+ 1
0

«Права дитини. Право на ім'я»
Програмовий зміст:
- розвивати і активізувати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас дітей.
-виховувати любов до батьків, повагу до однолітків та дорослих.
- ознайомити дітей з правом на ім'я. Навчити застосовувати це право в житті.

Хід заняття:

-Діти, сьогодні до нашої Правової країни ще одна нова казка. Бажаєте її послухати?
Жив на світі хлопчик, а як звали його, він не знав. Пішов він погуляти на лужок і побачив бичка. «Здрастуй, - сказав хлопчик. - Ти хто?» - «Я бичок, а ти хто?» - «А я хлопчик». - «А як тебе звати?» - запитав бичок. - «Як це звати?» Бичок пояснив: «Як тебе кличе мама, коли потрібно пити молоко?» - «Синочку, сонечко, зайченя», - сказав хлопчик. - «Скільки ж у тебе імен! А у мене - одне».
В цей час мама бичка, корова, покликала його пити молоко. «Чорниш, - кликала мама-корова, - іди пити молоко». Бичок поскакав, а хлопчик залишився на лузі. Гуляв він, гуляв і раптом побачив козу. «Здрастуй, - сказав хлопець, - Ти хто?» «Я коза», - сказала кізка, - а ти хто?» «А я хлопчик». - «А як тебе звати?» - запитала коза. - «Я не знаю». Раптом хмара накрила сонце і стало темно. «Беляночка, - почувся голос. - Пора додому!» Це мама-коза кликала доньку-козу від дощу сховатися в будиночку.
Залишився один хлопчик. Сумно йому стало. Раптом чує: «Дмитрику, синочку, сонечко моє, пора додому, скоро дощик почнеться». Це мама хлопчика шукала його на галявині. Зрозумів тут хлопчик, як його звуть, і побіг до мами».
- Як хлопчика звали? (Дмитрик), а як ще його мама називала (сонечко моє, синочку, зайченя, кисонька)
- А ви не забули, як вас звуть?
Пограємо в гру з м'ячем «Назви своє ім'я».
- А чи знаєте ви хто вас назвав такими красивими іменами (мама, тато), У кожної людини є своє ім'я, так як кожна людина (дитина) має право на ім'я.
- А з ким ви живете будинку? (з мамою, татом...) - це і називається «сім'я».
Пограємо пальчиками в гру «Сім'я».
До нас ще хтось прийшов (знаходимо ляльку), як ви думаєте її звуть? (діти називають передбачувані імена).
- А вона хоче з нами погратися в гру «Хованки».
-Малята, про кого ми сьогодні слухали казку? Як звали хлопчика?
Висновок: Кожна людина має право на те, що б його називали по імені, що б у нього були мама і тато, які Вас дуже люблять.
Подорож у Правову Країну
МЕТА: ознайомити дітей з основними правами та їх графічним зображенням.
Матеріал: листівка-запрошення; маршрут подорожі, зображений знаками та конверти із запитаннями для дітей; знаки „Права дитини на основі Конвенції ООН"; загадки; вірші; іграшки для сценки з Айболітом; фрукти та овочі для гри „Вгадай за смаком".
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Листоноша заносить запрошення у подорож по Правовій країні. Пропонується маршрут подорожі , зупинки якої , зображенні невідомими знаками .
Перша зупинка : Всі діти мають право на любов і піклування. Запитання до дітей: Що це означає? Хто про вас піклується? Чи про всіх дітей так піклуються? Хто піклується про дітей з дитячих будинків, інтернатів, лікарень?
Діти читають знайомі вірші про мама і тата. Вихователь робить підсумок , що всіх дітей батьки дуже люблять і знайомить із графічним зображення знаку.
Друга зупинка: Всі діти мають право на освіту. Пропонуються загадки, яки треба відгадати . Загадки було б неможливо відгадати, як би не вчилися діти вдома, у садочку, у школі . Підсумок вихователя й представлення знаку.
Третя зупинка : Всі діти мають право на відпочинок і дозвілля. Хороводна гра за бажанням дітей.
Четверта зупинка: Всі діти мають право на медичну допомогу . Розігрується сценка з лікарем Айболить. Вихователь підсумовує вислови дітей і представляє відповідний знак.
П ята зупинка: Всі діти мають право на повноцінне харчування. Дидактична гра „ Вгадай за смаком" .Підсумок і пояснення графічного зображення знаку.
Шоста зупинка: Всі діти є рівні у правах. Танок з іграшками. Підведення підсумків і пояснення змісту представленого знак.
Вихователь вивішує на дошці всі знаки і підсумовує знання дітей. Дидактична гра „Якого знаку не стало".

Заняття з конструювання для дітей молодшого віку
«ЗАХИСТІТЬ ВІД ЛИХА І ЗЛА»
Програмовий зміст:
-ознайомити дітей з правом на родину;
-розвивати уважність, пам'ять, мислення;
-виховувати почуття гідності, любов до власної родини.
Матеріали: будівельний матеріал, персонажі лялькового театру, іграшки.
Словник: права, курник, лисиця, курчатко, паркан.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Діти, сьогодні до нас завітала казка. (ляльковий театр) Послухайте уважно.
Вед. Діточки маленькі,
Малюки гарненькі,
Час казочку розповідати.
Її пропоную запам'ятати.
Колись, може, сьогодні,
Лисиця прокралася
До господарського двору.
Лисиця: Повно в курнику курчат!
Завітаю до малят.
Я обожнюю курчаток і каченяток. (підходить до курчат)
Дивина: одне обличчя,
Штанці в цього, - в цієї – спідниця!
Залишу я одне курчатко,
А друге заберу собі в хатку.
Курчатко-братик: Лиско, лисонько руденька,
Пожалій, пожалій нас, дорогенька!
Курчатко-сестричка: Ми маємо разом жити.
Нас, малих, не розлучай!
Разом: Ми – одна родина, знай!
Курчаток ти не ображай.

Сестричка: Півник і курка – то батько і мати,
А всі ми – сестри і брати.
Братик: Ми усі – рідня багата,
Ми всі – сім'я завзята!

Лисиця: (налякано) Хоч нема рідні у мене,
Зрозуміла я проте,
Берегти родину треба,
Бо родина – то святе.
Вихователь: Дітки, а давайте я вам розповім про права, про які свідчить ця казочка . Всі діти мають права жити зі своїми батьками, нікому не дозволено їх розлучати.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Ми метелики чудові,(Нахилити голову в ліво, вправо).
Маєм крильця кольорові,(Розвести руки в сторони).
Над квітками літаємо,(Біг на місці, рухи руками вгору- вниз).
Втоми ми не знаємо.
Пташки ми злякалися,(Руки покласти на голову).
Під квітку заховалися.(Присісти).
Лисиця: Я зрозуміла, що жодна дитина не може бути скривдженою і зневаженою. Дитина має право спокійно жити в своїй оселі та почуватися в ній господарем.
Вихователь: Молодці, діти! Я впевнилася, що ви добре запам'ятали свої права. Нагадаю ще раз: якщо когось із вас кривдитимуть й принижуватимуть або хтось жорстко поводитиметься з вами, то обов'язково звертайтеся по допомогу до батьків і близьких людей, а в дитячому садочку – до вихователя.
Курчатко-сестричка: Захистіть курча від зла, бо дитина я мала.
Лисиця: Може, гуртом збудуємо парканчик біля курника, де живе дружна куряча родина? Зробимо це для того,щоб ані у вовка, ані у ведмедя не виникло бажання потикатися до курника.
Діти будують «Паркан біля курника».

„Ваші права, діти"
Програмовий змiст:
- ознайомити дiтей з основними правами дитини, вчити дiтей осмислювати права i сприяти їх дотриманню, впорядкуванню; вчити аналізувати, міркувати, зіставляти, робити висновки;виховувати почуття поваги до інших людей;
- розвивати мову, пам'ять, мислення дiтей, розширювати їх кругозір, збагачувати словниковий запас.
- виховувати почуття поваги до законів, бажання дотримуватися їх.

Матерiали: малюнки дітей; чарівна скринька.
Хiд заняття.
- Діти, сьогодні ми будемо розмовляти про те, що є важливим для всіх людей - про наші права, про те, для чого потрібні права . Наше завдання добре запам'ятати їх, так як зараз про дотримання ваших прав піклуються всі працівники дитячого садочка, вашi батьки.
- Дiти, а що ж таке право? (Висловлювання дітей.) Право – це мiра можливої поведiнки, або ж це правила, яких ми повиннi дотримуватися.
- Дiти, у мене в руках чарівна скринька, давайте подивимось що в ньому знаходиться? (Свідоцтво про народження).
- Що це за документ? (Вiдповiдi дiтей). Правильно, це перший документ кожної людини. Видається після народження. Вiн нагадує про право на ім'я, прізвище, по батькові.
- Що означає мати право на ім'я? Так, ім'я дається кожній людині при народженні.
- Як ви повинні звертатися до дорослих людей? (Вiдповiдi дiтей). По імені, по-батькові, на "Ви", з повагою, пошаною.)
У кожного з вас є це свідоцтво, але ваш обов'язок полягає в тому, щоб ви дбайливо ставилися до всіх документів і зберігали їх.
Продовжуємо далi. Що в нас ще є в чарiвній скринці? Дивимося (вихователь дiстає сердечко).
- Сердечко. Яке право може позначати серце? (Вiдповiдi дiтей). Право на любов і турботу.
- Що значить турбота? (Вiдповiдi дiтей) Правильно: занепокоєння, увага, піклування, догляд.
- Хто піклується про вас? (Вiдповiдi дiтей) .Так, дорослі люди.
Фiзкультхвилинка.
Забавлялись зайченята, (Встають, руки пiднiмають вгору).
Виглядаючи маму й тата: (Руки на пояс, повертаються праворуч та лiворуч).
Ось так лапку до лапки, (Плескають в долонi).
Ось так шапку до шапки. (Руки пiднiмають до голови).
Ось так вусом потрусили. (Хитають головою).
Так-так-так! (Стрибають на мiсцi).
Продовжуємо (дiстає сiмейне фото).
- Сiмейне фото. Як ви думаєте, чому я поклала цю фотографію у скриньку? Про яке право вона змушує нас замислитися? (Про право дитини бути разом з мамою і татом, про право на виховання в сімейному оточенні, або бути під опікою тих, хто забезпечить кращий догляд)..
- Як ви думаєте, чому в скриньці у мене лежав будинок?
Про яке право він нагадує? (Вiдповiдi дiтей). Правильно право на житло.
Як люди повинні ставитися до свого будинку? (Дбайливо.)
Чому? (Вiдповiдi дiтей).Так, тому що ніхто не може без дозволу заходити в мій будинок і брати вашi речi.
Послухайте будь ласка вiршик
Є у кожного домiвка

У хлiвi живее корiвка,
У конюшнi-кiнь, лошадко,
У гнiздечку- пташинятко.
Вулик схованка для бджiлки,

А дупло хатинка бiлки.
У норi живее лисичка,
Равлик-в мушлi невеличкiй.
У барлогу спить ведмедик,
Ау кiмнатi-хлопчик Петрик.

Продовжуємо далi (дiстає буквар).
- Впізнаєте цю книгу? Про яке право дітей вона нагадує? (Про право на навчання, безкоштовна освіта).
- Навіщо нам необхідно освіта? (Щоб досягти успіхів у житті, мати добробут, житло, роботу, засоби до існування, впевненість у собі).
Також у вас є право медичний догляд (демонстрація статті).
Хто зображений на малюнку? Що він робить? Про яке право він тобі нагадує? (Вiдповiдi дiтей).Так,правильно право на медичний догляд.
Ваш обов'язок старатися дбайливо ставитися до свого здоров'я: одягатися по погоді, займатися спортом, більше їсти овочів та фруктів.
Вiрш-додаванка
Пiднялася температура-треба випити....( мiкстуру).
Тож коли ти захворiв,то звиртайсь до....(лiкарiв).
Щось з здоров'ям не гаразд-то „швидка" приїде...(враз).
Щось животик заболiв-дуже довго вiн не (їв).
Мучити втома –вiдпочити треба...(вдома).
- Право на відпочинок (демонстрація статті). Що для вас означає відпочинок? А зараз давайте трохи з вами відпочинемо. Гра «Все буде добре». Діти встають у коло, роблять 2-3 глибоких вдиху. Всі разом виголошують віршовані рядки і виконують рухи.
В небі сонечко зійшло (піднімають руки - вдих).
І всім посміхнулося, (опускають руки - видих)
Нам раптом стало добре (піднімають руки - вдих)
І більше не засумувалось (опускають руки - видих).
Звичайно ж дiти, все буде добре.
Сьогоднi ми з вами розмовляли про права дитини. Давайте спробуємо пригадати якi права має дитина.(Вiдповiдi дiтей) Дiти, пам'ятайте свої права!

Пригода у іграшковому куточку
Мета: продовжувати ознайомлення дітей зі знаками на основі Конвенції ООН про права дитини.
Матеріал: іграшки в іграшковому кутку.
Хід заняття:
В ляльковому куточку чути плач . Вихователь пропонує з ясувати що сталося з ляльками.
Діти відкривають лялькову шафу , а там - закрита лялька Марійка. Їм вона розказує, що її ображають і насильно закривають у шафу. Діти визначають , яке право порушувалось і виставляють у іграшковому куточку відповідний знак.
Лялька Оксанка жаліється , що не дозволяють розказувати казки , тому що вона маленька , а заставляють говорити то , що хочуть їнші. В данному випадку порушується право вільно висловлювати думку. Діти розказують, як треба себе поводити і виставляють відповідний знак.
Діти дізнаються, що ляльку Наталку вчать жити неправильно , ображати менших, говорити неправду. За допомогою вихователя діти приходять до спільної думки , що ніхто не може порушувати право дитини на інформацію.
Ведмедик , якій стоїть у куточку, розказує дітям , що він бачив, як вночі на їх оселю стався напад невідомих. Вони все розбили, стріляли, а частину іграшок забрали з собою. Діти роблять висновок, що іграшки стали жертвою війни. Але діти не можуть бути жертвою війни, тому виставляється відповідний знак.
Вихователь підсумовує за допомогою дітей зміст заняття і виставляє знак „ Всі діти мають право на любов і піклування". Діти граються з улюбленими іграшками.

Країна Квітляндія
Мета: продовжувати ознайомлення дітей з правами на основі Конвенції
ООН про права дитини.
Хід заняття:
Створення проблемних ситуацій:
-Квітку придавили каменем , не дають рости -порушується право на життя.
-Поламали гілку у квітки і вона негарна - особлива турбота дітям-
інвалідам.
-Квітка росте не на клумбі - право жити в сім ї.
-Пересадка квітів - заборонено незаконно переміщувати дітей через кордон.
-Будяк був колись гарною квіткою, але його засудили - особлива турбота дітям, які перебувають у конфлікті із законом.
-Спор між тюльпаном і матіолою, кому поклонитися Сонцю чи Місяцю - свобода віросповідання.
Цикл комплексних занять з правового виховання та образотворчого мистецтва «Намалюємо свою книгу законів».
Мета: закріплювати та вдосконалювати знання дітей про права дитини; розвивати інтерес до своїх прав та обов язків , творчу уяву, фантазію, вміння передавати враження в образотворчому мистецтві; виховувати бажання дотримуватися моральних норм, акуратність, вміння доводити розпочате діло до кінця.
Титульна сторінка. Дитина захищена законом. Малювання за шаблоном.

Дитина має право на освіту .
Намалювати школу , книжку, зошит. Для здібних дітей: „Діти ідуть в школу", „Лісова школа", „Пізнайко збирає друзів".

Дитина має право на медичну допомогу.
Машина швидкої допомоги. Лікарь. Медичний матеріал. Для здібних - „Перша медична допомога", „Поспішаємо на допомогу до лісової лікарні".

Дитина має право на повноцінне харчування. Намалювати улюблену страву.

Всі діти є рівні у правах. Хлопчик і дівчинка. Ігри дітей разом . Враження від спільних свят, походів, цікавих занять.

Всі діти мають право на любов і піклування. Намалювати сім'ю, улюблену іграшку, улюблений подарунок, очікуваний подарунок.

3а бажанням дітей можуть намалювати знаки „Права дитини" на основі статей Конвенції ООН про права дитини.

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (46796789746.doc)46796789746.doc84 Kb