0
- 1

ОБЕРІГ ДЛЯ МАМИ

Мета: прилучення дітей до традицій народної культури через декоративно-прикладну діяльність.
Задачі: навчити виготовляти оберіг із природного матеріалу; розглянути значення поняття оберіг для людини; викликати емоційний інтерес до роботи; розвивати мислення, пам'ять; виховувати акуратність, культуру праці.
Матеріали: виставка оберегів, аудіозаписи пісень про маму, зразок виробу, дерев'яні лопатки, зерна, мішковина, клей.

Хід заняття
1. Організаційний момент.
2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Лунає пісня про маму.
Пролунала чарівна пісня. Про кого співалося в ній? (відповіді дітей)
А що саме? Розкажіть, будь ласка.
Малята, а вас не дивує те, що ми з вами зараз говоримо про маму? Адже зовсім недавно святкували 8 Березня, вітали наших мам, бабусь. ( про маму ми можемо говорити дуже часто, адже це найрідніша людина, а ще незабаром День Матері)
В цілому світі немає, напевне, жодної країни, де не святкують цей день. А започаткувала святкування 100 років тому одна молода американка. У неї померла мама. І вона виступила з ініціативою вшанування матерів в пам'ять про свою неньку. Вона писала листи в державні установи, законодавчі органи, видатним людям з пропозицією один день в році виділити вшануванню матерів. До неї прислухалися і тепер ми маємо нагоду ше раз виявити любов до своєї найдорожчої людини.

Мати! Матінка! Матуся! – ці слова знайомі вам з самого дитинства. Мати всього початок, мати - берегиня роду людського. Незмірну любов, ласку, ніжність і тепло дарує вона своїм дітям, оберігаючи їх і дім. Так повелося з давніх давен, що мати оберігає своїх дітей від всього лихого.
Але наші матері не можуть знаходитись поруч з дітьми завжди. Тому, як повелось у наших предків, вони виготовляли певні речі для своїх дітей, для свого дому, котрі називали оберегами.
Малята, як ви гадаєте, що означає слово оберіг? (оберіг – предмет, який оберігає від чого-небудь).
Я запрошую вас відвідати виставку традиційних українських оберегів.
Які предмети ви бачите тут? (Сорочки, рушники, обереги з природного матеріалу). Давайте розглянемо вишиту сорочку. Зверніть увагу, де найбільше вона заповнена вишивкою.(рукави, поділ та біля горловини). За віруваннями наших предків комір, рукави, поділ є входом до людини. Тому ці місця особливо ретельно захищали системою знаків від злих духів.
А ось рушники. Рушники-рушники – то матусі моєї роки. Український рушник символізує глибину безмежної любові до своїх дітей. Вони – обереги від усього злого, що може ввійти в дім. «Хай стелиться вам доля рушниками» - бажали людям щастя.
Ще на нашій маленькій виставці представлено інші обереги – це великі та малі віники, зроблені обов'язково з природнього матеріалу. Зверніть увагу, чим вони прикрашені. (зерна різних рослин). І кожне зерно має своє значення.
Зерна маку – символ виконання бажань.
Мішковина – символ достатку.
Насіння соняшнику - здоров'я дітей.
Горох – мир і дружба.
Крупа – мир, лад в домі.

Діти, з чого почалося наше заняття? З розмови про свято мами. Але до кожного свята прийнято дарувати подарунки. Такі обереги можна купити в сувенірному магазині, але справжнюсилу вони мають тільки тоді, коли виготовлені своїми руками.
Ви б хотіли виготовити оберіг для своєї мами? Тоді приступаймо.

3. Самостійна робота дітей.
Розпочинаючи виготовлення оберегу, згадайте, що означає кожне зерно. І подумайте чого найбільше ви просите для мами. Тих зернин найбільше потрібно буде використати.
А ще не забувайте, що виготовляти оберіг потрібно з добрими думками та гарним настроєм. Гадаю, що приємно вам буде працювати під мелодію гарної української пісні.

4. Підсумок заняття.
Молодці, діти. Ви гарно працювали і створили чудові обереги. Я гадаю, що ваші подарунки дуже сподобаються мамам.
Зверніть увагу, що у кожного з вас виріб особливий, не такий, як інші. Коли ви будете дарувати їх – ваші слова побажань також будуть неповторні.
Але кожен з вас поцілує свою маму в щічку, і скаже :
«Мамочко! Я дуже люблю тебе! Ти – найкраща!»

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (3458978676453.doc)3458978676453.doc36 Kb