+ 1
0

Додаток 6


Музичні пальчикові ігри

Мета: розвивати у дітей загальну та дрібну моторику, координацію рухів з музикою і мовленням, слухову і зорову увагу, пам'ять, артистизм, навички ритмодекламації.

1. «Хто як ходить?»
Мета: розвивати у дітей загальну та дрібну моторику, координацію рухів з музикою і мовленням, артистизм, навички ритмодекламації, збагачувати словниковий запас.
Обладнання: музичний аудіозапис, дитячі музичні інструменти, підбірка віршиків, картинки з зображенням тварин.
Хід гри:
1 варіант:
Дітям пропонують роздивитися картинки з зображенням тварин.
В цьому завданні музика «малює» музичні портрети різних тварин. Дітям треба впізнати за характером музики і спробувати рухами своїх пальчиків на площині столу передати характерні особливості впізнаної тварини, підібрати відповідні рухи і показати свої «пластичні етюди».
Звучить перший фрагмент музики. Діти слухають і передають свої уявлення через рухи пальчиків.
2 варіант:
Можна під час звучання характерної музики декламувати підібрані віршики. Наприклад,
Гонористо ходить півник,
Ніжки піднімає,
Тільки іншого побачить
Бійку учиняє.
Ку-ку-рі-ку!
3 варіант:
Можна запропонувати дітям читати віршики з шумовим оформленням, або підіграти собі на дитячих музичних інструментах (металофонах, бубнах, маракасах, барабанах, трикутниках тощо).

2. «Умілі пальчики»
Мета: розвивати дрібну моторику, творче уявлення дітей, координацію мовлення з рухами і музикою, виховувати відчуття ритму.
Обладнання: аудіозапис музики різного характеру, підбір віршиків.
Хід гри:
Пальчики можуть «вітатися», «крокувати» по столу, «бігати», «малювати», «барабанити», «танцювати», збігатися до купи і розбігатися, малювати різні фігурки, «ловити і відпускати жучків». Коли на допомогу пальчикам приходить музика і віршики, ці вправи стають ще цікавішими і кориснішими. Наприклад,
Пальчику, пальчику,
Де ти бував?
Я із друзями співав.
Із мізинцем, з безіменним,
Із середнім, вказівним.
Ну, а потім сам один.

3. «Чарівні ланцюжки»
Мета: розвивати точність рухів пальчиків, координацію голосу і руху з музикою, уважність, терпіння, працьовитість, спритність, слухову увагу, мовленнєву активність, вміння відповідати на запитання.
Обладнання: музичні записи, набори кришечок з кільцем (покидьковий матеріал), з яких можна плести ланцюжки.
Хід гри:
Дітям роздають набори кришечок з кільцями. Звучить музика. Діти повинні за час звучання музики встигнути сплести свій ланцюжок. Ланцюжки вийдуть різні за довжиною. У кого пальчики працьовиті, у того і «чарівний» ланцюжок довший. Кожна дитина може прорахувати, скільки кришечок в її ланцюжку. Для цього перебираємо ланцюжок пальчиками і рахуємо. У кого найдовший ланцюжок? У кого найкоротший ланцюжок? У кого однакові за довжиною ланцюжки? (Діти відповідають).

5. «Пальчиковий театр»
Мета: розвиток у дітей сприймання, уваги, пам'яті, музичного слуху, збагачення словника, розвиток ігрової діяльності, активізація мовленнєвих процесів.
Обладнання: набори паперового пальчикового театру (герої народних українських казок), підбір музичного матеріалу (аудіо запис), збірники казок, дитячі музичні інструменти, предмети для шумового оформлення.
Хід гри:
Спочатку педагог сам розповідає дітям казку за допомогою героїв паперового пальчикового театру. Наступного разу діти «оживлюють» її, роблять музично-шумове оформлення, навіть придумують коротенькі пісеньки для дійових осіб. Ці пісеньки можуть співатися на одному складі, а їх мелодія буде весела чи сумна, залежно від настрою героя казки.

6. «Заспівав і вивчив»
Мета: розвивати у дітей слухову увагу, пам'ять, стимулювати процес запам'ятовування за допомогою співу, розвивати мовленнєвий і музичний слух, почуття ритму, артикуляційну і загальну моторику, зв'язне мовлення, мотивацію до навчальної діяльності.
Обладнання: добірка віршиків та ілюстрацій до них, дитячі музичні інструменти, зразки готових пісень (в аудіозапису) до запропонованих віршиків.
Хід гри:
Пропонується дітям уважно послухати і впізнати знайому пісеньку.
Педагог пропонує дітям уважно роздивитися іграшки, які знаходяться на столі чи килимку ( або впізнати на дотик потрібну іграшку в чарівному мішечку) і вибрати ту, про яку співалося у пісеньці.
1) Дітям пропонується заспівати її під шумовий супровід (плескання в долоні, по колінах , тупотіння, клацання пальцями).
2) Заспівати пісеньку, підігруючи ритм пісеньки на металофоні, або на піаніно ( грати на одному звуку).

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (098756346.docx)098756346.docx15 Kb