Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
- 2

 
 
 

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 №1/9-630

 «Про вжиття заходів щодо запобігання харчових отруєнь у навчальних закладах»

Міністерство освіти і науки України стурбоване випадками отруєння дітей харчовими продуктами в навчальних закладах.
Так, зокрема, 03-07 вересня 2009 року було госпіталізовано 195 вихованців дошкільних навчальних закладів міста Джанкоя Автономної Республіки Крим. Причиною інфекції стала молочна продукція.
З метою збереження здоров'я дітей, запобігання інфекційних хвороб й отруєння неякісними харчовими продуктами під час навчально-виховного процесу необхідно посилити контроль та відповідальність за організацією харчування. Наголошуємо, що до навчальних закладів продукти харчування й продовольча сировина повинні надходити із супровідними документами, що свідчать про їх якість та походження. Продукти мають бути придатними до споживання, безпечними, правильно маркованими тощо.
Відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і  науки  України та   Міністерства охорони здоров'я України від 15.08.2006   № 620/563 забороняється: використовувати в харчуванні дітей сухі сніданки, чіпси, сухарики, газовані напої, оскільки   систематичне   вживання      зазначених   продуктів   із   вмістом   штучних
фарбників,  консервантів,  ароматизаторів,  підсоложувачів   викликає  подразнення слизової оболонки шлунку й сприяє розвитку гастритів, виразкової хвороби.
Потребує посиленого контролю дотримання особистої гігієни працівників, які пов'язані з організацією харчування дітей й санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках та в їдальнях.
Важливим є дотриманням норм харчування дітей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004   року   № 1591.
Відповідно   до  Порядку   організації  харчування   дітей   у   навчальних  та
оздоровчих   закладах,   затвердженого   спільним   наказом   Міністерства   охорони
здоров'я   та  Міністерства   освіти   і   науки   України   від   01.06.2005   №242/329,
зареєстрованого   у   Міністерстві   юстиції   України    15.06.2005   за   №661/10941, відповідальність за            виконання норм харчування    покладається    на засновників (власників) і керівників навчальних закладів.
Для недопущення порушень в організації харчування дітей доручаємо Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності забезпечити належні умови організації раціонального харчування дітей, додержання вимог санітарно-гігієнічних і санітарно - протиепідемічних правил.
Рекомендуємо активізувати просвітницько-роз'яснювальну роботу серед дітей та батьків з питань раціонального харчування, профілактики кишково-шлункових інфекцій, додержання правил особистої гігієни.
З метою забезпечення дотримання нормативно-правових документів щодо організації харчування дітей у навчальних закладах зазначене питання доручаємо розглянути на спільних нарадах керівників місцевих органів управління освітою, охорони здоров'я, керівників навчальних закладів та видати відповідні накази.

 

Заступник Міністра    

e-max.it: your social media marketing partner