+ 1
0

Дошкільний навчальний заклад № 9

МИ ПОКЛИЧЕМ СОНЕЧКО НАС ЗІГРІТИ,
МИ ПОКЛИЧЕМ ВЕСНОНЬКУ НАС ЗВЕСЕЛИТИ

 

музичний керівник:
Палагнюк В.П.

Чернівці 2010р.

 

 

ДІЙОВІ ОСОБИ
В е д у ч а
В е с н а – дорослий
С о н е ч к о – дорослий
З а к л и к а ч і
Д і в ч а т к а – в е с н я н о ч к и

Хід заходу
Запис мішкується. Звучать позивні свята. Виходить яскраво вдягнена, усміхнена ведуча.
В е д у ч а
Добрий день вам, люди добрі!
А чи всі ви в гурті сьогодні? (обводить поглядом присутніх)
Бачу, всі.
Тож, Зиму проводжаймо,
А Весну красну – вітаймо!
Гуляночки-співаночки заведемо,
Весну-красну зустрінемо!
Весна прийде, землицю одімкне,
Випустить травицю на раннє літо,
На буйнеє жито!
Поможи, Дажбоже,
В добрий час почати
Весну прикликати!
Під музичний вступ до дитячої забави "Труби, Грицю, в рукавицю: тру, тру, тру!" виходять діти-Закликачі (2 хлопчика і 3 дівчинки). Закликачі тримають у руках сопілки із зображенням пташок. Під музичний супровід діти роблять ритмічні рухи то в один, то в інший бік, імітуючи гру на сопілці, після чого співають забаву "Труби, Грицю, в рукавицю: тру, тру, тру!". Після виконання забавлянки закликачі тричі голосно свистять в сопілку. До залу заходить Весна з дівчатками. Діти тримаються за руки, рухаючись "струмочком", утворюють коло і співають веснянку "Ой, виходьте, дівчата, та в сей вечір на вулицю". Під час "гукання" діти піднімають очі і зчеплені руки вгору, стають на "носочки", після чого роблять уклін-вітання всім присутнім
З а к л и к а ч і:
Х л о п ч и к
Весна-красуня до нас прийшла,
Світло сонячне принесла.
І веселощі, й гуляння,
І на краще сподівання!
Д і в ч и н к а (робить рух рукою, як зазиває до себе):
Виходьте, хлопці молодці!
Х л о п ч и к (також робить зазивний рух рукою):
Виходьте й ви, дівчатка!
Д і в ч и н к а (розводить руки в сторони)
На свято наше, на вулицю!
Х л о п ч и к (піднімає руки вгору)
Будем Сонце закликати!
Д і в ч и н к а
Будем Зиму проводжати!
З а к л и к а ч і (всі разом)
Разом будемо ми грати,
Весну-красну зустрічати!
В е д у ч а
Йде Весна, ой красна,
Вся природа оживає!
Тепле сонце зустрічаймо,
Здрастуй, Весно чарівна!
Ведуча, Весна та Веснянки-дівчатка вклоняються один одному і всім присутнім.
В е с н а (тримає квіти, які на промовлянні своїх слів демонструє дітям)
Я прийшла до вас з теплом,
Із зеленим житечком.
Принесла хрещатий барвінок
Та запашний васильок,
Добробут в хату принесла,
І гуляночки-співаночки з собою взяла!
З а к л и к а ч – х л о п ч и к
Зустрічай весну, народ, та ставаймо в хоровод!
Дудить у ріг. Звучить вступ до хороводу "Зробим коло, погуляймо", усі діти виходять на середину зали, утворюють коло, ідуть дрібним кроком "дрібушечками" . Далі весна у колі проводить з малятами музичні ігри: «Дрібушечки». Діти ставлять руки в боки, притупуючи "дрібушечками", співають з рухами під музичний супровід: спочатку звужують коло, при промовлянні "наїлися петрушечки" потирають животики, на словах "наїлися лободи" знову притупуючи "дрібушечками", розширюють коло; на словах "гала-гала до води" роблять колоподібні рухи. Після виконання "Дрібушечок" діти присідають навприсядки і примовляють дитячу примовку, імітуючи руками гру з водою:
Водичка, водичка,
Умий моє личко,
Щоб сміявся роток
І кусався зубок
Після чого – спочатку наче плескають водою, потім струшують краплинки з пальців і вдають, наче бризкають один на одного. Виконують «Ладки». Діти стають парами один напроти одного і плескають у долоньки, приспівуючи дитячу забавлянку "Ладки, ладки". На словах "посварились бабки" діти беруться за голови і хитають ними у різні боки. "За що?" – розводять руки в сторони, наче запитують. "За кисіль, що наївся Василь" – тупотять ногами. "Туги, туги" – роблять рухи, наче сваряться один на одного.
В е д у ч а (підходячи до дітей і пригортаючи їх)
Не сваритеся,
Помиритеся,
Дайте собі ручки, українські дітки,
Помиритеся!
Діти протягують один одному мізинчики, зчіплюють їх і співають мирилку "Мир-миром, пироги з сиром", після якої обнімаються і цілуються. Діти йдуть на свої місця, беруть штучні квіти.
В е с н а. Добре ми з вами, дітки, погуляли-поспівали. Та здається мені, що ми забули покликати до нас у гості... (кого?) Сонечко! Правильно, без Сонечка-батечка не так вже й весело нам буде влітку. Тож закличемо Сонечко!
Діти виходять до сцени і стають обличчям до глядачів у залі, у руках тримають штучні весняні квіти. Разом промовляють закличку до Сонця з відповідними рухами. Весна і діти-закликачі у центрі.
Д і т и (разом)
Сонечко, Сонечко, (роблять руками колоподібні рухи)
Засвіти, засвіти! (руки і очі піднімаються догори)
Сонечко, Сонечко, (колоподібні рухи руками)
Звесели, звесели! (руки на поясі, ногами притупують)
Сонечко, Сонечко, (колоподібні рухи руками)
Весну й Літо запроси! (слід спочатку в один бік повести рукою, потім в інший, ніби то запрошувати на подвір'я, наприкінці діти вклоняються глядачам і дивляться на них). Звучить музичний вступ дитячої пісні "Вийди, вийди, сонечко", на який діти емоційно відгукуються рухами голови в різні боки
Вийди, вийди, сонечко, (на слові "сонечко" руки підняти вгору)
На дідове полечко, (в один бік повести рукою)
На бабине зіллячко, (в інший бік повести рукою)
На наше подвір'ячко. (жест запрошення)
На весняні квіточки, (піднімають вгору штучні квіти на дротиках)
На маленькі діточки, (діти присідають)
Там вони граються, (роблять оберт навколо себе)
Тебе дожидаються. (жест запрошення, руки на пояс, три притупи,
присідають, кладуть на підлогу штучні квіти)
Х л о п ч и к – з а к л и к а ч
Ой, весна, ой красна,
Чарівна до нас прийшла!

Д і в ч и н к а
А ще – Сонечко до нас привела,
Свято в хату принесла!
Звучить звукова імітація грози.
В е д у ч а. Ой, діточки, та це ж не Сонечко, це починається гроза, це пішов весняний дощик! А чи знаємо ми пісеньку про дощ? То ж заспіваймо її разом і потанцюємо під лагідним, теплим весняним дощиком!
Діти співають пісню "Іди, іди, дощику". Проводиться музична гра "Дощик, гроза і сонечко". Виконують пісні-хоровод "Сонечко, сонечко", під звуки якої до зали заходить Сонечко з весняним колесом. Діти ведуть навколо Сонечка хоровод і співають.
С о н е ч к о. Як я за вами, мої любі дітоньки, скучило. Так мені хочеться з вами погратися, послухати весняних пісень та примовлянь. Веснонька, я й колесо весняне принесло. Ну-бо, діточки, запрошую Вас завести хоровод та поспівати разом з Весною-красною веснянок!
Сонечко передає колесо з кольоровими стрічками Весні, яка стає в центр кола і піднімає вгору колесо. Діти беруться за його стрічки, йдуть по колу, примовляють (або співають). Виконують веснянку «Благослови мати».
В е с н а. Благословляю! (Дзвонить у дзвіночки)
Діти співають українську веснянку "Вийди, вийди, Іваночку!", після виконання якої колесо виноситься, діти сідають на свої місця, беруть дзвоники у руки
С о н е ч к о
Діточки, як вже
Набридла людям зима,
В коморах вже нічого нема.
А щоб Весну дружньо зустрічати,
Слід пташок нам закликати!
В е д у ч а. Ну-бо, діточки, всі разом закличемо пташок!
Утворюється коло, діти тримають зажаті в кулачках дзвіночки. Малята починають промовляти закличку до птахів, повільно піднімаючи руки догори і вітаючи уявних птахів, запрошують їх до себе.
Птахів закликаймо
Із теплого краю:
Летіть, соловейки,
На нашу земельку,
Летіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки! (Дзвонять дзвіночками)
Спочатку тихо включається запис з голосами й співом птахів.
С о н е ч к о. Малята, птахи чують нашу закличку і тихенько відповідають, треба нам ще раз та голосніше закликати пташок. Отже, будь ласка, повторимо закличку до пташок!
Діти повторюють закличку до пташок, після якого голосно лунає запис з голосами й співом птахів. Звучить вступ до пісні "Веснянка" (сл. А Навроцького, муз. В.Філіпенка). Проводиться інсценізація пісні з рухами і з дзвониками. Діти утворюють руками "Воротики" і бігають у них "струмочком", приспівуючи "тап-табада-ба". Діти зупиняються, повертаються обличчям один до одного і з'єднують руки.
С о н е ч к о. Гарно ви, любі дітки, вмієте грати, співати, танцювати, молодці!
Засиніли проліски
У ліску, у ліску,
Швидко буде земленька
Вся в вінку, вся в вінку.
ВЕСНА, СОНЦЕ і ВЕДУЧА роздають гілочки дерев батькам, які утворюють невеликий ліс. Під мелодію вступу веснянки "Ми кривого танцю йдемо" Весна, Сонечко, Ведуча беруть дітей за руки, біжать між уявними деревами, утвореними батьками дітей, міцно тримаючи руки у "ланцюжку", щоб не розірвати його. Батьки тримають у руках прикрашені квітами і зеленим листячком гілочки дерев і хитають ними в різні боки, наче від вітру. Всі учасники дії співають "Ми кривого танцю йдемо" і ведуть "кривий танок". Коли музика зупиняється, діти також зупиняються, а коли музичний супровід знову грає, учасники дійства рухаються в зворотному напрямку.
З а к л и к а ч і – д і в ч а т к а (вбігають у зал та ніби злякано озираються). Ой, що діється! Що робиться! Там через вулицю сусідня вулиця йде! Ховайтеся, хто може!
З а к л и к а ч і – х л о п ч и к и. Та навіщо ж ховатися? Давайте краще посперечаймося у співі та дізнаємось хто кращий!
Діти з бубнами у руках шикуються у дві колони одна супротив іншої і починають заводити жартівливі пісні-небилиці: "Ой, гоп, дини-дини", "Танцювала риба з раком" та передирку "Що на нашій вулиці", супроводжуючи спів відповідними рухами, дрібушечками, використанням дитячих музичних інструментів, поставивши руки в боки, активно просуваючись уперед до центральної лінії зали та в зворотному напрямку від неї. Звучить вступ до передирки "Що на нашій вулиці?" Діти наступають мілким кроком (дрібушечками) однією колоною на іншу. Співає і розігрує одна сторона:
Що на нашій вулиці? Побиті кілочки!
А на Вашій вулиці – вередливі дочки!
Співають обидві сторони разом:
Ой думалося, передумалося,
Хлопчик дівчинку бере та й за ручку веде!
Відповідає інша сторона:
Що на нашій вулиці? – побиті пеньочки,
А на Вашій вулиці – шкідливі синочки!
Разом співають обидві сторони:
Ой думалося, передумалося,
Хлопчик дівчинку бере та й за ручку веде.
Знову співає і розігрує перша сторона
Що на нашій вулиці зелена діброва,
А на тії вулиці сміття та полова.
Разом:
Ой думалося, передумалося,
Хлопчик дівчинку бере та й за ручку веде.
Співає і розігрує друга сторона
Що на нашій вулиці барвінок розслався,
А на тії вулиці парубок злякався.
Разом:
Ой думалося, передумалося,
Хлопчик дівчинку бере та й за ручку веде.
В е с н а. Чудово! Які всі діти талановиті! Та щоб скоріше ставало тепло, щоб з'явилися бруньки на деревах, розпустилося зелене листячко та розцвіли весняні квіточки, треба нам закличку промовити, щоб Сонечко-батечко (повертається до Сонечка) було з нами постійно, щоб було і літечко тепле та веселе.
С о н е ч к о. Ідіть мерщій до мене та ставаймо в коло!
Діти виходять, стають у хоровод, промовляють закличку. Весна і Сонце стоять у середині кола.
Д і т и
Ой, Сонечку, батечку,
Догоди, догоди!
А ти, Земле-матінко,
Уроди, уроди! (вклоняються, схрещуючи руки на грудях).
Усі дійові особи разом з дітьми заводять хоровод і співають пісню "Ой, минула вже зима, снігу, льоду вже нема".
Малятам роздаються подарунки і солодощі.
В е д у ч а
Спасибі вам, Весно, Сонечко, Закликачі,
За те, що ви до нас прийшли,
Тепло й дощик,
Солодощі й подарунки
Дітям принесли.
В е с н а
Віруй, Україно!
У танці, у слові,
С о н е ч к о
У пісні дзвінкій – гомонить, виграє,
В прекраснім обряді, як в пишній обнові, –
І доля твоя, і майбутнє твоє!
В е д у ч а. Зі святом, любі наші діти, батьки, гості! Всього вам найкращого!
Щиро дякуємо! До побачення!
Під звуки веселих українських пісень та веснянок діти і гості свята розходяться.

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (67895678456.doc)67895678456.doc1758 Kb