідальність за            виконання норм харчування    покладається    на засновників (власників) і керівників навчальних закладів.
Для недопущення порушень в організації харчування дітей доручаємо Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності забезпечити належні умови організації раціонального харчування дітей, додержання вимог санітарно-гігієнічних і санітарно - протиепідемічних правил.
Рекомендуємо активізувати просвітницько-роз'яснювальну роботу серед дітей та батьків з питань раціонального харчування, профілактики кишково-шлункових інфекцій, додержання правил особистої гігієни.
З метою забезпечення дотримання нормативно-правових документів щодо організації харчування дітей у навчальних закладах зазначене питання доручаємо розглянути на спільних нарадах керівників місцевих органів управління освітою, охорони здоров'я, керівників навчальних закладів та видати відповідні накази.

 

Заступник Міністра    

e-max.it: your social media marketing partner
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.08.2006 N 620/563
м.Київ
Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах

Останнім часом у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах почастішали випадки використання в харчуванні дітей сухих сніданків, фасованих макаронних виробів ("Мівіна" тощо), супів швидкого приготування, чіпсів, сухариків, "повітряного рису", смажених горіхів, бульйонних кубиків, кетчупів, газованих напоїв, - продуктів, що не містять у своєму складі необхідних для організму дитини корисних речовин. Ці продукти не є життєво необхідними для дітей і не компенсують фізіологічні потреби організму.
Сьогодні у структурі захворюваності дітей патологія органів травлення знаходиться на другому місті, за останні двадцять років показник поширеності цієї патології збільшився майже удвічі. Спостерігається значне зростання кількості дітей із залізодефіцитною анемією, чому, головним чином, сприяє дефіцит у раціоні продуктів, що містять білок та вітаміни, особливо вітамін С.
Систематичне вживання дітьми натщесерце продуктів, до складу яких включено складові, що не відносяться до натуральних продуктів харчування, через вміст штучних фарбників, консервантів, ароматизаторів, підсолоджувачів, газу викликатиме подразнення слизової оболонки шлунку і сприятиме розвитку гастритів, виразкової хвороби, закрепів.
Сьогодні питання організації харчування дітей у навчальних закладах залишається одним із найбільш актуальних. Для забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", спільних наказів Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.05 № 242/329 „Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах", від 17.04.06 № 298/227 „Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах" необхідно забезпечити виконання норм харчування шляхом використання у харчуванні дітей гарячих страв. З метою адекватної компенсації фізіологічних потреб дітей навчальні заклади, буфети загальноосвітніх навчальних закладів повинні забезпечуватись, у першу чергу, продуктами харчування натурального походження з високою харчовою і біологічною цінністю, у тому числі тими, що містять білок тваринного походження. Включення до асортименту шкільних буфетів нових продуктів та страв проводиться тільки за умови отримання позитивного висновку Міністерства охорони здоров'я України.
З метою збереження здоров'я дітей, попередження виникнення захворювань органів травлення
НАКАЗУЄМО:
1. Міністерствам освіти і науки, охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки, охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
1.1. Вжити невідкладних заходів щодо створення необхідних умов для організації харчування дітей.
1.2. Забезпечити неухильне дотримання нормативно-правових документів щодо організації харчування у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах.
1.3. Організувати повноцінне, безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування тощо).
1.4. Заборонити замовляти, приймати та використовувати м'ясо та яйця водоплавної птиці, м'ясо, яке не пройшло ветеринарного контролю, м'ясні обрізки, субпродукти (діафрагму, кров, легені, нирки, голови тощо), за винятком печінки та язика, а також свинину жирну, свинячі баки, річкову та копчену рибу, гриби, соуси, перець, майонез, вироби у фритюрі, у тому числі чіпси, вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральну каву, кремові вироби, вершково-рослинні масла та масла з доданням будь-якої іншої сировини (риби, морепродуктів тощо). Заборонити використовувати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти.
1.5. Розгорнути роз'яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім'ї дітей різного віку.
2. Засновникам (власникам), керівникам дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів:
2.1. Забезпечити виконання норм харчування.
2.2. Посилити протиепідемічні заходи щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь.
3. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті підвищити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за організацією харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах.
4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (Полянський П. Б.) за участю Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я України (Пономаренко А. М.) розробити до 01.06.2007 року проект Інструкції з організації харчування дітей у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.
5. Державній інспекції навчальних закладів Міністерства освіти і науки України (Бурлаков О. М.) у IV кварталі 2006 року вивчити стан організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах і про результати доповісти на колегії Міністерства освіти і науки України.
6. Опублікувати цей наказ в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України" та розмістити на сайтах Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра освіти і науки України Тесленка В. В., Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Бережнова С.П.
Т.в.о. Міністра освіти
і науки України Міністр охорони здоров'я
України
Б.М.Жебровський Ю.В.Поляченко
e-max.it: your social media marketing partner
Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01 (витяг)
e-max.it: your social media marketing partner
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 лютого 2011 р. N 116
Київ
Про затвердження Порядку
надання послуг з харчування дітей
у дошкільних, учнів у загальноосвітніх
та професійно-технічних навчальних закладах,
операції з надання яких звільняються
від обкладення податком на додану вартість

Відповідно до підпункту 197.1.7 "г" пункту 197.1 статті 197   Податкового кодексу України ( 2755-17 ) Кабінет Міністрів України
п о с т а н о в л я є:
1. Затвердити Порядок надання послуг з харчування дітей у  дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, що додається
e-max.it: your social media marketing partner

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.06.2005 N 242/329
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 червня 2005 р. за N 661/10941
Про затвердження Порядку
організації харчування дітей
у навчальних та оздоровчих закладах
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 N 1591 ( 1591-2004-п ) "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" Н А К А З У Є М О:
1. Затвердити Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (додається).
2. Міністерствам освіти і науки, охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки, охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах до відома місцевих органів
управління освітою, охорони здоров'я та керівників навчальних та оздоровчих закладів і забезпечити його виконання.

e-max.it: your social media marketing partner