+ 1
0

Додаток 3


Дихальні вправи.

Мета: вироблення в дошкільнят правильного мовного дихання.

1. «Повітряна кулька»
Всі пальчики обох рук складені в «пучку» й дотикаються кінчиками. В цьому положенні дитина дме на пальчики і вони приймають форму кульки. Повітря «виходить» і пальчики займають вихідне положення.

2. «Кулька»
Запропонуйте дитині уявити, що в животику у неї надувна кулька. Вдих носиком - кулька надувається і стає велика-велика. Животик випинається. Видих - кулька здувається із звуком -с-, -з- або -ш-. Нехай малюк виповнить вправу 3-4 рази.

3. «Вітер»
Як шумить вітер? А ось так! Вдих носиком. Видих ротиком, долонька торкається ротика і дитина без голосу вимовляє "звук індіанця" – це шумить вітер. Вправу слід повторити 3-4 рази.

4. «Квітка»
Дитина уявляє, що вона на полі квітів, зриває одну квітку і нюхає її - вдих носиком. Видих ротиком зі звуком -а- - як пахне квітка. Запропонуйте малюкові понюхати 4-5 квіток.
5. «Задми свічку»
Уявіть, що перед вами свічка. Зробіть глибокий вдих і постарайтесь задути свічку, видихнувши повітря (глибокий вдих і видих). Повторюємо вправу 3 рази.

6. «Задми святковий тортик»
Уявіть, що перед вами іменинний торт. На ньому багато маленьких свічок. Зробіть глибокий вдих і постарайтесь задути якомога більше свічок, роблячи при цьому максимальну кількість коротких видихів (за кількістю свічок).

7. «Сніговик»
Ліпимо сніговика, а потім гріємо руки, дмухаючи на них.

8. «Вогнище»
Уявіть, що потрібно роздути вогнище, що згасає. Для цього діти сідають навпочіпки навколо «вогнища» і дмухають. Набрати повітря через ніс, повільно видихати ротом, надуваючи щоки.

9. «Святкові кульки»
До свята потрібно підготувати повітряні кульки. Давайте надуємо кулі. Робимо глибокий вдих через ніс і плавно видихаємо повітря через рот, надуваючи щоки.

10. «Ріжемо дрова»
Діти стають парами, перехрещують руки та імітують різання дров. Руки на себе — вдих, руки від себе — видих.

11. «Пелюстки»
Покладіть на долоню справжні або вирізані з паперу невеличкі пелюстки квітки. Запропонуйте дитині подути, щоб пелюстки злетіли з вашої долоні.

12. «Кораблик»
Налийте у миску воду. Зробіть паперовий або пінопластовий кораблик та покладіть його на воду. Запропонуйте дитині подути на кораблик: спочатку довгим струменем повітря, наче вимовляючи звук [ф], а потім переривчасто, наче вимовляючи звук [п-п-п-п].

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (67957805780.docx)67957805780.docx15 Kb