+ 1
- 1


100 9023Творчості, як і будь-якої діяльності,
можна навчитися.
Г.Апьтшуллер
26 листопада – 02 грудня 2016 року. Цей тиждень для учасників І туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2017» був найвідповідальнішим. Адже експертиза підручника і підготовка та захист навчального проекту – це ті випробування, які вперше проводилися за умовами Конкурсу.
У чому полягала суть цих випробувань? Підготовка навчального проекту мала на меті перевірити вміння конкурсантів проектувати дослідницько-пошукову діяльність учнів. Протягом години його розробляли на тему, визначену фаховим журі в кожній номінації, потім презентували технологічну карту навчального проекту тривалістю до 20 хв., відповідали на питання членів журі. Максимальна оцінка – 30 балів. Орієнтовні критерії оцінювання:
відповідність між проблемою і темою, метою, завданнями проекту; практична, теоретична, пізнавальна значущість передбачуваних результатів; планування та організація самостійної дослідницької діяльності учнів; доцільне використання дослідницьких та пошукових методів; створення атмосфери успіху, підтримка позитивного емоційного настрою; методи та форми оцінювання; структурна цілісність проекту; змістовність, науковість проекту; логіка та послідовність виконання проекту.
Перевірити вміння конкурсантів аналізувати навчальний та науково-методичний апарат підручників для загальноосвітніх навчальних закладів – таку мету мало випробування «Експертиза підручника», яке оцінювалося у 20 балів. Учасник кожної номінації готував експертний висновок на одну логічно завершену тему підручника. Підручник та тема обиралися головами журі. Орієнтовні критерії оцінювання: аргументованість, обґрунтованість, вичерпність.
Учасники Конкурсу в номінації «Початкові класи» розробляли навчальний проект на тему «Мої домашні улюбленці», готували експертний висновок за підручником «Природознавство» для 3 класу (автор Грущинська І.В.), розділ «Вода»; «Інформатика» - захищали навчальний проект «Алгоритми в нашому житті» та робили експертизу підручника «Інформатика. 8 клас» (автор Бондаренко О.О. та ін.); «Біологія» - складали технологічну карту учнівського проекту «Раціональне харчування для учнів 8 класу» та аналізували тему «Виділення. Шкіра» за підручником Задорожного К.М. «Біологія» (8 клас); «Музика» - проект на тему «Музика кохання» (для учнів 7 класу), здійснили експертизу підручника «Музичне мистецтво» (автори Л.М.Масол, Л.С.Аристова) для учнів 5-7 класів, розділи «Новаторство в музичному мистецтві», «Народна музика», «Жанри камерно-інструментальної музики»; «Румунська мова та література (румунська та зарубіжна)» - експертиза теми «Георге Асакі. Життя і творчість» підручника «Румунська література» (8 клас).
Найцікавіше попереду. Хто найкращий? Хто буде удостоєний честі представляти освіту Чернівців на обласному турі? Журі та організаційний комітет підраховують бали, приймають рішення. Та незалежно від результатів кожен з Вас, дорогі УЧАСНИКИ, уже переможець: для себе, бо пересилив страх, хвилювання і достойно представив свою роботу; для дітей, бо показав, що не потрібно боятися чогось нового, сміливо йти вперед; для адміністрації, бо кожен – гордість закладу; для освітньої галузі міста, бо продемонстрував свою фахову майстерність і довів, що горде звання «Учитель» носить заслужено і дано воно йому від Бога.
"Get the Flash Player" "to see this gallery."
 
e-max.it: your social media marketing partner
-->