0
- 1

Конспект заняття
«Фантазії соленого тіста:
Їжачок-добрячок»

Вихователь:
Угорська Н.Г.

Чернівці – 2011


Програмовий зміст:
Продовжувати знайомити дітей із таким матеріалом для ліплення, як солене тісто, формувати вміння ліпити із соленого тіста їжака; розвивати дрібну моторику руки, фантазію спостережливість. Виховувати доброту, співпереживання.
Матеріал:
Твір «Казка про їжачка», м'яка іграшка їжачок, солене тісто, соняшникове насіння, чорний перець.
Хід заняття
1. Сюрпризний момент.
Вихователь: Діти, сьогодні до нас в гості прийшов незвичайний гість. А який сааме – ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)
Цілком вірно – це їжачок. Він живее у сусідній групі і нещодавно отримав листа від свого друга – їжачка, котрий мешкає в лісі. Той написав йому про пригоду, що трапилася з ним. А наш гість дуже хоче переповісти її вам. Хочете послухати? (Так!)

2. Читання «Казки про їжачка» із демонстрацією на дошці ілюстративного матеріалу.

3. Бесіда за змістом казки.
Діти, сподобалася вам історія? А про кого вона, хто головні герої? Хто з головних героїв вам сподобався ? А хто ні? Чому? Якими словами ми можемо охарактеризувати їжачка (добрий, хоробрий, вміє співпереживати), а вовка (злий, недружелюбний)? Він і надалі залишився таким? (ні) А що заставило його змінитися?
Недарма в народі кажуть : «Добре діло роби сміло».
Діти, я пропоную на згадку про зустріч із нашим гостем зробити сувенір – їжачка, щоб він нам нагадував, що добро завжди перемагає зло.
Скажіть, як ми можемо зробити їжачка? (Відповіді дітей: намалювати, зробити аплікацію, зліпити). А з чого ми можемо його зліпити?(глини, пластиліну, тіста). Я пропоную виготовити його із соленого тіста. Для цього ми перейдемо в нашу майстерню.
4. Ліплення.
Малята, погляньте – перед вами матеріали, з яких ми будемо виготовляти наші сувеніри - солене тісто, соняшник, перець чорний. Це все природні матеріали. Ми їх використовуємо для приготування їжі. Але чи можемо ми зараз з'їсти їх? (Ні, у нас брудні руки, перець гіркий і тісто солене).
В тісто недарма додають сіль. Це роблять для того, щоб миші та комахи не їли виготовлені іграшки.
Далі розглядаємо демонстраційний зразок, поясню послідовність виготовлення їжачка.
5. Пальчикова гімнастика
6. Самостійна робота дітей.
7. Аналіз виконаних робіт
8. Підсумок заняття.
Ось і створили ми такі гарні сувеніри. Але, щоб вони зберігалися в нас довго, потрібно зробити ще одну справу - висушити їх: поставити на батарею опалення або попросити маму, щоб вона висушила у духовці.
Тоді такий сувенір багато років буде милувати ваші очки і нагадувате гарну приказку:
«Добре діло роби сміло!»

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (23546680768.doc)23546680768.doc34 Kb